BRANKY: 66. min DRÁBEK, 79. min NOSKO, 92. min WALLA - 69. min VYŽRÁLEK

STATISTIKA: FAULY: 20-12, STŘELY: 4-3, MIMO: 5-5, ROHY: 3-5, OFSAJD: 3-2

ŽK: Široký, Milotinský, Lisický - Doležal, Čermák

DELEGÁT: KÁŇA

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Švarc, Krátký, Helebrant, Šuráň, Paul, Blahoudek (84. min Čermák), Vítek (82. min Čerstvý), Horáček, Dítě P. (57. min Vyžrálek), Doležal

SESTAVA LÍŠNĚ: Veselý, Čampa, Široký, Král, Drábek, Lisický, Bezděk (73. min Šudoma), Nosko, Oprchal, Milotinský (90. min Walla), Kunc (57. min Buc)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách, ve druhém si vypracovali hosté převahu a dlouho diktovali tempo. Pak ale došlo k vyloučení tasovického Helebranta (po dvou žlutých kartách) a domácí využili početní převahu ke vstřelení vedoucí branky. Na ni dokázal ještě Vyžrálek odpovědět vyrovnáním, ale po krásné střele z 25 metrů šli Brňané opět do vedení. V samém závěru vrhli hosté vše do útoku, když zahrávali roh, dokonce přiběhl vypomoct i gólman. Tento manévr však nevyšel a domácí z protiútoku pečetili vítězství gólem do prázdné brány.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

O vítězství Líšně ve šlágru 5. kola divize s Tasovicemi rozhodl disciplinovanější výkon domácího celku. Duel ovlivnil zkrat tasovického stopera Helebranta, který loktem udeřil protihráče a musel předčasně pod sprchy už v 60. minutě. To ještě svítilo na ukazateli skóre 0:0. Pak se rozhodčímu Skříteckému vymkl zápas z rukou a k vidění byla řada potyček, nervozity, zákroků za hranicí... a také čtyři góly. Líšeň v přesilovce třikrát skórovala a zdolala soupeře ze Znojemska 3:1. Brněnský tým i nadále vede tabulku. Měl to být šlágr kola. První s druhým. Do 60. minuty a už zmíněné červené karty ale souboj o lídra divize nudil. V prvním poločase se hrálo mezi šestnáctkami, do nich už dobře fungující defenzivy protihráče nepouštěly. V 17. minutě zahrával domácí Oprchal standardku z poloviny hřiště, brankář Gábor dlouhý centr podběhl a před brankovou čarou museli situaci řešit odkopem na roh hostující obránci. Nebezpěčně z domácího pohledu vypadala také individuální akce a střela Noska z 44. minuty. Domácí středopolař potáhl míč po velkém vápně a vystřelil těsně vedle levé tyče. Na druhé straně stojí za zmínku střela Horáčka z velkého úhlu, která pořádně vyprášila rukavice gólmana Veselého, který společně s Králem a Kuncem posílil Líšeň pro tento duel ze Zbrojovky Brno. Rychlý přechod do útoku předvedly Tasovice v 37. minutě. Šuráň přenesl z pravé strany míč na Paula, jenž sklepl pro Dítěte, ale ten namířil z hranice šestnáctky vysoko nad. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. V 50. minutě se ocitl sám za obranou Lisický, jenomže ke škodě domácích špatně zpracoval a Horáček ho odzbrojil. Za další dvě minuty si chytře pustil po pravé lajně míč Milotínský, naservíroval před branku volnému Královi, jenž v obrovské šanci otálel se zakončením a nastřelil jen hostujícího obránce. V 60. minutě obešel na polovině hřiště Helebrant Milotínského, který ho stáhl, hostující stoper neudržel nervy a přímo před zrakem hlavního sudího loktem protihráče udeřil. Helebrant stihl za prvních pět kol nastřílet 3 branky, ale také inkasovat 3 žluté karty a teď červenou zbytečně oslabit svůj tým. Líšeň přesilovku poprvé využila po šesti minutách. Po rohovém kopu neodvrátily Tasovičtí míč do bezpečí, v rohu velkého vápna se do něj opřel Drábek a prostřelil hradbu těl před sebou i Gábora v brance - 1:0. Hosté ale zbraň nesložili. A v 70. minutě učebnicově zakončili přečíslení 3 na 1. Po levé straně táhl míč Doležal, předložil do středu Blahoudkovi, který ještě prodloužil míč na Vyžrálka, který z hranice šestnáctky nedal dělovkou Veselému žádnou šanci - 1:1. V nervózním závěru plném strkanic si další šance vytvářeli domácí. V 73. minutě netrefil po pěkném Lisického centru z malého vápna branku Oprchal. V 79. minutě už se ale domácí radovali. Na levé straně vymotal dva protihráče Šudoma, přistrčil míč Oprchalovi, který nabil před velké vápno Noskovi a ten přízemní střelou k levé tyči duel rozhodl - 2:1. V nastaveném čase se Tasovice snažily o vyrovnání, do velkého vápna zamířil také brankář Gábor, míč se ale dostal na polovinu hostů, kde svedl ostrý souboj Walla s Paulem, rozhodčí nechal po pádu tasovického hráče pokračovat hře a střídající Walla zvýšil na konečných 3:1.