Rozhovor S TRENÉREM TOMÁŠEM ŠŤASTNÝM

Kdy startuje "A" mužstvu zimní příprava a jak bude probíhat?

"A" mužstvu začíná příprava pátek 20.1.2012 na našem hřišti v Tasovicích. Potom budeme trénovat 3x týdně, a to každé pondělí a úterý v Tasovicích na pískovém hřišti a ve čtvrtek jsme na umělé trávě v Hrušovanech. Na každý víkend máme naplánovaná přátelská utkání, buď v Hrušovanech, Brně, Břeclavi a jedenkrát v Jevišovicích.

Nastaly během zimní přestávky nějaké změny v týmu, plánované posily?

Po vydařeném podzimu jsem nechtěl do složení mužstva zasahovat. Proto kádr zůstává beze změn, jen s tím, že místo Víťi Trmala přichází Jan Gábor ze Šanova, který také působil ve Znojmě a Čáslavicích. Po zranění se vrací Petr Krátký a Radek Lašák. Budeme také zkoušet Jiřího Krejčího, který půl roku hrál za Vlasatice a předtím byl v Rousínově.

Jak kvalitní budou, dle tvého pohledu, přípravné zápasy?

Snažil jsem se sehnat co nejlepší mužstva, která jsou v dosahu našeho regionu, takže si myslím, že přípravné zápasy by měly splnit naše očekávání. Jen mně mrzí, že nedopadla jednání z rakouskými mužstvy ze třetí a druhé ligy, která měla v tu dobu, kdy jsem je kontaktoval (koncem října) všechny termíny již obsazené. Byla by to pro nás zkušenost do nastávající sezóny.

Jaké budete mít cíle do jarní části sezóny?

Tím, že asi na sebe vytvářím pořád větší tlak, tak bych samozřejmě chtěl být s mužstvem zase alespoň o stupínek výš. Zase na druhé straně vím, že to nebude jednoduché, ale úspěchu se musí jít naproti. Takže budu chtít po hráčích, aby naplno hráli a trénovali a snad to přinese své ovoce. Pokud budu realista, tak umístění do 5. místa by bylo i tak pro nás úspěchem. Na druhé straně si hodně slibuji od Petra Krátkého, který by měl do mužstva vnést větší klid, rutinu a organizaci ve hře. Pokud to vše zapadne do sebe, je možné, že moje přání mužeme naplnit.

Máš nějaký vzkaz pro příznivce fotbalu v Tasovicích?

Fanouškům bych chtěl samozřejmě poděkovat za jejich přízeň a podporu, hlavně těm, kteří s námi jezdili na venkovní zápasy, kde nám vytvářeli krásnou atmosféru. Samozřejmě také fanklubu, který na nás ale v posledních zápasech trošku zapomněl a to bylo zrovna v době, kdy mužstvo po dlouhém a náročném podzimu potřebovalo pomoc, ale myslím si, že v jarní sezóně bude fanklub snad zase fungovat. No a ty zbývající fanoušky bych chtěl poprosit, aby v zápasech byli někdy trošku trpělivější a pokud se nedaří, tak naše kluky spíše podpořili a ne je hned kritizovali. Jsme přece jenom všichni lidi a každý tu chybu udělá, ikdyž nechce. Je někdy opravdu o poločase těžké kluky připravovat na druhou půlku, kdy momentálně mají v hlavě, co a kdo na ně volá. Vím, že tasovické publikum je náročné, že se několikrát na ten zápas nedá dívat, ale jsme malá vesnička, oproti ostatním mužstvům, a ta by měla držet pohromadě v dobrém, ale i ve zlém. Já za hráče slibuji, že se budeme snažit o co nejlepší výkon v každém zápase a od Vás očekávám, pokud se Vám to bude líbit, tleskání a skandování TASANDA DO TOHO. Za všechny hráče děkuje trenér Tomáš Šťastný