NAPAJEDLA - TASOVICE

HLAVNÍ ROZHODČÍ: NEJEZCHLEB

POMEZNÍ ROZHODČÍ: LINHART, DOSTÁLEK

DELEGÁT: ONDRAČKA

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Šuráň (Čerstvý), Helebrant, Krátký, Švarc, Blahoudek, Vítek (Kirschner), Horáček, Paul, Dítě Petr (Čermák), Vyžrálek

SESTAVA NAPAJEDEL:

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

O prohře hostů rozhodla především jejich střelecká nemohoucnost. V průběhu utkání si vypracovali řadu šancí, které končily na tyči, břevně nebo těsně minuly branku. Dopustili se však několika chyb a soupeř je dokázal potrestat. První půle skončila bez branek, gólu se diváci dočkali pět minut po přestávce. Tasovičse snažili vyrovnat, ale další branka opět rozvlnila jejich síť. Domácí zvítězili hlavně lepším využitím vytvořených šancí.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Tasovice prohrály ve 12. kole divize v Napajedlech 0:2, když oba góly inkasovaly na začátku druhého poločasu. "Po prvním to vypadalo, že bychom si mohli odvést bod nebo i tři. Byli jsme aktivnější, Napajedla k ničemu nepustili, nastřelili tyč, pěknou střelu vyslal Paul a Krátký netrefil po standardní situaci z dobré pozice branku," vypočítal šance svého celku trenér Tomáš Šťastný. "Do začátku druhého poločasu jsme vstoupili poločancí, pak jsme ale udělali dvě chyby ve středu pole a tím si znehodnotili náš výkon. Domácí šli v rozmezí pěti minut dvakrát sami na brankáře a obě šance proměnili," dodal. Tasovice tak zůstávají se 16 body ve středu divizní tabulky, přestalo se jim ale dařit ve venkovních zápasech, kde vyhrály úvodní dva zápasy (v Hodoníně a Bystřici) a prohrály tam už popáté za sebou.

Tasovické fotbalisty opět zradila koncovka a z Napajedel si přivezli prohru 0:2. Ještě nikdy zde nevyhráli. „Hráli jsme dobře v první půlce. Vytvořili jsme si šance, a dokonce nastřelili tyčku. Byli jsme aktivnější. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Průšvih byl v tom, že jsme nevstřelili gól," přiblížil trenér Tasovic Tomáš Šťastný. V první půlce žádný gól nepadl a skóre se otevřelo až ve druhé části. „Ve druhém poločase jsme měli hned na začátku velkou šanci, kterou jsme nedali. Pak jsme vyrobili dvě hrubé chyby, po kterých šel soupeř sám na branku a vstřelil dva góly. Dostali jsme se do křeče a už si nevytvořili žádnou pořádnou šanci. Zato soupeř se ještě ke konci zase dostal do brejku, ale už neproměnil ," popsal Šťastný. Na čele tasovické ofenzivy nastoupili Vyžrálek a Dítě, kterého pak střídal Čermák. „Doležal bude chybět asi ještě příští týden. Čop, kterého jsme měli půjčeného z béčka, tentokrát nemohl, protože učí jednou za měsíc na vysoké škole," dodal tasovický trenér. Napajedla mají mužstvo, které hraje tři roky pospolu. „Mění se jim minimum hráčů. Pak jim to vše zapadá a hráči o sobě ví. Ne, jak u nás, kde se nám sestava pomalu po půl roce mění, nebo letos, když nám odešlo tolik hráčů. Nemáme tak kvalitní lavičku, aby tyto kluky nahradila. Navíc by si potřebovali někteří hráči základu sednout, aby si uvědomili, jak hrají, ale není je kým nahradit," poznamenal Šťastný. Do konce podzimu zbývají Tasovickým tři zápasy. Mají za cíl uhrát dvaadvacet bodů. K tomu jim jich šest ještě chybí. V tabulce se pohybují v její polovině. Nyní jsou sedmí.