PELHŘIMOV - TASOVICE

FK PELHŘIMOV - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 52. min DOLEŽAL, 92. min PAUL

STATISTIKA: FAULY: 16-17, STŘELY: 4-4, MIMO: 4-3, ROHY: 5-2, OFSAJD: 5-5

ŽK: 41. min Čížek, 43. min Niederle, 62. min Krtek, 83. min Vacek - 15. min Šuráň, 26. min Mašek, 66. min Doležal, 83. min Mucala

ČK: 73. min Naniáš

Diváků:130

NEJLEPŠÍ HRÁČ: DOLEŽAL

HLAVNÍ ROZHODČÍ: PETR

POMEZNÍ ROZHODČÍ: NOVÁČEK, NEJEDLÝ

DELEGÁT: PROKEŠ

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý (C), Blahoudek, Doležal (79. min Dítě Petr), Vyžrálek, Horáček, Mašek, Mucala (92. min Hlávka), Čermák (46. min Paul), Šuráň, Helebrant

SESTAVA PELHŘIMOVA: Dvořák, Čížek, Naniáš, Starý (55. min Kmoch), Niederle, Homolka, Benda, Krtek (C), Klofáč (46. min Bartoň), Vacek, Vokoun

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovičtí fotbalisté vybojovali první jarní vítězství, když v Pelhřimově vyhráli 2:0. V tabulce už nejsou poslední. S čistým kontem a dvěma góly v brance domácích odjížděli ve středu ve výborné náladě tasovičtí fotbalisté z Pelhřimova, kde dohrávali 17. kolo Moravskoslezské divize D. Na vítězství totiž čekali už od 28. října, kdy tehdy pěti góly zničili Spytihněv, ale pak sbírali body velice těžce. Zisk tři bodů je posunul z posledního místa v tabulce. „Dostali jsme se zpátky do hry. Myslím si, že výhra mančaft nakopne a kluci budou věřit, že jsme se odlepili ode dna, když už nejsme poslední," hlásil po utkání asistent trenéra Rostislav Szajko. Tasovičtí se na jaře trápili, částečně je také potkal smůla. Do Pelhřimova jeli s jistým očekáváním. „Jeli jsme tam neprohrát. Soupeř neměl také dobrý vstup do jara, tak jsem si říkal, že bychom tam mohli něco uhrát," prozradil své myšlenky Szajko. A Pelhřimovští naplnili jeho tajné přání, s posledními Tasovicemi si nevěděli rady. Už od prvních minut bylo vidět, že na hřišti nejsou úplně ve své kůži. Domácí byli nejblíže gólu na druhé straně hřiště, po nešikovné teči zabránilo vlastenci břevno. „Náš výkon především v první půli nebyl dobrý, ztráceli jsme zbytečně míče, hra byla bez pohybu. Ve druhé půli jsme propadli vzadu a dostali zbytečnou branku. Když jsme se nadechovali k tlaku, tak nás rozhodčí poslal do deseti," prohlásil trenér Pelhřimova Ján Kubík. Tasovice skórovaly až ve druhé půli. „První poločas byl průměrný, vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení po pěkné kombinaci, na které se podíleli Paul, Vyžrálek, Mašek a Doležal, který dával gól hlavou. Pak jsme přečkali pár soupeřových standardek. Ke konci jsme šli do brejku tři na jednoho a Paul dával prakticky do prázdné branky," popsal asistent trenéra. Jeho tým opět potkala před začátkem utkání nepříjemná věc, ale tentokrát se s tím mužstvo vyrovnalo. „Nehrál Petr Krátký, protože byl pracovně ve Francii a kvůli počasí mu neodstartovalo včas letadlo, aby za námi do Pelhřimova přijel. Tím pádem jsme museli improvizovat v obraně. Kvůli tomu jsme dali Vyžrálka na pravého obránce, a ten se toho zhostil velice dobře. Obrana podala kvalitní výkon," pochválil Szajko. Už v sobotu čeká Tasovice soupeř, který má jen o čtyř body více. Zamíří na hřiště jedenáctých Otrokovic, kde mohou potvrdit po středeční výhře a předchozí remíze vzestup formy.