Rozhovor Petr Horáček

Jak probíhá příprava a jak ji zvládáš?

Letošní příprava je teprve na začátku, takže je ještě brzo ji nějak hodnotit. Mě osobně zimní příprava vůbec nevadí, pokud bude podobná loňské zimní přípravě, tak bychom ji měli zvládnout všichni (celé mužstvo i já) bez větších problému. Né každý hráč ji má rád, ale všichni víme, že musí proběhnout a dá se z ní čerpat ještě v jarní části. Jak to dopadne se určitě ukáže při prvních mistrovských zápasech jara.

Jak vidíš z vlastního pohledu jarní část sezóny?

Jarní část letošní sezony bude z mého pohledu velice náročná. Celá naše skupina je velice vyrovnaná a bude záležet jaké budou výsledky na začátku soutěže. Já osobně bych byl velice rád, pokud bychom udrželi pozici vybojovanou po podzimní části. Bude to velice těžké, kvalitní mužstvo na to máme a myslím si, že je to reálné. Pokud se postavení v tabulce zlepší bude to takoví příjemný(ale také zavazující) bonus. Jestliže o několik příček klesneme vůbec nic důležitého se nestane, protože si musíme uvědomit, jaké kvalitní soupeře ve skupině potkáváme.

Jaké máš plány do budoucna?

Já osobně nejsem člověk plánující dalekou budoucnost, co se týče fotbalu, tak pokud bude zdravotně vše v pořádku a nebudou žádná zranění, rád bych si ještě pár zápasů zahrál. Fotbal mě stále baví a je pro mě stále potěšením a radostí.

Je něco, co by si v klubu změnil, zlepšil,...?

To je moc těžká otázka. Je plno věcí, které se dají změnit nebo zlepšit. V první řadě se vše odvíjí od financí. Myslím si, že po této stránce je tasovský fotbal zabezpečen a na velice dobré úrovni. Je určitě velice náročné zajistit chod klubu s tolika družstvy jako mají Tasovice. Určitě bych si moc přál, aby v našem klubu vyrostlo kvalitní fotbalové zázemí a třeba i to nové hřiště s umělým povrchem, které by ještě zviditelnilo náš klub a zvedlo ho ještě o stupínek víš.

Jaké máš koníčky?

Na koníčky bohužel, díky pracovnímu vytížení, v poslední době nezbývá moc času. Svůj volný čas (mimo fotbalové aktivity) se snažím maximálně věnovat svým dvěma dcerám a rodině.

Tvůj oblíbený trenér?

Během let co hraji fotbal jsem se setkal s mnoha trenéry a je těžké vyslovit jedno jméno. Nerad bych někoho urazil a na někoho zapomněl, ale nejvíce my v paměti utkvěli čtyři jména, V přípravce to byl pan Václav Hnilica, v žácích a dorostu pánové Karel Matoušek a Ivan Bohatka a v začátcích mužské kategorie pan Kroupa.

Číslo dresu?

Každý hráč má své oblíbené číslo, tak i u mě jasně vyhrává číslo 8

Máš nějaký vzkaz pro fanoušky?

V první řadě bych jim chtěl moc poděkovat, za jejich přízeň a podporu. Je příjemné sledovat kolik lidí chodí na fotbalové zápasy všech našich družstev. Pro každého z nás, ať už pro malé prcky v přípravce,  až po „mladé“ třicátníky v mužských kategoriích, není nic příjemnějšího než spokojené publikum a fanoušek. Málo kdo z fanoušků si dokáže představit, jak pozitivní povzbuzování, chvála a potlesk dokáží zvednout sebevědomí a chuť hráčů. Každý hráč chce vyhrávat, dávat góly a být ten nejlepší a je jedno, jestli hrajete 1.ligu nebo nejnižší soutěž na okrese (samozřejmě i v Tasandě). Moc bych si přál, aby v Tasovicích bylo spokojené obecenstvo, fanoušci rádi chodili na fotbaly a my hráči jim dělali radost svou hrou, výsledky a postavením v tabulce. Vždyť takovou diváckou kulisou jako je v Tasandě se může pochlubit málokterý klub. A za to patří všem našim fanouškům veliké DÍKY.