TASOVICE - BLANSKO

TJ SOKOL TASOVICE - FK BLANSKO
2:4 (1:0)

BRANKY: 41. min JUHAŇÁK, 49. min VYŽRÁLEK -  70., 78. a 88. min KOUDELKA, 65. min MÜLLER

STATISTIKA: FAULY 17-14, STŘELY: 4-8, MIMO: 7-2, ROHY:6-4, OFSAJDY: 5-2

ŽK: 46. min Krátký, 65. min Paul - 36. min Koudelka, 58. min Trtílek, 63. min Gromský, 86. min buchta

ČK: 74. min Krátký - 79. min Čoupek

DIVÁKŮ: 285

FOTO ZE ZÁPASU

HLAVNÍ ROZHODČÍ: PFEIFER

POMEZNÍ ROZHODČÍ: REICH, FRIDRICHOVSKÝ

DELEGÁT: VOLEK

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Krátký, Mička (C), Blahoudek, Šrámek, Vyžrálek (68. min Czucz), Horáček, Paul (84. min Čermák), Juhaňák, Helebrant, Švarc

SESTAVA BLANSKA: Juran, Čoupek, Müller, Šplíchal, Zouhar, Pospíšil (59. min Hansl), Nečas (C), Trtílek, Horáček (39. min Skoupý), Gromský (65. mi Buchta), Koudelka

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Domácí měli v prvním poločase jasně navrch, vypracovali si několik nadějných šancí, ale gólu se dočkali až ve 41. minutě, kdy se mezi tyče trefil Juhaňák. I úvod druhé půle jim vyšel náramně, ve 49. minutě zakončil krásnou kombinační akci Vyžrálek. To však bylo z jejich strany vše, pak už skóroval jen soupeř. Za stavu 2:1 tečovala domácí obrana střelu z rohu do vlastní sítě a bylo vyrovnáno. V 78. minutě se dopustil Helebrant chyby a hosté šli do vedení, když první střelu tasovický gólman Heneš ještě vyrazil, ale na dorážku již nestačil. V závěru střetnutí pečetil vítězství Blanska Koudelka, autor hattricku, jednu branku vsítil Müller. Kaňkou zápasu je vyloučení domácího Krátkého v 74. minutě, který musel předčasně pod sprchy pro dvě žluté karty, červenou spatřil v 79. minutě také hostující Čoupek za faul na pronikajícího Juhaňáka.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - FK BLANSKO

K další důležité bitvě Blansko zajíždělo na půdu Tasovic. Celek ze Znojemska po podzimní prohře 1:3 v Blansku odvolal zkušeného kouče Jiřího Fryše, kterého nahradil Milan Kalaš. Od tohoto momentu již uplynulo 15 kol, ale Tasovice stále okupují 14. místo, stejně jako před podzimním vzájemném utkání na Údolní.

Blansko odehrálo své typické utkání. V prvním poločase nepříliš aktivní směrem dopředu, v tom druhém uštkne svého soupeře útočnými výpady jako jedovatý had. Domácí zahájili utkání dvěma rohovými kopy. Ten první ve 3. min. znamenal zakončení Šrámka, s nímž si poradil Juran. Ve druhém případě mířil mimo tři tyče Helebrant. Blansko odpovědělo v 9. min. akcí Trtílka, který uvolnil Koudelku, jehož střela ze sedmi metrů trefila pouze brankáře Heneše. V 11. min. zahrozil pro změnu domácí Švarc, na Jurana v brance hostů však nevyzrál. V 16. min. se k odraženému míči dostal Mička, jehož střela skončila nad. O minutu později si blanenský brankář poradil se zakončením Paula. Ve 20. min. zahrozil po kombinaci se Švarcem Juhaňák, střela domácího forvarda jen o pár čísel minula břevno.

Aktivita Tasovic nepolevovala. Ve 26. min. Juhaňák napálil míč těsně vedle levé tyče. O dvě minuty později pak v závaru před brankou zakončoval Paul, ale Juran výtečným zákrokem míč za svá záda nepustil. V 31. min. po faulu na Koudelku vyrazil s námahou brankář Heneš trestný kop Čoupka. O sedm minut později stojí za zmínku čistého odebrání míče při slibně se rozvíjejícím útoku domácích v podání blanenského Šplíchala. V 41. min. však Blanenští nepokryli útočníka Luďka Juhaňáka, který se zmocnil odraženého míče, obešel i Jurana a poslal domácí do vedení - 1:0. V 45. min. pak nebezpečný centr P. Horáčka z levé strany našel v pokutovém území Paula, jenž mířil mimo brankovou konstrukci.

Krátce po návratu z kabin navíc přízemní centr Juhaňáka prošel ke zcela volnému Milanu Vyžrálkovi, jehož střela skončila za zády Jurana - 2:0. Trenér Blanska Jiří Hajský, který již na konci prvního poločasu posla do hry místo J. Horáčka M. Skoupého, reagoval nasazením dalšího útočníka Hansla. Útočné pojetí se mu vyplatilo. V 65. min. rozehrál Koudelka standardku z poloviny hřiště, ve vápně se si na míč vyskočil David Müller, který svoji šestou brankou v sezóně vrátil Blansko do zápasu - 2:1. V 68. min. zlikvidoval brankář Heneš povedenou střelu Koudelky. V 69. min. po prodloužení Hansla opět pálil Koudelka, akce skončila rohovým kopem. Ten rozehrál Jan Koudelka a míč skončil k překvapení všech až v síti - 2:2.

Blansko převzalo otěže hry do svých rukou. Navíc v 74. min. musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy domácí obránce Krátký. V 75. min. střílel po rohovém kopu Čoupka těsně nad Hansl. V 78. min. obral Trtílek o míč obránce Helebranta, pronikl až do vápna, kde jeho střelu Heneš pouze vyrazil a dorážející Jan Koudelka poslal hosty do vedení - 2:3.

Záhy bylo sice vyrovnáno, ale pouze v počtu hráčů. V 80. min. hasil průnik Juhaňáka obránce Čoupek, který za stažení domácího forvarda viděl z rukou rozhodčího Pfeifera bez předchozího napomenutí červenou kartu. Ani tato situace však Blansko v cestě za vítězstvím nezastavila. Naopak v 88. min. Müller šikovně poslal do úniku Jana Koudelky, který se zbavil obránce a potvrdil výhru svého mužstva - 2:4.

Ohlasy trenérů

Jiří Hajský, FK Blansko: „Viděli jsme utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním hráli domácí s větrem, čehož dokázali využít ke vstřelení pouze jedné branky, což se pro další vývoj ukázalo jako rozhodující. My jsme byli zakřiknutí, po změně stran jsme však podpory větru dokázali více využít. I když domácí posléze vedli o dvě branky, tak po našem snížení na 2:1 to psychicky nezvládli. Už v prvním poločase jsme střídali Jana Horáčka, kterému se tentokrát tolik nedařilo. Ve druhé půlce jsme po příchodu Hansla hráli na tři útočníky, což se nám vyplatilo.“