BRANKY: 9. min DÍTĚ MAREK, 52. min HORÁČEK - 90. min HON

STATISTIKA: FAULY: 6-9, STŘELY: 8-4, MIMO: 11-4, ROHY: 7-6, OFSAJD: 4-2

ŽK: 35. min Helebrant - 66. min Florián, 80. min Kubíček

DELEGÁT: Kundelius

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Čerstvý (C), Krátký, Blahoudek (70. min Pechal), Horáček, Dítě Marek, Paul, Helebrant, Dítě Petr (67. min Doležal), Šuráň Michal, Vyžrálek (79. min Hycl)

SESTAVA SPARTY: Stehlík, Buriánek, Lang (C), Záboj, Fuxa, Florián, Demko, Hlavinka (59. min Ryšavý), Přichystal (69. min Hon), Kubíček, Presl

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Domácí se konečně vymanili ze střelecké nemohoucnosti, po celé utkání byli aktivnější a zaslouženě zvítězili. Hosté hrozili pouze z rychlých protiútoků. Tasovičtí se již v 9. minutě ujali vedení z první nadějné akce Marka Dítěte po nahrávce Paula. Během prvního poločasu si vypracovali ještě několik příležitostí ke skórování, které však končily těsně mimo bránu. Na přestávku tak odcházeli s jednobrankovým náskokem. I po přestávce drželi taktovku ve svých rukou a hned v úvodu nabídli divákům další šance. V 52. minutě opět Paul nahrál na gól, tentokrát jej proměnil Horáček. Domácí fotbalisté mohli stav ještě navýšit, když Petr Dítě nastřelil tyč a Paul trefil pavučinu soupeřovy svatyně, hostující gólman nebezpečnou střelu se štěstím vyrazil na roh. Hosté si vytvořili jen čtyři šance, tou poslední v 90. minutě trestal chybu tasovické defenzívy Hon a korigoval výsledek na konečných 2:1.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Trápení tasovického mužstva, které pět zápasu nevyhrálo, ukončila výhra 2:1 nad brněnskou Spartou. O čisté konto přišly Tasovice v samotném závěru. S jedinou touhou, zlomit sérii pěti porážek, šli tasovičtí fotbalisté do zápasu s posledním týmem tabulky, Spartou Brno.  A jejich vůle jim k tomu nakonec pomohla. „Mohli jsme vyhrát větším rozdílem. Neproměnili jsme šance a nastřelili dvě tyčky. Po našem prvním gólu jsme se trápili. Jako by kluci dostali strach. Druhá půlka už byla lepší. Vyhráli jsme a snad nám to pomůže psychicky," oddechl si po zápase tasovický trenér Tomáš Šťastný. Výhru Tasovic ocenil trenér hostů Milan Zika. „Tasovice vyhrály zaslouženě, měly více šancí a v druhé půlce větší vůli po vítězství. My jsme v prvním poločase nehráli špatně, ale ve druhém jsme se úplně položili. Nevzdáváme to, ale situace už je kritická," řekl kouč posledního celku. Tasovice se dostaly do vedení  již v deváté minutě, kdy Paul vybojoval ztracený míč a přihrál ho Markovi Dítětovi, který jej zavěsil do brány. Za deset minut po gólu měl sám Paul šanci, ale těsně minul branku. Do konce poločasu se objevil ještě ve dvou slibných příležitostí Blahoudek. Po přestávce začali tasovičtí fotbalisté hrát aktivněji. Opět bylo hodně vidět Paula a ten nakonec připravil i druhý gól. Po jeho centru Horáček šanci zkušeně proměnil. Následovalo několik dalších nebezpečných tasovických ataků brněnské svatyně, ale žádný z nich už se neujal. Zato soupeř v nastavené jedné minutě snížil na 1:2, když do tasovické brány poslal pohlednou střelu Hon. „Snažil jsme se mužstvu co nejvíce pomoct a že jsem byl u obou gólů, tak jsem jen rád. Výhru jsme potřebovali pro naši psychiku, abychom byli v klidu a mohli se fotbalem bavit. Pro nás to byl důležitý zápas. Řekli jsme si, že ho musíme zvládnout za každou cenu," prohlásil záložník Miroslav Paul. V týdnu řešil tasovický klub, jak se dostat ze zápasové krize. „Proběhla nějaká jednání kvůli tomu, že se týmu nedařilo. I kluci měli hráčskou schůzi. Mirek Paul byl jedním z iniciátorů, který chtěl, aby zůstal u týmu stejný realizační tým. Dnes hrál s chutí a bylo na něm a i na některých jiných hráčích vidět, že hráli zápas srdíčkem a bojovali i za trenéry," prozradil Šťastný. Pokud by totiž tasovické mužstvo zápas proti Brnu prohrálo, trenér Šťastný by pravděpodobně u týmu skončil. „Po pěti prohraných zápasech jsme potřebovali něco změnit. Domluvili jsme se s kluky, že si zajdeme mezi sebou vyříkat nějaké věci. Bavili jsme se o tom, že musíme vítězství urvat i za cenu kvality. Jestli jsme tím zachránili trenéra, tak je jenom dobře, protože si zaslouží, aby tady trénoval," podotkl Paul. Výhrou se Tasovice posunuly na páté místo v tabulce