BRANKY: 27. min HORÁČEK, 56. min MAŠEK, 68. min PAUL - 8. min BŘEZINA

STATISTIKA: FAULY: 16-13, STŘELY: 8-3, MIMO: 5-3, ROHY: 9-7, OFSAJD: 6-2

ŽK: 65. min Doležal, 79. min Blahoudek, 90. min Krátký - 51. min Zavadil

DELEGÁT: BÁBÍČEK

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Čerstvý (C), Krátký, Blahoudek, Doležal (65. min Dítě Petr), Vyžrálek (46. min Vyžrálek), Horáček, Mašek, Paul (75. min Hlávka), Vítek, Šuráň

SESTAVA NAPAJEDEL: Krajča (C), Zavadil, Semela, Postava, Oslzla (57. min Sklenář), Březina, Huťka, Urbanovský (75. min Vlček), Žáček, Vrága, Bejtkovský

KOMENTÁŘ K ZÁPASU: ZNOJEMSKÝ DENÍK

Tasovičtí fotbalisté se radovali z první jarní výhry doma. Porazili třetí Napajedla 3:1.O tom, že se vyplácí dělat věci na maximum se přesvědčili tasovičtí fotbalisté v utkání s Napajedly. Vrátilo se jim to v podobě vítězství a zasloužených tří bodů. Místy v utkání doslova jezdili po zadku.„Entuziasmus, nasazení a herní disciplína byla perfektní. Výkon kluků šel fotbalově nahoru. Byli jsme kombinačně lepší mužstvo. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, zahodili jsme několik šancí," zhodnotil tasovický trenér Jiří Fryš.Tasovice se od začátku jara hodně trápily, pomohly jim k tomu i různé nenadálé situace. Také tentokrát hrály oslabené o zraněného obránce Helebranta a vykartovaného útočníka Mucaly. Přesto se o výhru dokázaly porvat. „Takhle se hraje o záchranu, tak bych si to představoval, že se celý mančaft semkne. Cítil jsem z něj, že chce utkání zvládnout," hlesl jedním dechem střelec třetího gólu Miroslav Paul.Ten měl podíl i na druhé brance, když krásným centrem našel Maška, který skóroval. Na svých kopačkách měl několik šancí, které zahodil. „Asi jsem dřevák týdne. Naštěstí jsem jednu šanci proměnil, i když až napodruhé," potutelně se usmál tasovický záložník.Ze začátku to ale s Tasovicemi nevypadalo dobře. Obrana neuhlídala Březinu, který již v 8. minutě poslal Napajedla do vedení. „Už ve Vyškově jsme špatně vstoupili do zápasu, ale ukázala se síla a charakter mančaftu a otočili jsme to," dodal Paul. Důležitým momentem pro tasovický tým byl rohový kop ve 27. minutě. Svůj fotbalový um předvedl v plné kráse Petr Horáček. Přímo z rohového kopu vyrovnával na 1:1. Domácí to zvedlo a začali soupeře tlačit. Na další góly si ale počkali až do druhé půlky. „Foukal silný vítr a dělalo nám to v první půli problémy," poznamenal Fryš. Tasovice totiž první poločas hrály proti větru a ve druhém po větru.Už ve středu znovu vyběhnou na své hřiště. Čeká je od pěti hodin odpoledne dohrávka 20. kola s Líšní, opět s celkem z čela tabulky. Brňané vedené na Znojemsku dobře známým trenérem Bohumilem Smrčkem jsou druzí. „Chystali jsem se na tyto dvě utkání, že chceme získat body. Tři už máme a s Líšní je chceme taky," řekl Paul.Vítězství nad Napajedly posunulo Tasovice z předposledního místa o příčku výše. Za nimi jsou s dvoubodovou ztrátou Bohunice a nad poslední Spytihněví mají náskok tří bodů.