Rozhovor Milan Kalaš

Jak bylo těžké rozhodování přejít od dorostu k "B" mužstvu?

Toto rozhodnutí  bylo sice rychlé, ale nebylo to až tak překvapující. Už delší dobu ve mně zrálo rozhodnutí přejít k dospělému fotbalu a opustit mládežnický. Tento rok byl rozhodující v tom, že jsem se rozhodl tento krok udělat i za cenu, že si dám od fotbalu pauzu, ale naskytla se příležitost přejít k „B“ mužstvu a já tuto výzvu přijal. Čas ukáže, zda jsem natolik vyzrálý abych mohl na trénovat mužstvo  dospělých.

Jak vzpomínáš na léta u dorostu?

Na léta u dorostu vzpomínám velmi rád, jednak jsem působením u dorostu zažil mnoho krásných okamžiků, dosáhli jsme pár úspěchů a hlavně v současné době pár bývalých dorostenců nadále pobíhá po trávníku v Tasovicích a prosazuje se  v mužstvech dospělých. Jinak léta dorostu mi daly mnoho po fotbalových i lidských stránkách.

S jakou vizí přicházíš k "B" mužstvu?

Moje vize „B“ mužstva je jednoduchá.  Vytvořit fungující celek mladších i starších fotbalistů, kde dostanou prostor hráči, kteří jsou ochotni poctivě trénovat, poctivě přistupovat k fotbalu a hlavně fotbalem něčeho dosáhnout.  Dále bych chtěl dát mužstvu vážnost v tom smyslu, že 1.A třída je soutěž na „B“ tým vysoká a fotbalisté by to svými výkony a přístupem měli dát najevo, potom věřím, že se to odrazí v zájmu diváků a přístupu vedení tasovického fotbalu. Čímž rozhodně nechci tvrdit, že tasovický diváka vedení fotbalového oddílu  nemá zájem o „B“ mužstvo ba naopak. Myšleno je to tak, že chci po hráčích, aby věnovaly fotbalu tolik času kolik si 1.A třída zaslouží.

Jaké vidíš šance "B" mužstva v 1.A. třídě, co kádr "B" mužstva?

Šance mužstva v 1.Atřídě vidím reálně, nestavím žádné vzdušné zámky. Podstatný pro mužstvo bude vstup do soutěže, který hráčům napoví víc o úrovni soutěže, dále úspěšný vstup je důležitý pro sebevědomí mužstva.

Kádr mužstva je daný má svoji kvalitu a i přes oslabení(odchod Vl.Fortelného) má na to, aby v 1.A třídě obstál. Otázkou, kterou musíme vyřešit je nastavení spolupráce s „A“ týmem ve formě posilování a prostor pro hráče širšího kádru v zápasech „B“ mužstva.  Vše je dáno možnostmi  „A“ týmu ( šíře kádru, zranění, tresty apod.) Já osobně věřím, že spolupráce „A“ a „B“ týmu bude dobrá a prospěšná pro fotbal v Tasovicích.

Jaká bude příprava na sezónu?

Příprava na sezónu bude probíhat v domácích podmínkách kombinovaně na travnatém hřišti v Hrádku a Tasovicích a zčásti v terénních podmínkách v okolí Tasovic. Příprava je bohužel krátká navíc narušená dovolenými, ale doufám, že bude přínosem. Přípravné zápasy budou probíhat každý týden , s tím že kvalita soupeřů by se měla postupně zvyšovat.

Co by si chtěl u "B" mužstva vylepšit?

U „B“ mužstva bych chtěl vylepšit mnohé, ale nechci tyto věci zveřejňovat. Bude to úkol na nejbližší období pro mne i hráče. Jedna věc jsou moje představy a věc druhá je realita. Věci nejde řešit bez ohledu na tyto stránky. Zeptejte se radši po sezóně co se podařilo vylepšit a ptejte se zejména hráčů, jelikož fotbal je hra a na té se podílí nejvíce hráči, poté divák a trenér je ten co může ovlivňovat, vylepšovat a rozhodovat, ale výsledek je na hráčích.

Co by si chtěl vzkázat fanouškům?

Tasovickým fanouškům bych popřál zdraví, dobrou náladu, hodně branek v soupeřově síti, dobrý pocit z tasovického fotbalu a hlavně klid. Fotbal je hra a já můžu za hráče slíbit, že se budeme snažit přinášet fanouškům a divákům radost ze hry a pokud nám to snad někdy nepůjde tak prosím diváka „zůstaňte s námi my Vás potřebujeme.“