BOHUNICE - TASOVICE

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Miko

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Bartoň, Mikyska

DELEGÁT: Strouhal

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Šuráň M., Helebrant (58. min Dítě Marek), Krátký, Čerstvý, Vyžrálek (86. min Hycl), Horáček, Pechal, Paul, Dítě Petr (77. min Blahoudek), Doležal

SESTAVA BOHUNIC: Gruber, Hanousek (38. min Michalec), Shkurupij, Navrátil, Masařík, Beneš, Tonev (90. min Krejčí), Kulička (79. min Vávra), Kostka, Forman, Kotol

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Bohuničtí si mohou zhluboka oddechnout. V 18. kole divize porazily Tasovice 1:0. Postavily se proti nepříznivým statistikám a tohoto soka porazily vůbec poprvé, po předchozích dvou porážkách ještě v krajském přeboru, jim na podzim nestačilo ani dvougólové vedení a musely se spokojit s remízou. Tasovice byly sice po celé utkání kombinačně zdatnější, ale na výborně chytajícího Grubera zbraň nenašly. Celek ze Znojemska hrál první půli po větru a otevřít skóre mohl už ve 20. vteřině. Bleskový průnik po pravém křídle předvedl Michal Šuráň, narazil si s Pechalem, ale sám před Gruberem nebyl úspěšný. Bohunický  gólman předvedl první z výborných zákroků. Do vedení se tak z ničeho nic dostali domácí. V 19. minutě propadl dlouhý Benešův aut až na hranici malého vápna k Tonevovi, který zakončil pod padajícím Fukalem - 1:0. Byla to vůbec první návštěva domácích hráčů na soupeřově polovině a také premiérový gól Borise Toneva v divizi. Za chvíli vyšachovali domácí hostující obranu podruhé, jenomže Tonev ve velké šanci zakončoval slabě do Fukala. V 26. minutě poprvé a naposledy zahrozil nejlepší střelec Tasovic, desetigólový Doležal. Po nákopu Horáčka z poloviny hřiště hlavičkoval z velkého vápna těsně vedle levé šibenice. Pak rozhodčí připravili o samostatný nájezd mylným ofsajdem Kotola a domácí přišli o zraněného stopera Hanouska. V závěru první půle střílel dvakrát nebezpečně Pechal, branku vždy těsně netrefil. Začátek druhé půle patřil Martinu Kotolovi. Autor vítězné branky v derby s Bystrcí ale tentokrát neměl střelecký den. V 52. minutě jej do samostatného úniku vyslal parádní přihrávkou - "českou uličkou" - Tonev, mladý útočník ve velké šanci přestřelil. Za další minutu málem využil nedorozumění Fukala s Helebrantem, které obral o míč, jenomže obdelníkový prostor o rozměrech 7,32 x 2,44 m z rohu malého vápna neuvěřitelně netrefil. A tak mohl přijít trest. Při jednom z přečíslení Pechal branku ještě minul. V 74. minutě už jí Vyžrálek střelou z osmnácti metrů trefil a brilantním skokem pod břevno se blýskl Gruber a projektil vyrazil na roh. Domácí brankář pak vytasil pohotový skok i proti střele Hycla z jedenácti metrů a hlavičce Horáčka. Když pak nenamířil míč mezi tři tyče v dalším z brejků Kotol, skončil duel těsnou výhrou Tatranu 1:0.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Bojovali, bušili do soupeřovy brány, ale ze zápasu odešli s prohrou 0:1. Tasovické fotbalisty zradila na hřišti Bohunic koncovka. V tabulce jsou i přes prohru na čtvrtém místě, bodově se na Tasovice dotáhl Vyškov. „Pro nás to bylo velice nešťastné utkání. Tlačili jsme soupeře, hrálo se většinou jen na jejich branku. Neproměnili jsme ale ani jednu šanci,“ krčil rameny trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Jeho tým prohrál gólem Toneva z jednadvacáté minuty. „Předtím se hrálo v podstatě jen na branku Bohunic.  Těm se ale podařil dát šťastný gól. Po hodu z autu míč propadl mezi naše dva obránce. Brankář podle mě nevyběhl včas a balón skončil v bráně,“ popsal Šťastný. Po poločase stáhly Tasovice z hřiště obránce Oldřicha Helebranta. Bránily jen ve třech a vpředu měly tři útočníky. Ani přes tlak se ale kýženého gólu nedočkaly. „Myslím, že kdybychom hráli ještě dalších devadesát minut, tak bychom gól nedali. Nebylo nám to souzené,“ dodal tasovický trenér. Divizní nováček z Bohunic měl z Tasovic respekt. „Kluci proti kvalitnímu soupeři na hřišti dřeli, makali. Měl jsem o vítězství strach až do poslední minuty, ale zvládli jsme i nebezpečné standardky,“ oddechl si trenér brněnského mužstva Luboš Kučerňák. Tasovické mužstvo opět řešilo problém s brankáři. V duelu s Třebíčí se totiž zranil Tomáš Holík, který byl narychlo angažovaný před začátkem jarní části kvůli zranění dalších dvou tasovických gólmanů. „V sobotu už chytal Petr Fukal. Tomáš Holík měl ze zápasu s Třebíčí naražená žebra, takže jsem se rozhodoval, kdo je z nich méně nemocný. Fukal si pak u zákroku, kdy jsme dostali gól, znovu roztrhl koleno. Po míči vyběhl pozdě a byl z toho gól. Přemýšlel jsem, jestli jsem neudělal chybu, že jsem tam nedal Holíka,“ přiznal Šťastný.