HISTORICKÝ OKAMŽIK PRO REZERVU TASOVIC - POSTUP DO 1.B TŘÍDY

26. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - FC MIROSLAV "B"
10:0 (4:0)

BRANKY: DÍTĚ PETR 2, DÍTĚ LUKÁŠ 2, PAVLÍČEK, MALIŠKA, FORTELNÝ JAROSLAV, FORTELNÝ VLASTIMIL, HENEŠ, ČOP

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Juhaňák, Harenčák Jan (Fila), Murník, Mališka, Svatoš, Pavlíček, Veselý, Fortelný Vlastimil, Čop (Fortelný Jaroslav), Dítě Lukáš (Dítě Petr)

FOTO ZE ZÁPASU: zde

Zápas vyzněl jasně pro domácí, po celý čas se hrálo na jednu bránu. Dvěma góly se blýskli Petr a Lukáš Dítětovi, po jednom přidal Mališka, heneš, Pavlíček, Čop a Vlastimil a Jaroslav Fortelný. Utkání sledovalo 200 diváků, kteří byli svědky předání poháru za 1. místo v přeboru s právem postupu do krajské soutěže.

Sobota 18.6.2011

________________________________________________________________________________________________________________________________

25. kolo

TJ SOKOL BOŽICE - TJ SOKOL TASOVICE "B"
3:5 (3:3)

BRANKY: JANDÁSEK, HORKÝ, POLICKÝ - DÍTĚ PETR 2, FORTELNÝ VLASTIMIL 2, vlastní

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Kordač (Mališka), Juhaňák, Veselý, Murník, Harenčák Jan, Fortelný Vlastimil (Fortelný Jaroslav), Pavlíček, Dítě Petr, Čop, Dítě Lukáš

Dramatický první poločas přinesl půl tucet gólů. Domácí již ve 20. minutě vedli rozdílem dvou branek, do přestávky však stačili Tasovičtí stav otočit ve svůj prospěch, přesto se na poločas rozcházeli smírně. Zvrat v zápase přinesla 70. minuta, kdy musel předčasně pod sprchy domácí Polický, a hosté nabídnutou přesilovku využili k důležitému vítězství dvěma góly.

Neděle 12.6.2011

24. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - TJ SOKOL ŠANOV
3:0 (2:0)

BRANKY: SVATOŠ, DÍTĚ LUKÁŠ, FORTELNÝ VLASTIMIL

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Kordač, Juhaňák, Veselý, Harenčák Jan, Svatoš (Harenčák Tomáš), Pavlíček, Dítě Petr (Fortelný Jaroslav), Fortelný Vlastimil, Čop (Prekop), Dítě Lukáš

ŽK: Kordač, Svatoš

FOTO ZE ZÁPASU: 12

VIDEO ZE ZÁPASU: 12

Domácí měli po celé střetnutí převahu, z mnoha šancí proměnili pouze tři. Několikrát se vyskytli sami před brankářem, jejich střely končily na tyči, nebo mimo soupeřovy svatyně, při některých se vyznamenal šanovský brankář. Hosté si vypracovali jedino vyloženou gólovou příležitost, Gábor však branku přestřelil. Tasovičtí výhrou potrvrdili vedoucí postavení v tabulce přeboru.

Neděle 5.6.2011

23. kolo

TJ HRÁDEK - TJ SOKOL TASOVICE "B"
0:4 (0:3)

BRANKY: FORTELNÝ VL., PAVLÍČEK, DÍTĚ LUKÁŠ

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Juhaňák, Kordač, Murník, Veselý, Harenčák T., Pavlíček (C), Fortelný J. (Houšť), Fortelný Vl. (Prekop), Dítě Lukáš, Svatoš

Průběh hry odpovídal tomu, že se střetl první a poslední celek přeboru. Hosté byli lepší ve všech směrech, potvrdili výkonnostní rozdíl. Domácí k ničemu nepustili, především trestali chyby obrany. Do tabulky střelců se zapsali Pavlíček, Dítě a Fortelný, který se mei tyče trefil dvakrát.

Neděle 29.5.2011

22. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - TJ DRUŽSTEVNÍK HOSTĚRADICE
8:1 (2:1)

BRANKY: 20. min ČOP, 30. min DÍTĚ PETR, 59. min PAVLÍČEK, 63. min ČOP, 72. min SVATOŠ, 78. min DÍTĚ LUKÁŠ, 82. min VESELÝ, 85. min PAUL - 16. min STANĚK

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Veselý, Dítě Petr (57. min Svatoš), Čop, Harenčák Jan (78. min Fila), Pavlíček (C), Paul, Dítě Lukáš, Juhaňák, Lašák, Fortelný Vlastimil (75. min Fortelný Jaroslav)

ŽK: 56. min Juhaňák - 54. min Horák

FOTO ZE ZÁPASU: ZDEZDE

Hosté stačili vzdorovat jen do poločasu. Ujali se dokonce vedení Staňkem, ale nevydrželo ani do přestávky, domácí otočili stav na 2:1 ve svůj prospěch. Druhá půle už byla zcela v režii Tasovických, ovládli hřiště a převahu dokázali gólově zúročit. V utkání se dvakrát radoval Čop, po gólu přidali Petr Dítě, Lukáš Dítě, Pavlíček, Svatoš, Veselý a Paul. Domů odcházelo 220 diváků spokojeno s hrou vítězů i gólovými hody.

Neděle 22.5.2011

21. kolo

TJ SOKOL DOBŠICE "B" - TJ SOKOL TASOVICE "B"
2:7 (0:2)

BRANKY: 9. min a 66. min ČOP, 29. min VESELÝ p.k., 55. min FORTELNÝ VL., 65. min SVATOŠ, 72. min PAVLÍČEK, 90. min DÍTĚ LUKAŠ - STEHLÍK A., RAAB

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Murník, Juhaňák, Harenčák Jan, Fortelný Vlastimil (57. min Mališka), Veselý, Pavlíček, Paul, Svatoš (79. min Prekop), Čop (69. min Harenčák Tomáš), Dítě Lukáš

STATISTIKA: ŽK: VESELÝ, ROHY 4:4, STŘELY NA BRANKU: 7:5, MIMO: 6:5

FOTO ZE ZÁPASU ZDE

Sobota 14.5.2011

20. kolo

TJ JEZEŘANY-MARŠOVICE - TJ SOKOL TASOVICE "B"
3:4 (2:3)

BRANKY: MACHALA, NOVOTNÝ MICHAL, BÍLA - DÍTĚ LUKÁŠ, ČOP, HARENČÁK TOMÁŠ, VESELÝ p.k.

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Fila, Juhaňák, Harenčák Jan, Fortelný Jaroslav (Navrkal), Harenčák Tomáš, Pavlíček, Veselý, Fortelný Vlastimil, Dítě Lukáš (Houšť), Čop

Vyrovnaný zápas bohatý na góly nakonec přinesl těsné vítězství i body hostům. V první půli domácí dvakrát vedli, Tasovičtí vždycky stačili vyrovnat, na přestávku dokonce odcházeli za pro ně příznivého stavu. Ve druhém poločase Jezeřanští dopravili míč do branky hostů, rozhodčí jej však neuznal. V dalším průběhu hosté náskok navýšili, domácí stačili výsledek jen korigovat.

Sobota 7.5.2011

19. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - FC MORAVSKÝ KRUMLOV "B"
2:3 (0:1)

BRANKY: DÍTĚ PETR 2 - STANĚK 2, BŘEZINA

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Murník (46. min Fortelný Vlastimil), Juhaňák, Mališka (68. min Fortelný Jaroslav), Lašák, Harenčák Jan, Pavlíček, Veselý, Čop, Dítě Petr, Dítě Lukáš

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE

Dramatické utkání rezervních týmů přineslo vzruch do poslední minuty, stejně ak i první jarní tasovickou porážku na domácím trávníku. V prvním poločase měly více šancí Tasovice, žádnou však nevyužily. Hoté byli produktivnější, ve 29. minutě zužitkoval přhrávku Anderse ve vedoucí gól Staněk. Vyrovnání se domácí dočkali z kopačky Petr Dítěte. Doplatili však na chyby v obraně, Krumlovští po střelách Březiny a opětovně Staňka šli do dvoubrankového vedení. Drama nastalo v poslední pětiminutovce. Nejdříve snižoval na rozdíl jednoho gólu Petr Dítě, o dvě minuty později byl blízko vyrovnání Veselý, ale neproměnil penaltu. I ve zbytku střetnutí diváci zhlédli několik šancí na obou stranách, stav na ukazateli se již nezměnil.

MOMENTY ZE ZÁPASU:

9. min - Laml pálí z 20-ti metrů, Heneš kryje

15. min - Harenčák před brankářem, ten vyráží a Veselý tesně vedle

24. min - po centru Pavlíčka dává Dítě Petr vedle

29. min - Anders prošel obranou, nahrál zpětně na Staňka a ten se nemýlil - 0:1

39. min - po rohu Petr Dítě nůžkama nad

42. min - Staněk lobem nad

47. min - Mališka vystřelil, brankáš vyrazil a Petr Dítě srovnává - 1:1

65. min - po hrubých chybách v obraně, Březina zvyšuje - 1:2

77. min - špatně odkopnutý míč, Staněk z úhlu lobem zvyšuje - 1:3

85. min - po rohu Čop snižuje Petr Dítě - 2:3

87. min - po faulu na Fortelného Vl. nařízena penalta, Veselý střílí do tyče

90. min - Řezáč sám na Heneše, ten chytá

90. min - přímák Petra Dítěte, brankář bravurně vyráží

Pátek 29.4.2011

18. kolo

TJ SOKOL BLÍŽKOVICE - TJ SOKOL TASOVICE "B"
3:4 (3:0)

BRANKY: VELČICKÝ 2, MALÝ - ČOP 2, DÍTĚ PETR, VESELÝ

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Murník, Juhaňák, Lašák, Harenčák J. (Fila), Dítě Lukáš, Pavlíček, Veselý, Svatoš (Fortelný Vl.), Dítě Petr, Čop (Fortelný J.)

Diváci zhlédli střetnutí rozdílných poločasů. V prvním hráli prim domácí a po dvou gólech Velčického a jednom Malého odcházeli na přestávku spokojeni. Ve druhé půli se zaměřili na defenzívu a udržení náskoku. Hosté je za pasivní hru tvrdě potrestali a utkání dovedli do vítězného konce. Střelecky se dařilo Jřímu Čopovi, autorovi dvou gólů, další přidali Petr Dítě a Karel Veselý.