STATISTIKA: FAULY: 12-12, STŘELY: 4-4, MIMO: 6-3, ROHY: 6-4, OFSAJD: 3-4

FOTO ZE ZÁPASU

SESTAVA TASOVIC: Gábor (27. min Yonov), Krátký (C), Kirschner (83. min Szajko T.), Blahoudek, Doležal, Vyžrálek, Horáek (58. min Čermák), Vítek, Dítě Petr, Paul, Švarc

SESTAVA BOHUNIC: Gruber, Píšek, Vjater, Hanousek (C), Stehlík (67. min Tonev), Kostka (85. min Forman), Kulička, Smolka, Masařík, Buchtík (57. min Kotol), Vávra

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Hosté přijeli k zápasu s taktikou neprohrát a hrozili rychlými protiútoky. Domácím se příliš nedařila kombinační hra, ale byla na nich vidět velká bojovnost a nasazení. Do půle byli i blízko vedení, ve 36. minutě neproměnil pokutový kop nařízený za ruku hostujícího obránce Paul. Bohunice svou největší šanci promarnily v 72. minutě, v cestě vstřelení gólu stála domácí defenzíva i gólman. O vítězství Tasovic rozhodla 83. minuta, Doležal zkušeně proměnil přihrávku mezi obránci a zajistil důležité tři body.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Dvě smolné prohry předcházely tasovickému vítězství. V domácím utkání s Bohunicemi naopak Tasovickým štěstí přálo. O jedinou trefu se postaral Zdeněk Doležal, kterému gólovou příležitost připravil mladý útočník Tomáš Szajko. „Byl to spíš remízový zápas. Vyhráli jsme díky troše štěstí, které se k nám přiklonilo. Tak jak jsme v Bohunicích na jaře prohráli 0:1, tak teď jsme naopak vyhráli," uvedl tasovický trenér Tomáš Šťastný. První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Jediným větším vzrušením byl pokutový kop Tasovic ve třicáté minutě. Miroslav Paul ale penaltu neproměnil. Výkon Tasovic ovlivnila i absence tří obránců. Kvůli trestu za červenou kartu nemohl nastoupit Oldřich Helebrant, Michal Šuráň vyrazil na koncert a Lukáše Čerstvého trápí zranění. Kolem sedmdesáté minuty bylo horko před tasovickou brankou. „Přežili jsme asi desetiminutovou klinickou smrt. Bohunice nás sevřely a měly tři čtyři vyložené šance," popsal tasovický hráč Roman Švarc. Opora tasovických zadních řad přiblížila, co se v té chvíli dělo. „Nedokázali jsme posbírat balóny a udržet míč v útočné fázi. Soupeř tlačil, a tím se dostával do šancí. Musíme to zlepšit. Tento zápas patřil k nejhorším, co jsme odehráli. Vůbec nám nevyšel tak, jak bychom si představovali," rozčiloval se Švarc. Poté, co Tasovice nápor Bohunic přestály, musel střídat kvůli křečím v 82. minutě obránce Ladislav Kirschner. Místo něj nastoupil do útoku Rostislav Szajko. Ten vzápětí při prvním kontaktu s míčem vybojoval hlavičkový souboj. Míč posunul do vápna na Doležala, který vystřelil přes špatně vyběhnutého brankáře. Míč se odrazil od tyčky ke druhé až zapadl do brány. Bohunice se pokusily vybojovat alespoň bod, ale marně. Tasovice si svůj chabý náskok pohlídaly. V tabulce jsou po sedmi zápasech s dvanácti body na čtvrtém místě. Na druhou a třetí příčku ztrácí pět bodů. V příštím kole jedou Tasovičtí na hřiště týmu FC Dosta Brno Kníničky.