VEL. MEZIŘÍČÍ - TASOVICE

STATISTIKA: FAULY: -, STŘELY: -, MIMO: -, ROHY: -, OFSAJD: -

ŽK: Smejkal, Simr, Krejčí – Blahoudek, Čerstvý

NEJLEPŠÍ HRÁČ:

HLAVNÍ ROZHODČÍ: BENEŠ JAR.

POMEZNÍ ROZHODČÍ: STEHLÍK, NEJEDLÝ

DELEGÁT: PROKEŠ

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý, Krátký, Blahoudek, Doležel, Vyžrálek (82. min Vítek), Horáček, Mašek, Paul, Šuráň, Helebrant

SESTAVA MEZIŘÍČÍ: Simandl, Mucha Z., Štefka, Šimáček, Bouček (68. min Krejčí), Dufek (46. min Láznička), Vítek (55. min Vyskočil), Pokorný, Smejkal, Netrda – Simr

Ve dvacátém devátém kole fotbalové Divize D odjeli hráči Tasovic na hřiště Velkého Meziříčí. Po vyrovnané bitvě vybojovali bod. Již dva zápasy před koncem sezony si tasovičtí fotbalisté nejspíše zajistili udržení soutěže. Ve Velkém Meziříčí, čtvrtém celku tabulky, totiž ubojovali výsledek 0:0. Bod za remízu ještě nemusí stačit, na sestup by ovšem Tasovice nesměly ve zbývajících dvou kolech bodovat a všichni soupeři by museli vyhrát. „Odehráli jsme vcelku povedený zápas, hráči se snažili. Trochu nás srazil neuznaný regulérní gól, který jsme vstřelili ve druhém poločase. Kdyby byl gól uznán, mohli jsme s klidem pomýšlet na tři body. Jenže na kdyby se nehraje, myslím, že bod je zasloužený. I když bych mým svěřencům přál za odvedený výkon vítězství. Zasloužili by si ho," uvedl tasovický trenér Jiří Fryš. S bodem byli spokojeni i hráči. „S remízou jsem asi spokojen, ale mohli jsme vyhrát. První poločas ne, to jsme hráli vyrovnaný fotbal. Jenže druhou polovinu jsme jasně opanovali my, vytvořili jsme si gólové šance. Pak nám neuznali gól. Šel na mě centr z pravého rohu, asi jsem ho tečoval, možná padl gól z ofsajdu. Nevím, nedokážu to posoudit. Ale na vítězství jsme měli," líčil útočník Tasovic Zdeněk Doležal. Tasovice byly na zápas připraveny dobře. „Věděli jsme, do čeho jdeme. Velké Meziříčí je čtvrtým celkem tabulky zaslouženě. Ale nyní prožíváme povedenou část sezony, doufali jsme ve výhru. Naděje umocnilo i to, že hráči přesně plnili to, co měli. Doufal jsem, že ve druhém poločase soupeře udoláme. Málem se nám to povedlo," popisoval Fryš. Fotbalisté Tasovic ještě odehrají dva zápasy. „Čeká nás silná Třebíč, která už si asi zajistila postup do vyšší ligy. I přes roli jasného outsidera ale chceme překvapit a uzmout si tři body. Snad nám pomůže domácí prostředí. Soutěž už jsme snad zachránili, tak se můžeme soustředit na výsledek. Možná bude těžké se namotivovat, ale hráči to zvládnou. Určitě do zbývajících dvou utkání nepůjdeme s vůlí prohrát," slíbil kouč Fryš. Na vyvrcholení jarní části se těší celý klub. „Teď, když konečně vyhráváme, bychom mohli Třebíč porazit. Dobrými výkony jsme se dostali do klidu, mohli bychom to zužitkovat. Snad ukážeme, co v nás je," těšil se Doležal. Jasno má i trenér soupeřů Libor Smejkal. „K dnešnímu utkání jsme opět nastupovali v improvizované sestavě, ale musím za dnešní výkon naše hráče pochválit. Hlavně v prvním poločase jsme viděli spoustu pohledných akcí a jen nepřesnosti ve finální přihrávce nebo v zakončení nepřinesly změnu skóre. Druhý poločas již nebyl tak povedený, ale bojovností a nasazením v osobních soubojích jsme utkání dovedli k jednobodovému zisku. Škoda jen, že se na poslední utkání nepřišlo podívat více fotbalových příznivců," komentoval.