TASOVICE - BOHUNICE

HLAVNÍ ROZHODČÍ: MIKLÍK

POMEZNÍ ROZHODČÍ: LÍKAŘ, CHABIČA

DELEGÁT: SLABÝ

SESTAVA TASOVIC: Pavliv, Krátký, Mička (C), Blahoudek, Šrámek, Horáček, Paul (89. min Hověz), Czucz (67. min Vyžrálek), Juhaňák (76. min Svatoš), Helebrant, Švarc

SESTAVA BOHUNIC: Gruber, Píšek (C), Damborský (88. min Cigánek), Hon, Suchý, Fiala, Forman (67. min Táborský), Krejčí, Kubec (77. min Šustr), Burčík, Masařík

Fotbalisté Tasovic odehráli v neděli na domácím hřišti další utkání moravskoslezské divize D. Tentokrát se zde představil celek z Brna-Bohunic. Oba soupeři se před utkáním nacházeli blízko sestupových příček a potřebovali tak nutně zvítězit. Výsledek zápasu nakonec nic nevyřešil, týmy se rozešly remízou 1:1 a bojovat o setrvání ve čtvrté nejvyšší soutěži tak musí i nadále. Další utkaní tasovických fotbalistů přilákalo na tribunu přes tři stovky diváků. V zápase šlo o možnost vzdálit se sestupovým starostem. Utkání mělo vyrovnaný průběh a po dvaceti minutách se dostali hráči Tasovic do vedení. V závěru prvního poločasu hostující tým vyrovnal a také druhý poločas pokračoval v podobném stylu. V šestašedesáté minutě byl červenou kartou a vyloučením potrestaný domácí kapitán Zdeněk Mička a tasovičtí dohrávali v deseti. I přesto vybojovaly Tasovice jeden bod a pojistily se tak třináctou pozicí v tabulce. Domácí tým z Tasovic musel do utkání nasadit dorosteneckého brankáře Vasila Pavliva, protože první brankář Petr Fukal měl zdravotní problémy, a náhradní gólman tasovických Tomáš Heneš se v zápase s Líšní nechal vyloučit a měl tak pozastavenou činnost. První poločas se odehrával do dvaadvacáté minuty vyrovnaně, poté dokázal dopravit míč do sítě hostujícího celku záložník Tasovic Miroslav Paul a rozjásal tak početnou návštěvu fanoušků. Domácí měli následně trochu více za hry a snažili se tvořit hru. Minutu před koncem prvního poločasu však chybovala tasovická obrana, která signalizovala ofsajdové postavení útočícího hráče, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a uvolněný střelec Bohunic Filip Damborský překonal brankáře Pavliva v bráně Tasovic. V pětapadesáté minutě trestal rozhodčí poprvé žlutou kartou. Vysloužil si ji hráč hostujícího družstva Jaroslav Kubec a za necelých deset minut k němu přibyl také druhý záložník Bohunic Tomáš Forman. Šestašedesátá minuta nabídla velkou příležitost bohunických ke vstřelení druhé branky, ale kapitán Tasovic Zdeněk Mička byl proti a po souboji se soupeřem inkasoval za svůj zákrok červenou kartu. Obránce Mička tak musel opustit hřiště a tasovičtí tak dohrávali druhý zápas po sobě pouze v deseti hráčích. „Utkání velmi poznamenala nesmyslně udělená červená karta, rozhodčí hrubě ovlivnil průběh utkání a vyloučil našeho kapitána, který prvně zasáhl míč a až poté hráče," postěžoval si trenér tasovických fotbalistů Milan Kalaš. V šestasedmdesáté minutě přišel na hřiště po střídání útočníka Tasovic Luďka Juhaňáka jiný střelec domácích Martin Svatoš a vypracoval si jednu nebezpečnou příležitost, ale brankář Bohunic Marek Gruber předvedl vynikající zákrok a vytěsnil míč na rohový kop. „Do Tasovic jsme si přijeli pro bod a ten jsme také získali, takže jsme spokojeni," konstatoval trenér Bohunic Lukáš Kříž. Rozhodčí v závěru nastavili nad rámec devadesáti povinných minut pouze minutu a zápas tak skončil remízou 1:1. „V zápase jsme si nevytvořili tolik brankových šancí, kolik bychom v domácím zápase měli a ztráta dvou bodů nás tak mrzí", přiznal aktivně hrající obránce Tasovic Tomáš Šrámek. Další utkání sehrají Tasovice příští víkend a tentokrát se představí na hřišti Rosic.

Obě mužstva předvedla bojovný, ale opatrný a upracovaný výkon, v průběhu hry divákům nenabídla téměř žádnou vyloženou šanci. Pro oba soupeře je každý bod velmi důležitý, proto se nechtěli dopustit chyby. Vycházeli ze zajištěné obrany, do útoku se moc nepouštěli. Hned v 1. minutě měl jednu brankovou příležitost po přihrávce Juhaňáka Czucz, hostující gólman jeho střelu vyrazil. Ve 22. minutě se domácí ujali vedení Paulem, hosté však stačili do přestávky vyrovnat. Cestu za vítězstvím si zkomplikovali v 66. minutě vyloučením Mičky, který likvidoval faulem rychlý brejk před pokutovým územím. Za bojovnost si týmy bod zasloužily.