BRANKY: 3. min KOLAŘÍK, 57. min SMETANA, 82. min SKALNÍK

STATISTIKA: FAULY: 19-14, STŘELY: 14-3, MIMO: 5-4, ROHY: 7-4, OFSAJD: 5-5

ŽK: 23. min Skalník - 57. min Šuráň Michal, 79. min Čerstvý, 87. min Doležal

DELEGÁT: Strouhal

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý (C), Kirschner, Helebrant (51. min Šuráň Michal), Horáček, Mašek, Dítě Marek, Paul, Šuráň Jaroslav, Blahoudek (46. min Pechal), Vyžrálek (53. min Doležal)

SESTAVA VRCHOVINY: Vítek, Skryja, Vokoun, Procházka, Wolker, Smetana, Michal (C), Kolařík (76. min Šandera), Skalník (83. min Komínek), Chmelíček (67. min Kalich), Skalník

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovičtí odjížděli na trávník předposledního týmu v divizi s vítěznými ambicemi. Výkonem však zcela zklamali a na bojovnost domácích nenašli za celý zápas protizbraň. Dopláceli také na chyby v defenzívě, které Vrchovina dokázala trestat. Příští utkání hrají Tasovice doma s Vyškovem, pro své příznivce mají co napravovat.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

V osmém kole (devátém hraném) Moravskoslezské divize skončily dvě dlouhé série. Vrchovina vstřelila branku po 472 minutách, Tasovice zase poprvé v sezoně prohrály. Na Vysočině padly 0:3. Vrchovina získala v předchozích čtyřech domácích zápasech jenom jeden bod. Proti Tasovicím potřebovala nutně vyhrát a po kvalitním výkonu se jí to podařilo. Domácí na svého soupeře vlétli a v úvodní desetiminutovce si vytvořili drtivý tlak. A už ve třetí minutě se dostali do vedení gólem Kolaříka. Další nebezpečnou hlavičku Smetany musel vyrážet Trmal na roh. První poločas se hrál ve velkém tempu a divákům se musel fotbal líbit. Po čtvrthodině hry mohly Tasovice srovnat po průniku Maška, který si to mířil sám na Vítka, jenomže situaci řešil přihrávkou na obsazeného Paula. Po půlhodině hry za Trmalem poprvé zvonila branková konstrukce. Po parádní kombinací Kolaříka, Michala a Michala Skalníka zamířil z hranice penalty do břevna Chmelíček. Na konci poločasu vyslal z dvaadvaceti metrů povedený pokus Horáček a míč skončil jenom centimetry nad. Další pěknou střelu vyslal na domácí branku Marek Dítě. V 49. minutě vyrážel Vítek konečky prstů těsně nad břevno. Hostující trenéři poslali na hřiště hned na začátku poločasu tři čerstvé hráče, nebezpečnější akce ale měli dál domácí fotbalisté, kterým výrazně pomohl návrat kapitána Michala do sestavy po zranění. V 55. minutě připravil právě Michal gólovku pro Michala Skalníka, který sám před Trmalem nastřelil z velkého vápna pravou tyč. Za dvě minuty už se Vrchovina podruhé radovala. Michalův trestný kop se po sérii odrazů dostal až ke Smetanovi, který jej poslal z malého vápna do sítě - 2:0. V 65. minutě vyslal všudybyl Michal do úniku Kamila Skalníka, jenž z velkého úhlu orazítkoval břevno. V 80. minutě měly Tasovice obrovskou šanci na snížení. Marek Dítě pálil po přihrávce Maška z jedenácti metrů a jeho pokus fantasticky vyrazil ze šibenice Vítek. Skóre se měnilo opět na druhé straně. Michal Skalník popotáhl míč po polovině šířky velkého vápna a levačkou jej poslal do levého horního rohu - 3:0. Po vysoké výhře se teď může Vrchovina těšit na velký šlágr příštího divizního kola ve Žďáru nad Sázavou.