TASOVICE - TŘEBÍČ

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Beneš Jiří

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Hrůza, Líkař

DELEGÁT: Bábíček

SESTAVA TASOVIC: Holík, Čerstvý (C), Helebrant, Krátký, Šuráň Michal, Paul, Horáček, Pechal, Hycl ( 60. min Šuráň Jaroslav), Mašek (46. min Doležal), Dítě Marek (79. min Dítě Petr)

SESTAVA TŘEBÍČE: Rousek, Havránek, Svoboda, Durda (84. min Kostelecký), Chlup (78. min Válek), Florián, Komínek (C), Smažil, Koníř, Čermák Ivan, Hebron

FOTO ZE ZÁPASU: FOTO

VIDEO ZE ZÁPASU: NÁSTUP , 1. GÓL , 2. GÓL , ZÁVĚR

S úlevou odcházel tasovický tým z hřiště po prvním jarním zápase. S Třebíčí po urputném boji nakonec o gól vyhrál. „Moc fotbalové krásy zápas nenabídl. Byl to utkání o vůli a o tom, kdo dá první gól. Důležité jsou pro nás naštěstí tři body a ne, jak zápas vypadal,“ hodnotil trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Podobně se vyjádřil i jeho kolega na druhé straně. „Utkání nemělo nijak valnou úroveň. Byl to typický zápas po zimě, kdy ještě není pořádný trávník, míč skáče, ukážou se technické nedostatky hráčů a to, že mužstva nejsou ještě rozehraná,“ konstatoval třebíčský trenér Libor Zelníček. Třebíč byla ale v první půli daleko aktivnější než domácí tým. Už v deváté minutě měl Svoboda na kopačce obrovskou šanci, kterou promarnil. Stejně dopadl o dvacet minut později i Komínek, kterému z rohu nahrál Smažil.  V pětatřicáté minutě chyboval tasovický brankář Holík. Zaskočil za něj obránce Helebrant. „Holík měl u nás dva tréninky a hrál jeden zápas. Bylo to pro něj těžké. Říkal jsem klukům, ať mu pomáhají,“ dodal tasovický trenér. Brankář Fukal, který by jinak chytal, se ještě necítil připravený nastoupit. Tasovice měly v první půli v podstatě jen jednu šanci. Maškovu střelu brankář Rousek chytil. „První poločas jsme prospali. Soupeř byl lepší. Možná si zasloužil i gól, ale naštěstí jsme žádný nedostali,“ oddechl si Šťastný. Jeho mužstvo po poločase zlepšilo hru, přesto mohlo v padesáté minutě prohrávat. Škvařilův trestný kop zastavilo břevno brány. „Myslel jsem si, že se dá v Tasovicích vyhrát. To by ale asi musela být pro nás lepší shoda příznivějších situací. Za stavu 0:0 jsme z trestného kopu trefili břevno. Kdybychom šli do vedení, asi by zápas dopadl jinak,“ zamyslel se Zelníček. Domácí se ujali vedení v šestapadesáté minutě. První jarní trefu zaznamenal Pechal. „Balón se odrazil ke mně. Dal jsem klasické bodlo a míč padl do brány,“ popsal. Na podzim byl svátečním střelcem. „Moc se mi střelecky nedařilo, takže jsem rád za první jarní gól a doufám, že se zlepším,“ přál si tasovický záložník. Druhou branku vstřelil hlavou obránce Helebrant v sedmašedesáté minutě. Hosté zápas ještě zdramatizovali, když Florián využil chybu domácí obrany a snížil v třiasedmdesáté minutě na rozdíl jednoho gólu. „Škoda, že jsme zase dostali kontaktní branku. Jakoby na nás přišla nějaká křeč a přestali jsme hrát,“ poznamenal Šťastný.