TASOVICE - DOSTA BYSTRC

HLAVNÍ ROZHODČÍ: KUČERÍK

POMEZNÍ ROZHODČÍ: REICH, KŘENEK

DELEGÁT: STROUHAL

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Krátký (C)(53. min Vítek), Mička, Blahoudek (81. min Hlávka), Velčický (78. min Dítě P.), Horáček, Paul, Mucala (85. min Kučera), Sivera, Helebrant, Švarc

SESTAVA BYSTRCE: Bogner, Fousek, Urbánek, Jirásek (C), Košulič, Doležel (70. min Šplíchal), Fiala, Kugler, Přichystal, Kratochvíl (60. min Dolina), Šíp

Po čtyřech porážkách vybojovali Tasovičtí vítězství 4:0 nad Bystrcí. Před utkáním vyměnili trenéra. Střelecká nemohoucnost konečně opustila tasovické fotbalisty. Do branky Bystrce nasázeli čtyři branky a po čtyřech porážkách se konečně mohli radovat z výhry. Jejich výhru nastartovala branka Helebranta v 11. minutě, Tasovice si začaly věřit a ovládly hru. „Naše mužstvo není špatné. Bylo jenom psychicky a fyzicky níže a potřebovalo vítězný zápas. Hodně pomohl první gól z takové pološance. Tím se mužstvo zvedlo, dodalo si sebevědomí a zkvalitnilo hru. Kluci prostě potřebovali nějaký impuls, zejména psychologický, a ten se myslím povedl," uvedl nový tasovický trenér Milan Kalaš. Ve funkci nahradil Jiřího Fryše. „Odstoupil ze zdravotních důvodů. Mužstvo přebral trenér béčka Milan Kalaš. Jsme s ním domluveni na angažmá do konce sezony," přiblížil předseda tasovických fotbalistů Jan Vašina. Tasovičtí také pozměnili systém hry. Místo jednoho útočníka byli vepředu dva, Ladislav Mucala a Jakub Velčický. A právě Mucala, na kterého mužstvo střelecky spoléhá, dvakrát skóroval. „Společně jsme využili šance a měli jsme trošku i štěstí. To mi hodně pomohlo u prvního gólu, který byl tak trochu náhoda. Netrefil jsem to tak, jak jsem chtěl. A vlastně i u druhého jsem udělal chybu," prozradil útočník. Končenou podobu výsledku dával Roman Švarc. Tasovice tak mohly oslavovat vytoužené vítězství, když jejich bojovnost přinesla vítězství. „Domácí vyhráli zaslouženě. Přehráli nás v agresivitě, bojovnosti, zarputilosti. Měli větší touhu vyhrát a chtěli urvat tři body. V držení míče jsme byli možná lepší, ale chyběla nám bojovnost," kritizoval trenér Bystrce Michal Kugler. Bystrc ale nepřijela do Tasovic v nejsilnější sestavě. „Náš tým není kompletní, ale nemůžeme se vymlouvat na zranění. Hráči, kteří jsou na hřišti, se musí snažit víc bojovat. Vždycky tvrdím, prvně je hlava, pak je srdce a pak až jsou nohy. Tentokrát jsme tam nedali to srdce, takže jsme neměli šanci vyhrát," zamyslel se kouč hostů. Domácí postrádali kvůli zranění z minulého utkání brankářskou jedničku, Petra Fukala. Jeho náhradník Tomáš Heneš ale příliš práce neměl. „Odvedl svoji práci dobře, žádné zaváhání jsem u něho neviděl," podotkl Kalaš. Tasovicím už hodně teklo do bot, před zápasem byly v tabulce předposlední. Výměna trenéra mohla znamenat nový podnět. „Nemyslím, že by to bylo výměnou trenéra. Konečně jsme pořádně zabojovali," dodal Mucala. Jeho tým se posunul v tabulce o dvě místa nahoru. Tasovičtí mají na třináctém místě jedenáct bodů z jedenácti utkání. V sobotu jedou k diviznímu nováčkovi do Uherského Brodu. Ten má o bod méně než Tasovice. „Je to nováček, takže ho jako soupeře zatím neznáme. Nesmíme se bát, musíme vyhrávat," burcuje Mucala.

Domácí přehráli svého protivníka ve všech činnostech. Od samého začátku utkání měli jasnou převahu, kterou potvrdili již v 11. minutě brankou Helebranta. Ještě do přestávky zvyšoval Mucala a jeho tým odcházel do šatny s dvoubrankovým vedením. V úvodu druhé půle využil chybu hostující obrany i gólmana opět Mucala, konečnou podobu zápasu stanovil v 62. minutě po krásné přihrávce Sivery Švarc. Tasovičtí hosty do nebezpečné akce téměř nepustili, jedinou šanci s jistotou likvidoval gólman rezervy Heneš, který nahradil zraněného Fukala. Mužstvo si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, bojovnost a nasazení.