STATISTIKA: FAULY: 11-20, STŘELY: 5-5, MIMO: 7-3, ROHY: 4-2, OFSAJD: 1-5

ŽK: 56. min Čerstvý, 78. min Fukal, 85. min Doležal, 86. min Pechal - 5. min Görner, 48. min Berka

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý (C), Krátký, Doležal, Pechal, Horáček, Dítě Marek, Paul (60. min Mašek), Helebrant, Vyžrálek (46. min Šuráň Jaroslav), Šuráň Michal

SESTAVA MEZIŘÍČÍ: Invald, Šimáček, Mucha, Kozuň (80. min Štefka), Smejkal, Krejčí (C), Berka (77. min Maruška), Netrda, Simr, Görner, Dufek (60. min Vítek)

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Diváci shlédli pěkný útočný fotbal. Hosté přijeli s cílem neprohrát, dobře napadali domácí v rozehrávkách a tím jim znemožňovali kombinační hru. I přesto si Tasovičtí vypracovali několik šancí, žádná však neskončila v síti Meziříckých. Ti po přestávce převzali iniciativu, byli lepším celkem a po hrubé chybě v domácí obraně se ujali vedení, když šel Görner sám na gólmana a nabídnutou příležitost využil. Následovalo několik dalších šancí, až přišla ta, která pečetila jejich vítězství. V 78. minutě domácí brankář Fukal fauloval v pokutovém území, následovala penalta, která stanovila konečný výsledek 0:2 pro hráče Velkého Meziříčí.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Ostřelování Invaldovy brány se nesetkalo s úspěchem. Tasovice si do konce první půle vytvořily dostatečné množství gólových příležitostí. Ani jednu z téměř stoprocentních šancí však proměnit nedokázaly. „Bylo to pro nás nešťastné utkání, v prvním poločase jsme soupeře k ničemu nepustili. Neproměnili jsme ale několik velice dobrých šancí,“ uvedl po zápase trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Druhá polovina zápasu proběhla v domácím podání o mnoho hůře. „O poločase jsem hráče nabádal, aby zůstali v klidu a trpěliví. Hlavní bylo, abychom nedostali gól,“ vypočítával po zápase Šťastný. „Po jedné hrubé chybě v naší obraně jsme dostali první gól a tím naši hru jen více otevřeli,“ litoval Šťastný. Do režie se tak dostal tým Meziříčí, který po prvním vstřeleném gólu stále hýřil aktivitou. „Na zápas jsme se velice těšili, ale zároveň jsme měli respekt. Tým Tasovic předchází výborná pověst, má vynikající útok, to nám dělalo v první půli problém,“ věděl po zápase trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal. „Za náš úspěch mohlo naše rozmístění hráčů v poli, které jsme uzpůsobili tasovické taktice. První poločas nás ale soupeř zcela přehrával, tam jsme si nevytvořili ani jednu gólovou šanci,“ řekl Smejkal. Netrvalo však dlouho a celek z Vysočiny vstřelil již druhý gól. „Po domnělém faulu od našeho brankáře nám byla zapískána penalta a Meziříčí skórovalo. Nevím, jestli měla být odpískána, to nechci komentovat,“ smutnil Šťastný. Nad úspěchy se však radoval soupeř. Po poločase změnil styl hraní, a to po chvíli přineslo své ovoce. „Hřiště bylo sice trošku podmáčené, ale to nám nevadilo. Po poločase jsme si řekli, že se zaměříme více na ofenzívu, že budeme více podporovat útočníky, aby před soupeřovým gólmanem v klíčových situacích nezůstávali sami. A to se nám povedlo,“ radoval se Smejkal. Po závěrečném hvizdu nebylo do zpěvu především hráčům Tasovic, kteří během třiceti minut vyfasovali dohromady čtyři žluté karty. „Byl to takový zvláštní zápas. Takhle bychom mohli odehrát klidně dvakrát devadesát minut a nedat gól. Něco podobného se nám stalo naposledy v Bohunicích, kde jsme prohráli 0:1,“ řekl po zápase Šťastný. Hráči z Vysočiny naproti tomu hýřili štěstím, když favorizované Tasovice porazili. „Myslím, že klukům se zápas povedl. Ani hráči, kteří střídali, nepropadli. Chtěl bych pochválit hlavně Jaroslava Dufka, který naskočil do zápasu po dlouhé absenci a až na jednu drobnou chybu hrál výborně. Z výhry se každopádně radujeme,“ hodnotil Smejkal. Naproti tomu Tomáš Šťastný tak veselý nebyl. „Asi máme opravdu ještě mladý mančaft na to, abychom vyhrávali takovéto zápasy. Přitom proti soupeři, jako je tento, bychom měli vyhrávat. Ale když soupeř vstřelí dvě branky a my s větším počtem šancí ani jednu, tak na vítězství nelze ani pomyslet,“ uzavřel prohraný zápas Šťastný.

PRŮBĚH ZÁPASU:

2. min - Simr se dostal do vápna, obrana jeho šanci likviduje

8. min - střela Michala Šuráně, ovšem nad

10. min - střela Marka Dítěte z levé strany tesně míjí branku

13. min - další střela Dítěte, kterou bránkář odvrací na roh

16. min - Görmer v šanci, ale špatně trefuje míč

21. min - střela Smejkala vedle

28. min - závar ve vápně domácích, Berka netrefuje bránu

34. min - Doležal sám před brankářem, trefuje vedle

42. min - před Dítětem kryje brankář

57. min - Jaroslav Šuráň po pravé straně potáhl balón, odcentroval do vápna na Dítěte, ten hlavou nad

61. min - hrubá chyba v obraně na pravé straně, Görner se ocitl sám před Fukalem a skóruje - 0:1

64. min - hlavička Šimáčka, Fukal kryje

65. min - pechalova střela zpoza vápna, brankář vyráží a poté chytá

70. min - opět Görner v šanci, místo přihrávky volí střelu, která končí vedle

75. min - krásný pas na Maška, ten slabou střelou střílí přímo do brankáře

78. min - penalta po zákroku Fukala, penalty se ujal Görner a bezpečně proměňuje - 0:2