STATISTIKA: FAULY: 20-18, STŘELY: 4-6, MIMO: 7-2, ROHY: 15-4, OFSAJD: 1-2

ŽK: 86. min Chaloupka, 86. min Večeřa - 40. min Kirschner, 87. min Vyžrálek

FOTO ZE ZÁPASU - Radek Lapeš

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Kirschner, Blahoudek, Helebrant, Doležal (C), Pechal, Dítě Marek, Paul, Šuráň Jaroslav, Šuráň Michal, Vyžrálek

SESTAVA SLOVÁCKÉ SPARTY: Hajek, Chaloupka (C), Horsák David, Večeřa, Gröpl (61. min Barot), Křenek(62. min Laciga), Grabec, Horsák Aleš (79. min Spurný), Kutra, Ruman, Ulman

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovičtí odčinili své zaváhání z minulého kola a odvážejí si body od soupeře z horní poloviny tabulky. Vyšel jim úvod utkání, již v 8. minutě skóroval po rohovém kopu hlavou Michal Šuráň. Vedení do poločasu mohli ještě navýšit, dobré příležitosti nevyužili. Po přestávce v 59. minutě Doležal zpracoval dlouhou přihrávku a tvrdou střelou překonal domácího gólmana podruhé. Komplikace nastaly v 69. minutě, to musel po dvou žlutých kartách pod sprchy Kirschner. Spytihněvští ve zbytku utkání zvýšili aktivitu, ale obranu hostí se jim už překonat nepodařilo. Tasovice získanými body atakují čelo tabulky.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Fotbalisté Tasovic se hodně rychle oklepali s tříbrankové porážky. Hned v dalším kole zvítězili, aniž by inkasovali. Tentokrát jejich řádění odnesla Spytihněv, která doma prohrála 0:2. „Je dobré, že jsme dokázali na minulé kolo rychle zapomenout a ve Spytihněvi zvítězit,“ radostně pronesl trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Vítězství divizních fotbalistů se ale nerodilo lehce. Spytihněv potvrzovala své kvality a fakt, že ji od Tasovic v tabulce dělí pouhé dva body. Nicméně první branku zápasu daly Tasovice a určily ráz utkání. „Z rohového kopu se prosadil Míša Šuráň. Byl to asi klíčový okamžik zápasu,“ dodal stoper Tasovic Oldřich Helebrant. Od té doby si Tasovice držely od svého soupeře odstup a čekaly na další moment k výpadu. Ten přišel ve druhém poločase, kdy se prosadil nezastavitelný Zdeněk Doležal a poslal hosty do dvoubrankového vedení. „Od té doby jsme byli klidnější a hráli jsme si to, co jsme potřebovali. Ale rozhodně nebylo po zápase, Spytihněv přidala na obrátkách,“ zdůraznil Helebrant. Domácí dokázali vystrašit tasovickou defenzívu hned několikrát. Z toho dva pokusy skončily na tyči. Navíc Tasovice musely dohrávat po druhé žluté Kirschnera o deseti. „Lehké to opravdu nebylo, ale ustáli jsme to. Jsou to pro nás hodně cenné tři body,“ uznal Helebrant. Tasovice tak stále drží kontakt se špicí. Na první Bystrc ztrácí čtyři body.