Přípravné zápasy Zima 2017

SEDMÉ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

Generálka tasovickým vyšla výsledkově, ale herně to mohlo být určitě lepší. Brzy se Tasovice dostaly do vedení po pohotové střele Švarce z voleje z hranice vápna. Druhou branku v zápase a první v dresu Tasandy vstřelil hlavou Nehyba a takto i poločas skončil. Na začátku druhé půle zvýšil Paul na 3:0 a tempo trochu opadlo, čehož využilo Jemnicko a dvěma brankami snížilo, což hostům zvedlo sebevědomí a začali si více věřit. Utkání dal konečnou podobu krátce před koncem Landšperský, když se prosadil střelou na zadní tyč. Další zápas Tasovic již bude v neděli o mistrovské body v divizi D.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - 1. FC Jemnicko
4:2 (2:0)

Branky Tasovic: Švarc, Nehyba, Paul, Landšperský

Sestava Tasovic: Konvalina (46.Pavliv) -  Švarc,  Mička, Hrazdílek, Horáček (70. Lapeš R.) - Čermák (70. Fiedler), Kučera, Hrobař, Nehyba - Paul, Landšperský

_____________________________________________________

ŠESTÉ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

Tasovice uprostřed týdne zavítali na půdu tradičního soupeře z Vojkovic. Chybělo několik hráčů Hrazdílek, Mička, Veselý, Pavliv, Heneš a ihned z kraje zápasu se zranil Blahoudek. Utkání se hrálo na přírodní trávě, což pro Tasandu bylo takřka po čtyřech měsících. Kombinační hra vázla a jednoduchý a přímočarý fotbal Vojkovic nesl své ovoce. Do vedení se dostali domácí po deseti minutách, kdy využili brejk. Srovnání se ujal Kučera, který uklidil pohotově odražený míč a srovnal. Vzápětí však Vojkovice opět strhli vedení na svojí stranu, když využili samostatný únik.Ve druhém poločase Tasovice začali soupeře přehrávat a vytěžili vyrovnání, kdy centr Fukala, který se odrazil od tyče propálil zpět do brány Fiedler. Vojkovice však nesložili zbraně a opět po rychlém brejku skórovali, což udrželi až do konce utkání.

SK Vojkovice - TJ Sokol Tasovice (divize D)
3:2 (2:1)

Branky Tasovic: Kučera, Fiedler

Sestava Tasovic: Konvalina - Lapeš (46. Fiedler), Švarc, Nehyba, Horáček - Čermák, Blahoudek (5. Kučera), Hrobař, Fukal - Paul, Landšperský

PÁTÉ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

V neděli podvečer odehrála Tasanda další přípravné utkání a soupeřem byl tým Ráječka, hrající krajský přebor. V zápase se představila jedna z posil Tasovic, brankář Konvalina  (hráč Znojma, který podzim strávil v Třebíči) si připsal první start a hned s kapitánskou páskou na ruce, aby kabina byla za jeho příchod také odměněna. Druhou posilou je levonohý hráč Roman Nehyba (je kmenovým hráčem Znojma, ale podzim strávil na hostování ve Vyškově)do utkání však pro menší zranění nezasáhl. První poločase se nesl jasně v režii tasovických, kteří vstřelili tři pěkné branky a hráli s velkou chutí. Soupeř z Ráječka takřka neprověřil Konvalinu v bráně. Postupně se trefil Hrzadílek po rohu, Čermák přízemní střelou, když se ocitl sám před brankářem a Paul, který z dálky přehodil brankáře.Ve druhém poločase už Tasovice neudrželi nastavené tempo a soupeř se začal dostávat pomalu do hry. Čtvrtý gól přidal ze začtku druhé půle po zpětné přihrávce opět Paul, hosté korigovali záhy Mičkem, který zužitkoval pěkný centr. Do konce utkání nevyužily Tasovice několik slibných brejků a hosté z Ráječka měli také několik šancí na snížení, výsledek však zůstal nezměněn.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - SK Olympia Ráječko (KP)
4:1 (3:0)

Branky Tasovic: Paul 2, Hrazdílek, Čermák

Sestava Tasovic: Konvalina (46. Heneš) - Švarc, Mička, Hrazdílek, Horáček (70. Lapeš R.) - Čermák, Blahoudek, Hrobař, Fukal - Paul, Landšperský (60. Fiedler)

ČTVRTÉ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

V sobotu v pravé poledne sehráli Tasovice další přípravné utkání, tentokrát na půdě druhého celku MSFL. Meziříčtí měli v první půli převahu a dostali se ve dvacáté minutě do vedení po pěkné individuální akci Dolejše. Tasovice hrozili s ojedinělých brejků. Favorit nedokázal v prvním poločase zužitkovat několik vyložených šancí a přišel trest. Nejprve ve 40. minutě po faula na Fiedlera proměnil Paul penaltu a dvě minut poté se po dlouhém pasu Blahoudka řítil Paul sám na brankáře a tuto šanci také proměnil. Tasovice tudíž během chvíle otočili vývoj utkání. Do druhého dějství Velké Meziříčí značně prostřídalo sestavu a Tasovice se začali dostávat daleko více do hry. Utkání se přelévalo z jedné strany na druhou, avšak branka už žádná nepadla. Hrazdílek vykopával míč jednu před brankovou čárou a hattrick Paula zastavila na druhé straně píšťalka. Tasovičtí si tak připsali první výhru v sezóně, za to však velmi cenou.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - FC Velké Meziříčí (MSFL)
2:1 (2:1)

Branky Tasovic: Paul 2

Sestava Tasovic: Heneš (46. Pavliv) - Švarc, Mička, Hrazdílek, Horáček (72. Lapeš R.) - Fiedler (46. Čermák), Blahoudek, Hrobař, Fukal (62. Kučera) - Paul, Landšperský

TŘETÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

Ve středeční večer sehráli tasovičtí další přípravné utkání na jarní část soutěže. Soupeř byl ambiciózní tým Tišnova, který šel jako první do vedení po chybné rozehrávce tasovických a pěkném uvolnění útočníka Grůzy, který zakončil bezpečně na zadní tyč. Tasovice srovnali, když Paul sklepl míč pro Hrobaře, který samostatným únikem přesprintoval vše co mu stálo v cestě a zakončil také pěkně na zadní tyč. Krátce po zahájení druhé půle se po další chybné rozehrávce Sokola dostal k míči Švancara, který si chytře počkal na kontakt s brankářem Henešem a pískala se penalta, kterou faulovaný sám proměnil. Na 2:2 srovnal Paul po uvolnění od Kučery a hlavně po minele brankáře Doležala. Na 3:2 opět zvýšil z penalty Švancara, kdy v pokutovém území fauloval Mička. Krátce před koncem se z dálky prosadil Schneider a z pohledu Tasovic to bylo již 2:4, avšak poslední slovo v 88. minutě měl Landšperský, který z blízka doklepl akci Hrobaře a upravil na konečných 3:4.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - AFK Tišnov
3:4 (1:1)

Branky Tasovic: Hrobař, Paul, Landšperský

Sestava Tasovic: Heneš - Švarc, Mička, Hrazdílek, Horáček - Blahoudek, Hrobař, Kučera (73. Fiedler), Čermák (88. Lapeš R.) - Paul, Landšperský

DRUHÉ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

Hosté z Rakouska absolvují v Jevišovicích soustředění na jarní část své soutěže, kdy mají velké ambice postoupit o patro výš, ztrácí na vedoucí Vösendorf pouhé dva body. 1. LandesLiga je pro ně určitě velkým lákadlem. Nutno říct, že na hřišti od začátku rakouské mužstvo dominovalo a Tasovice tahali za kratší konec. Rakouští hráli důrazně, dostupovali včas hráče a tasovičtí si s tímto stylem nevěděli rady. V 15. minutě to bylo z pohledu českého již 0:2, což se do přestávky mohlo změnit na obou stranách. Fiedler a Landšperský však své šance nevyužili a hosté také mohli několikrát zvýšit skóre.          Ve druhém poločase se moc obraz hry nezměnil, hosté kontrolovali hru a do konce utkání přidali tři branky. Landšperský a Paul dvě slibné šance zahodili. Po rychlé standartce Paul nastřelil míč do vápna, kde se přes Landšperského odrazil od obránce do branky, tím zaznamenala družina trenéra Steinhausera alespoň čestný úspěch a upravila tak kosmeticky skóre.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - USV Scheiblingkirchen-Wart
1:5 (0:2)

Branka: vlastní

Sestava Tasovic: Pavliv (46. Heneš) - Čermák (67. Lapeš R.), Mička, Hrazdílek, Horáček - Veselý (46. Kučera), Hrobař, Blahoudek, Fiedler - Paul, Landšperský

PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ "A" TÝMU

Tasovice odehráli v neděli 5.2.2017 od 10.30 hod. na umělé trávě v Jevišovicích první přípravné utkání na jarní část soutěže. V utkání již nebyl k vidění brankář Šebela, který dostal svolení si najít nové angažmá. Ukrajinský útočník Makarevych už s určitostí v Tasovicích také nebude působit. Na hřišti byly k vidění tři nové tváře. Radek Lapeš a Pavel Kučera byli přeřazeni z B mužstva. Dále také Lukáš Fiedler z Mikulovic. Další posílení kádru je v jednání, stejně tak i hráči, kteří by se měli v Tasovicích ukázat na zkoušku.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - SK Líšeň (MSFL)