NAPAJEDLA - TASOVICE

FS NAPAJEDLA - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 44. min POSTAVA p.k., 69. min KOVÁŘ - 74. min HORÁČEK

STATISTIKA: FAULY: 15-13, STŘELY: 6-7, MIMO: 2-6, ROHY: 5-9, OFSAJD: 3-2

ŽK: 58. min Postava, 66. min Patálek, 67. min Dufka, 70. min Zavadil - 43. min Svatoš, 82. min Švarc, 85. min Velčický

HLAVNÍ ROZHODČÍ: STŘÍTECKÝ

POMEZNÍ ROZHODČÍ: MOŽÍŠ, GASNÁREK

DELEGÁT: VIDLÁK

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Mička, Blahoudek, Velčický, Horáček (C), Svatoš (83. min Kučera), Čop (68. min Čermák), Mucala, Vítek, Sivera, Švarc

SESTAVA NAPAJEDEL: Krajča (C), Zavadil, Postava (91. min Zelinka), Bejtkovský, Dufka (86. min Železník), Huťka, Semela, Žáček, Pantálek, Kovář (82. min Vlček), Beránek, (89. min Dulík)

Střetnutí týmů z konce tabulky dopadlo dobře pro domácí. Hosté byli do poločasu aktivnější, tři velké příležitosti nevyužil Mucala a Horáček. Trest přišel ve 43. minutě po faulu v pokutovém území. Z nařízené penalty šli domácí do vedení. Druhá půle nabídla stejný obrázek. Tasovičtí ve snaze vyrovnat otevřeli obranu a Napajedelští toho využili ke zvýšení náskoku. Horáček sice snížil, ale na vyrovnání chyběly síly i čas. Výsledek je trestem za nemohoucnost v proměňování šancí.

Tasovickým se nepodařilo zvítězit nad Napajedly a na hřišti hostů prohráli 2:1. Týmu z Tasovic chyběli zranění hráči, nevyužili ani jasných šancí. Tasovice nastoupily do sobotního zápasu s Napajedly s cílem zvítězit a ukořistit cenné body. Z důvodu zranění týmu chyběli klíčoví hráči, které již delší dobu nahrazují z týmu B. Stanovený cíl hráči nesplnili, odjeli poražení 1:2. Z kraje hry přitom vládli hřišti v Napajedlech spíše hosté. Vytvořili si mnoho šancí a snažili se skórovat. „Tasovice se dostaly začátkem utkání do dvou šancí a dovolím si tvrdit, že kdyby je dokázaly proměnit, tak bychom to měli hodně složité," přiznal Petr Zapletal, trenér Napajedel. Do třicáté minuty si Tasovičtí vytvořili tři jasné šance, které však nebyli schopní proměnit. Poté začali hru ovládat domácí a hosté polevili. Před odchodem do šatny si Tasovice zbytečně řekly o penaltu, kterou se Napajedlům podařilo proměnit. „Nevyužité vyložené šance rozhodly zápas jednoznačně. V prvním poločase jsme měli dvě tutovky, ale bohužel jsme je neproměnili. Po třicáté minutě soupeř převzal otěže zápasu a do konce poločasu nás tlačil. My jsme přestali hrát a nebyli iniciativní, výsledkem toho byla penalta," hodnotil první část utkání trenér Tasovic Milan Kalaš. „Ve druhé půlce jsme chtěli samozřejmě zápas otočit, ale místo toho jsme dostali druhý gól a dokázali odpovědět jen jedním, který vstřelil Horáček po mojí zpětné přihrávce," hodnotil druhý poločas tasovický hráč Ladislav Mucala. Zbytek utkání herně ovládaly Tasovice, k bráně soupeře se hráči dostávali často, hráli otevřeně, ale neproměňovali. V sedmasedmdesáté minutě se jim jen podařilo o gól snížit. Důležitý okamžik přišel, když za stavu 2:0 šel útočník Napajedel sám na brankáře. „V momentě, kdy by to dokázal proměnit, tak by to bylo asi 3:0 a to utkání bychom dohráli asi ve větším poklidu. Nicméně asi dvě nebo tři minuty na to po našem špatném důrazu hosté snížili na 2:1 a to utkání bylo otevřené do poslední minuty," řekl trenér Napajedel Zapletal. To nastartovalo domácí k větší bojovnosti a na hře to bylo znát. Tasovice hrály za zvýšení skóre a Napajedla chtěla udržet své vedení. „Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že musíme zápas zvrátit, ale víceméně už to byla taková křeč," přiznal tasovický trenér. „Když se na to podívám z objektivního pohledu, tak si myslím, že Tasovice prohrály nezaslouženě, vzhledem k tomu že to utkání bylo vyrovnané. Můžu říct, že vyhrál ne lepší, ale šťastnější tým," posoudil trenér Napajedel. Ač ze sebe týmy měly vzájemně respekt, byl to boj o body a bojovalo se do konce. Body odnesli domácí a Tasovicím tak nezbývá nic jiného než vyhrát oba domácí zápasy, které je nyní čekají. „Kluci se opravdu snažili, chtěli odehrát zápas s nasazením, ale ta finálová fáze prostě byla žalostná. Herně jsme v zápase byli lepší, ale nepočítá se hra, počítají se góly, takže v tom nás domácí přehráli," dodal Kalaš. Tasovice stále trápí marodka potřebných hráčů i odstavený Paul, který v minulém utkání s Vyškovem obdržel červenou kartu. „Určitě nám chybí zranění Krátký s Helebrantem, kteří už na podzim nejspíš nenastoupí, ale i přesto jsme tři body mohli získat. Ale rád bych poděkoval hráčům z B mužstva, kteří nám chodí pomáhat, když je nás teď tak málo a nedaří se," vzkázal Mucala. Teď tedy záleží, jak Tasovicím dopadnou výsledky u posledních dvou zápasů. Pokud uhrají více jak patnáct bodů, podzim pro ně nebude tak tragický. Jestliže jich ale bude méně, nástup do jara bude boj.