ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - TASOVICE

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Reich

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Ságl, Pfeifer

DELEGÁT: Sedláček

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý (C), Šuráň M., Helebrant, Kirschner (16. min Vyžrálek, 42. min Šuráň J.), Paul, Blahoudek, Hycl, Horáček, Mašek (62. min Dítě P.), Dítě M

SESTAVA ŽĎÁRU: Pospíchal, Cipruš, Turek, Šindelka, Vomela, Malínek, Doležal, Bratršovský, Mašek, Zedníček (46. min Hlouš), Chmelíček (67. min Bureš)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovice se potýkají se zraněními u hráčů základní sestavy, přesto se soupeřem držely krok. Zakončování akcí bylo ale slabinou, žádnou z příležitostí nedotáhly do zdárného konce. Domácím k výhře stačil jeden gól. I přes porážku lze hodnotit výsledky i umístění po podzimu jako úspěšné. Škoda, že z posledních tří zápasů si připsaly jen bod za remízu.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ŽĎÁRSKÝ DENÍK

Fotbalisté Žďáru zakončili svou spanilou podzimní jízdu prvenstvím v divizi D. V předehrávaném 16. kole soutěže vyhráli doma nad Tasovicemi a přezimují tak v čele soutěže se dvoubodovým náskokem na druhou Bystrc. Hráči Žďasu od začátku diktovali tempo hry a dostávali se do brankových příležitostí. Jak už je ale v jejich posledních zápasech zvykem, na jeden gól potřebovali až přespříliš šancí. O jediný gól zápasu se tak postaral Aleš Chmelíček, jehož po skrumáži před hostující brankou oslovil Mašek, a domácí střelec ze čtyř metrů nezaváhal. Po změně stran se na vývoji dlouho nic neměnilo. Náskok mohl zvýšit Bratršovský, ten však odkrytou branku ze dvou metrů trestuhodně minul. Postupem času se Tasovice více a více tlačily před Pospíchala. Kromě několika střel z dálky ale neměly zhola nic, a tak Žďár díky zaváhání Bystrce přezimuje na prvním místě divizní tabulky. „Znovu se opakoval scénář z posledních tří zápasů, kdy si vytváříme gólové šance, které ale nejsme schopní proměnit, takže jsme se o vítězství opět strachovali až do poslední minuty,“ okomentoval utkání trenér Petr Nedvěd.