POLNÁ - TASOVICE

SLAVOJ TKZ POLNÁ - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 12. min a 67. min KAPLAN, 6. min HRON, 48. min URBÁNEK, 60. min PRAŽÁK - 62. min ŠURÁŇ MICHAL

STATISTIKA: FAULY: 20-13, STŘELY: 10-4, MIMO: 5-2, ROHY: 9-1, OFSAJD: 8-5

ŽK: 38. min Bambula - 76. min Švarc

Diváků: 145

HLAVNÍ ROZHODČÍ: SEIDL

POMEZNÍ ROZHODČÍ: PÁRAL, SÁGL

DELEGÁT: KUBA

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Krátký (C), Kirschner (46. min Svatoš), Blahoudek, Doležal, Vyžrálek (78. min Szajko T.), Vítek, Dítě Petr (60. min Čermák), Paul, Švarc, Šuráň Michal

SESTAVA POLNÉ: Skočdopole, Hron, Bambula (76. min Caha J.), Černý, Caha R., Pražák (C), Kaplan (78. min Klimeš), Urbánek, Lovětínský, Kučera, Kovář (67. min Klíma)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Zápas týmů ze středu tabulky vyzněl jasně pro domácí. Ti měli úspěšný vstup do utkání, už v 10. minutě hosté prohrávali o dva góly. Nechyběla snaha po korigování výsledku, ve třech nadějných příležitostech byli zastaveni hvizdem rozhodčího. Po přestávce dostaly Tasovice ve 47. minutě rozhodující ránu, po třetí brance Polné rezignovaly. Jejich jediný úspěch zaznamenal Milan Šuráň, do sítě vrátil odražený míč ze standardky a snížil na 4:1. Poslední slovo měli opět domácí, upravili stav na konečných 5:1.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Tasovice si naposledy z Polné vezly drtivou výhru 6:1. Tentokrát si ale odvážejí pětibrankový příděl. "Oproti loňskému zápasu nám chybělo osm hráčů - tři jsou zranění, čtyři odešli do Rakouska a jeden je v Americe," srovnával trenér Tomáš Štastný. "Dnes nám vůbec nevyšel úvod. Inkasovali jsme už v 5. a 12. minutě a přitom, v jakém jsme teď stavu, chybí nám tři zranění a kluci z lavičky potřebují čas, jsme neměli na zvrat. I když se hrálo na těžkém terénu, tak byl markantní rozdíl v herním stylu obou mužstev. Polná má v týmu čtyři pět hráčů se zkušenostmi z ligy a to je znát," dodal. Tasovice snižovaly až za stavu 4:0, když se trefil Michal Šuráň.

Fotbalisté Tasovic utržili na trávě v Polné debakl. Prohráli totiž v poměru 1:5. Na podmáčeném trávníku se jim nedařilo hrát již od prvních minut, po prvním poločase prohrávali již dva nula. „Bylo to špatné, dělali jsme katastrofální chyby, po kterých jsme dostávali zaslouženě góly. Musíme vyřešit naši marodku, kluci z lavičky na to nestačí,“ uvedl tasovický trenér Tomáš Šťastný. Po přestávce přidali domácí další tří branky, Tasovice odpověděly pouze jedinou brankou, na vítězství tak pomýšlet v žádném případě nemohly. „Nebyl to výkon hodný této soutěže, budeme si o tom muset s mými svěřenci promluvit. Takhle bychom to neměli nechat. Chybí nám tři hráči, klíčový je asi Oldřich Helebrant, bez kterého nemáme pořádně uzavřenou obranu,“ líčil Šťastný. Další zápas odehrají Tasovice na domácí půdě proti Velkým Otrokovicím.