OTROKOVICE - TASOVICE

FC VIKTORIA OTROKOVICE - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 2. min VISKUPIČ, 53. min KRAVÁČEK p.k., 59. min POSTAVA

STATISTIKA: FAULY: 15-15, STŘELY: 7-4, MIMO: 4-3, ROHY: 3-5, OFSAJD: 6-8

ŽK: 37. min Šuranský, 90. min Dujka - 48. min Vyžrálek, 52. min Helebrant, 58. min Krátký, 66. min Blahoudek, 90. min Paul

NEJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU: -

Diváků: 105

FOTO ZE ZÁPASU - ZDE

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Dresler

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Kneisl L., Dostálek

DELEGÁT: Laca

SESTAVA TASOVIC: Fukal (46. min Holík), Krátký (C), Kirschner, Blahoudek (78. min Fortelný Vl.), Hycl, Pechal, Mašek, Paul, Helebrant, Dítě Petr (62. min Gábor), Vyžrálek

SESTAVA OTROKOVIC: Kašík, Juráň, Zapletal, Šuranský (87. min Kostka), Trnčák, Postava (84. min Šimoňuk), Frydrych, Viskupič (90. min Dujka), Ondráš (C), Bělaška, Kraváček

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Hosté nastoupili bez šesti hráčů ze základní sestavy, dva pro karty a ostatní pro zranění, to se viditelně podepsalo i na jejich hře. Ačkoli domácí podali špatný výkon, Tasovičtí se předvedli ještě v horším světle. Přestože Otrokovičtí okupovali až 14. příčku tabulky, vydobyli z nekvalitního souboje tři body.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Lukáš Čerstvý, Zdeněk Doležal, Marek Dítě, Petr Horáček, Michal Šuráň. Bez pětice hráčů ze stabilní základní sestavy se musely obejít Tasovice v 22. kole divize v Otrokovicích. Viktoria oslabeného soupeře porazila jasně 3:0. "Myslel jsem si, že se mladí kluci porvou o místo v sestavě, ale nebylo to ono. Ty starší nenahradili," řekl zklamaný trenér Tomáš Šťastný. Hostující kouč poslal po hodině hry do pole i Jana Gábora, který figuruje na soupisce Tasovic na pozici brankáře. "Utkání jsme nezačali dobře, inkasovali jsme už v první nebo ve druhé minutě. Do konce poločasu jsme sice měli převahu a vytvořili si tři stoprocentní šance, ale neproměnili je," uvedl. Aby těch absencí nebylo málo, o poločase musel vystřídat zraněný brankář Fukal. "V 55. minutě jsme dostali z penalty druhou branku a naše hra se sesypala jako domeček z karet," zakončil.

Do utkání v Otrokovicích nastupovaly Tasovice jako favorit, nejen pro své lepší umístění v tabulce. Kvůli zraněním jim však chyběli čtyři klíčoví hráči. „Hráči, kteří jsou zranění, nám chyběli víc, než jsme si ochotni připustit," uvedl trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Domácí tým ale také nenastoupil v plné sestavě. „Máme spoustu zraněných, děláme ale, co je v našich silách," řekl po zápase trenér Otrokovic Jaroslav Matějíček. Zápas začal velikou chybou Tasovic, kdy hned v první minutě skóroval domácí mančaft poprvé. „První gól nás nakopl, myslím, že to právě on nám vyhrál celý zápas," vypočítával Matějíček. To však bylo v prvním poločase od Otrokovic vše, po zbytek první půle využívaly spíše brejků. „Po zbytek prvního poločasu jsme pak byli spíše pasivnější, snažili jsme se nedostat gól," potvrdil Matějíček.I přes aktivitu Tasovic se jim nepodařilo stav srovnat. Druhou polovinu zápasu začaly ale lépe Otrokovice. V pětapadesáté minutě navíc po penaltě domácí zvýšili už na dva nula. „Ve druhé půlce jsme podali špatný výkon, druhý gól nás srazil dolů," věděl Šťastný. Naopak Otrokovice vzaly zápas do svých rukou. „Ve druhé půli jsme již nemuseli tolik spoléhat na brejky, více jsme se drželi u míče a mohli taktizovat. Navíc gól z penalty nám dal velkou morální vzpruhu," radoval se Matějíček. Do konce utkání přidali domácí ještě jeden gól, a upravili tak skóre na konečných tři nula. „Třetí gól zpečetil naše vítězství, myslím, že jsme podali velice dobrý výkon. Výhru jsme si rozhodně zasloužili," řekl po duelu Matějíček. Naopak Tasovice důvod k oslavám neměly. „Kvalita fotbalu, kterou jsme předvedli, nemohla vést k vítězství. Jde vidět, že máme mladý mančaft, vítězství jsme si prostě a jednoduše nezasloužili," vypočítával Šťastný. „Měli jsme čtyři hráče pryč, ale i tak, takovéto soupeře musíme porážet," rozhořčoval se tasovický obránce Petr Krátký. „Soupeř chtěl vyhrát, to na jeho hře bylo vidět. A my jsme na to nedokázali najít odpověď," řekl Šťastný. „Naše kombinace proti nim neuspěla. I přes naši tréninkovou morálku. Musíme si prostě sáhnout do svědomí, každý z nás," věděl Krátký. Druhý gól padl z penalty, přesto však na hřišti žádná agresivita nebyla. „Byla to regulérní penalta a vcelku poklidná hra, i když jsme prohráli," řekl smutně Krátký. Další zápas odehrají Tasovice v sobotu na domácím hřišti, kde přivítají Vrchovinu.