BRANKY: 15. min MARŠÁLEK J. - 11. min HELEBRANT, 88. min PAUL

STATISTIKA: FAULY: 15-22, STŘELY: 5-8, MIMO: 3-2, ROHY: 4-7, OFSAJD: 1-6

ŽK: 11. min Polák - 70. min Blahoudek, 90. min Helebrant, 90. min Doležal

DELEGÁT: BRTNÍČEK

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Čerstvý (C), Krátký, Blahoudek (86. min Kirschner), Doležal, Horáček, Vítek (67. min Čermák), Dítě Petr (89. min Vyžrálek), Paul, Švarc, Helebrant

SESTAVA HODONÍNA: Petráš, Benešovský (77. min Lorenc), Michna (68. min Sloboda), Maršálek J., Bartoněk, Maršálek H., Polák, Švrček, Nedvídek (90. min Koryčánek), Ondryáš, Spazier (C)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

V prvním utkání nového ročníku hosté doslova vydřeli vítězství. Soupeři předvedli vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách, ve které měli větší štěstí Tasovičtí. Bojovným výkonem si po brankách Helebranta a Paula zaslouženě odvezli z Hodonína tři body.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - HODONÍNSKÝ DENÍK

Nové trenérské dvojici RSM domácí premiéra na lavičce Hodonína pořádně zhořkla. Slovácký tým nezvládl vstup do nové sezony, před vlastním publikem prohrál s Tasovicemi 1:2. Hosté o své výhře rozhodli dvě minuty před koncem, kdy se prosadil Paul. Remíza by ale byla spravedlivější. Ani jeden z jihomoravských týmů totiž v úvodu sezony nezářil. První půlhodina velmi dobrá, závěr úvodní části solidní a druhý poločas oboustranná mizérie. Stovka diváků odcházela domů zklamaná. Hodonín se bez čtyřech marodů nedokázal proti oblíbenému soupeři pořádně prosadit. Tasovice, které v minulých sezonách inkasovaly na Slovácku vždy po čtyřech brankách, si odvezly z Hodonína cenné tři body. „Jsem rád, že jsme tady konečně vyhráli," uvedl po utkání hostující trenér Tomáš Šťastný. Tomu oproti minulému ročníku scházela šestice opor. „Čtyři kluci odešli do Rakouska a jeden hráč odjel na stáž do Ameriky. Navíc obránce Michal Šuráň je nemocný," informoval trenér Tasandy, který viděl ve hře svého týmu spoustu nedostatků. „Bylo vidět, že to byl první zápas po letní přestávce. Hra byla kostrbatá, neurovnaná," pravil Šťastný. Jeho tým vstoupil do utkání pasivně. Úvodní nápor Hodonína ale rázně utnul Paul, který ve 3. minutě orazítkoval levou tyč. Tasovice postupem času převzaly iniciativu. Střela Doležala skončila mimo. Celek ze Znojemska byl za svoji aktivitu odměněn v 11. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil stoper Helebrant. „Byl to laciný gól," řekl domácí lodivod Daviř Kříž, který v neděli postrádal dlouhodobé marody Špačka, Svobodu, Grdinu, Šturmu a pracovně zaneprázdněného Kuřila. Na stadionu U Červených domků se hrál oboustranně útočný fotbal. Hostujícímu brankáři Gáborovi nadělal velké problémy zblokovaný centr Jiřího Maršálka. Domácí pravý záložník se dokázal gólově prosadit v 15. minutě. Mladý středopolař dopravil míč do sítě po závaru před brankou Tasandy. Hosté dělali v první půli domácím zadákům velké problémy. Ránu Doležala s obtížemi vyrazil brankář Patráš na roh. Na druhé straně pálil po Švrčkově průniku obránce Michna vysoko nad. Po změně stran však tempo hry opadlo. Šancí a zajímavých situací před oběma brankami rapidně ubylo. „První půlka byla fotbalovější. Po změně stran se více bojovalo než hrálo, nikdo nechtěl udělat chybu. Balon byl více v autu než na hřišti. Chvílemi to s fotbalem nemělo mnoho společného," řekl Šťastný. Po centru Jiřího Maršálka hlavičkoval v těžké pozici Polák mimo. Střelu Ondryáše zase zblokovala hostující obrana. Útočník RSM, který na jaře působil ve Velkých Pavlovicích, se sice snažil, ale v koncovce se trápil. Další Ondryášova šance skončila vedle. Pak se dlouho nic nedělo. Až v 72. minutě podržel slovácký celek brankář Petráš, který bravurně zneškodnil dorážku Doležala. Hra Hodonína upadla po změně stran do průměru. Ani Tasovice nijak nezářily, ale v závěru si dokázaly vytvořit solidní střeleckou příležitost, kterou Paul využil. „Zápasu by více slušela remíza. My jsme ale byli ke konci šťastnější. Dali jsme sice gól po pěkné kombinaci, ale výsledek 1:1 by byl spravedlivější," pronesl kouč Tasovic. Ten by rád viděl svůj mančaft uprostřed divizní tabulky. „Pokud budeme hrát mezi šestým a osmým místem, budeme spokojení," pravil Šťastný. Jeho protějšek zbytečnou porážkou těžkou skousával. „Zápas rozhodla hrubá chyba. Pokud budeme takové branky dostávat, tak opravdu nemáme na takové úrovni co dělat. Takový gól se nevidí ani v nižší soutěži," zlobil se Kříž. Bývalému ligovému útočníkovi vadil hlavně nedůraz obrany. „Nejde, abychom se v nebezpečném prostoru dívali na to, co nám udělají dva hráči soupeře v rohu šestnáctky," kroutil hlavou. Podle Kříže nebyli hosté lepší. „Ve druhé půli jsme až na jednu obrovskou šanci Tasovice do ničeho nepustili. Soupeř nás však v závěru potrestal. Zklamání je velké," dodal Kříž.