BRANKY: 28. a 31. min MUCALA - 66. min ČECH, 83. min ZBYTOVSKÝ

STATISTIKA: FAULY: 17-15, STŘELY: 6-5, MIMO: 2-5, ROHY: 3-6, OFSAJDY: 7-2

DELEGÁT:

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Lašák (52. min Čermák), Mička, Blahoudek, Velčický (59. min Doležal), Horáček (C), Paul (78. min Hlávka), Mucala, Vítek, Sivera, Švarc

SESTAVA BYSTŘICE: Novotný, Chocholáč, Holý, Vícha, Mitáš, Zbytovský, Sklenář Zd. (82. min Svoboda), Prášil, Illek (C), Sklenář R., Padrtka (46. min Čech)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Pohledný fotbal odehrály v sobotním utkání domácí Tasovice s hostující Bystřicí. Za remízu 2:2 si oba týmy odnesly po bodu. Pro oko diváka odehrály v sobotu Tasovice i Bystřice atraktivní podívanou. Pro domácí fanoušky však výsledek potěšující nebyl. Prvním poločasem propluly Tasovice s dvoubrankovým náskokem a Bystřici nedaly šanci utopit střelu do domácí sítě. Ve druhém dějství Tasovičtí polevili a po lukrativní hře domácích se jen zaprášilo. Bystřice se vzepřela a poslala do tasovické svatyně dva góly. Díky nim si oba týmy rozdělily bodový zisk rovnocenně.„Ztratili jsme zbytečně dva body, navíc jsme měli určitě na výhru. Kdybychom už v prvním poločase dali na tři nula, tak mohl být zápas rozhodnutý," sdělil po zápase domácí obránce Zdeněk Mička. Bystřice nezačala hru špatně, ale vybojovala si jen pár neproměněných šancí. „Dostali jsme se do šance díky Prášilovi, který šel sám na bránu a překopl ji. A také náš stoper zahodil šanci, když kličkoval před bránou a ztratil balon," popsal nevyužité šance hostů trenér Bystřice Karel Fencl. Tasovickým se dařilo, když v jednadvacáté minutě zasadil střelu do brány hostů tasovický útočník Ladislav Mucala. Hned dvě minuty nato akci zopakoval a navýšil skóre hned o dva góly. Hosté se svými chybami připravili o pohodu, kterou mohli v zápase mít, kdyby proměňovali šance. Bystřice tak odešla do šaten s dvoubrankovým mankem a Tasovice slavily. Při nástupu do druhého poločasu ztratili Tasovičtí návod na kvalitní hru, čehož soupeř využil a zasáhl bránu domácích hned dvakrát. První úspěšná střela rozvlnila síť Tasovic v sedmašedesáté minutě hostujícím Davidem Čechem. Druhou gólovou šanci s přehledem proměnilbystřický Luboš Zbytovský. „Když jsme prohrávali 2:0, tak to nevypadalo, že ještě srovnáme. Ale naštěstí se kluci zvedli a dorovnali to," pochvaloval si bystřický trenér. Tasovice se snažily ze všech sil získat vedení, ale míč ne a ne úspěšně padnout za záda hostujícího gólmana. Rozdělení po jednom bodu každému z týmů tak bylo dle herního dějství spravedlivé. Jaro bude pro tasovické hráče dosti náročné. Čeká je pauza a po ní zimní příprava, ve které přijdou i nějaké změny v mančaftu. „Z dnešního utkání jsem zklamaný. Kdybych to řekl jako doktor, tak je náš tým vážně nemocný. Je potřeba do něho říznout. Zatím není třeba hráče měnit, ale musí plnit to, co se po nich chce. Zvládáme hrát fotbal jen pětačtyřicet minut, a to se musí změnit," shrnul své myšlenky domácí trenér Milan Kalaš, který povede Tasovické i na jaře.