PELHŘIMOV - TASOVICE

FK PELHŘIMOV - TJ SOKOL TASOVICE
3:3 (2:2)

BRANKY: 14. min a 38. min MACHAČ, 59. min HOMOLKA - 11. min PAUL, 25. min VYŽRÁLEK, 83. min PECHAL

STATISTIKA: FAULY: 13-12, STŘELY: 6-5, MIMO: 2-9, ROHY: 5-5, OFSAJD: 3-0

ŽK: 37. min Leligdon, 68. min Homolka – 62. min Vyžrálek, 71. min Čerstvý, 90. min Doležal

Diváků: 200

FOTO ZE ZÁPASU

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Líkař

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Polák, Hájek K.

DELEGÁT: Šimon

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Čerstvý (C), Krátký, Helebrant, Šuráň M., Vyžrálek (68. min Šuráň J.), Horáček, Blahoudek (62. min Pechal), Paul, Dítě M., Dítě P. (58. min Doležal)

SESTAVA PELHŘIMOVA: Moravec, Čížek, Kocián (C), Hložek, Klofáč, Kmoch (72. min Průcha), Leligdon, Niederle, Machač M. (60. min Kubík), Homolka, Benda

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Úvod vyšel lépe domácím a ujali se vedení. Hostům se podařilo nepříznivý stav otočit brankami Paula a Vyžrálka ve svůj prospěch, ale příznivé skóre do přestávky neudrželi. Na přestávku se tedy odcházelo za stavu 2:2. Ve druhé půli šli do vedení opět Pelhřimovští, tasovickému Pechalovi se v závěru podařilo vyrovnat a zajistit tak svému týmu bod. Všechny góly do sítě hostů padly po zbytečných chybách ofenzívy, která se nedokázala vypořádat s rychlými brejky domácích fotbalistů.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Velmi kvalitní a na branky bohatý zápas byl k vidění v Pelhřimově. Už ve 3. minutě oťukával z dálky svým pokusem pelhřimovský Homolka brankáře Tasovic. Ve 13. minutě už šli domácí do vedení, když přesného centru od Leligdona využil mladíček Machač. Vzápětí střílel zpoza šestnáctky Kmoch, míč se však zastavil na tyči hostů. Pak se dostali ke slovu Jihomoravané a Paul vydařenou střelou překonal Moravce. Tasovice se najednou ocitly na koni a jelikož domácí poměrně dost chybovali v obraně, skóre se opět měnilo. Po pěkné kombinační akci se prosadil Vyžrálek. Do poločasu vyrovnal skóre druhým zásahem v utkání dorostenec Machač, když opět využil přihrávky Leligdona. Po obrátce hosté herně upadli a tvořili si jen sporadické šance, Pelhřimov se tak dostal zaslouženě do vedení po pěkné akci Leligdona a zakončení Homolky. O dělbu bodů se nakonec v 82. minutě postaral Paul, když z přímého kopu poslal míč přesně k tyči. „Dal jsem v utkání šanci dorostencům, protože nemohli nastoupit Krtek a Naniáš. Výborně zahrál Machač, který zařídil dvě branky. Po změně stran jsme měli výsledek udržet, Tasovicím se nedařilo, ale remíza je pro nás také dobrá," poznamenal k utkání trenér domácích Ján Kubík. Věděli jsme, že se Pelhřimovu doma nedaří, takže jsme alespoň bod chtěli dovézt, a to se povedlo. Zápas se divákům určitě líbil, padlo šest branek, ale pro mne jako trenéra to bylo infarktové utkání," řekl trenér Tasovic Tomáš Šťastný. „Co mne nadzdvihlo, to byl gól útočného rohu. Proto bylo v kabině trochu dusno. Druhou půlku jsme začali dost špatně, byli jsme v křeči.  Prostřídali jsme tři hráče a nakonec jsme z přímého kopu krásným gólem srovnali osm minut před koncem na tři tři," dodal Šťastný.