TASOVICE - POLNÁ

TJ SOKOL TASOVICE - SLAVOJ TKZ POLNÁ

BRANKY: 32. min JUHAŇÁK

STATISTIKA: FAULY 16-12, STŘELY: 4-2, MIMO: 6-3, ROHY: 9-3, OFSAJD: 3-0

ŽK: 8. min Blahoudek, 41. min Mička, 88. min Heneš, 90. min Paul - 56. min Šuta, 80. min Caha

NEJLEPŠÍ HRÁČ: JUHAŇÁK

HLAVNÍ ROZHODČÍ: KŘENEK

POMEZNÍ ROZHODČÍ: KUČERÍK, PETR

DELEGÁT: KÁŇA

SESTAVA TASOVIC: Fukal (74. min Heneš), Krátký, Mička (C), Blahoudek, Šrámek, Horáček (90. min Vítek), Paul, Czucz (76. min Vyžrálek), Juhaňák (90. min Hověz), Helebrant, Švarc

SESTAVA POLNÉ: Skočdopole, Bambula, Caha, Šuta, Pražák, Hron (83. min Černý), Kaplan (C)(60. min Adamec), Urbánek, Oberreiter (66. min Lacina), Vokoun, Fadrný

Vítězství 1:0 nad Polnou přineslo Tasovicím tři body. Díky opakovaným výhrám se tak tasovickým fotbalistům daří vzdalovat se nejnižším příčkám divizní tabulky. Jen jedna střela stačila tasovickým hráčům k vítězství nad silným soupeřem z Polné. Zásah domácího hráče Luďka Juhaňáka přinesl tasovickému mužstvu tak moc potřebné tři body. Díky nim se Tasovice v tabulce divize D odlepují ode dna a jsou stále blíž svému jarnímu cíli, kterým je záchrana divize. „Radost je v kabině veliká, za poslední dva zápasy jsme získali čtyři body a dnes další tři, takže se nám hrálo opravdu velice dobře. Dnes nám k herní pohodě přispělo i to, že jsme od začátku zápasu vedli a nemuseli nic dohánět," odkryl tasovický kapitán Zdeněk Mička. Oba týmy nastoupily do utkání aktivně a na obou stranách byl vidět zápal pro získání vítězných bodů. Boj však otevřeli domácí hráči první šancí ve čtvrté minutě utkání, kdy tasovický střelec Štefan Czucz prodloužil nad spoluhráče Miroslava Paula. Jejich střelu však hostující brankář Jindřich Skočdopole s velkou námahou vyrazil na roh. Poté se oba týmy připletly do několika osobních soubojů, ze kterých však žádná větší šance nevznikla. Domácí tým si tak vše vynahradil až ve dvaatřicáté minutě, kdy brankář hostů podcenil vysoký centrovaný míč a důrazný tasovický hráč Luděk Juhaňák těžil ze své odvahy. Hlavou otevřel skóre na 1:0, což se následně ukázalo pro celý vývoj zápasu jako rozhodující. „Juhaňák šel za nakopnutým míčem dopředu. Ten k brankáři víceméně skákal. Luděk se nezalekl souboje s gólmanem hostů a jejich obráncem, vběhl mezi ně a těžil z této akce. Gólman s obráncem se srazili, a my jsme dali gól. Vážím si jeho zásahu, jít do takového mlýnu s tím, že s největší pravděpodobností dostane nakopáno, bez bázně a ještě se trefit je opravdu skvělý výkon," pochvaloval si trenér Tasovic Milan Kalaš. Zásahem se domácí tým vyšvihl na herního koně a držel opratě zápasu pevně v rukou. Ze strany domácích došlo ještě k několika neproměněným šancím, kdežto hostům se spíše nedařilo. Z kabin tak oba týmy přišly s jasným cílem, nenechat soupeře vyhrát. Ve druhé části zápasu byla hra na obou stranách vyrovnaná, ale z šancí měli opět více domácí hráči. Hosté nezvládli bránit, ale hráli dobrý fotbal dopředu. Jejich snaha zaskočit Tasovice brejky však nebyla nic platná, domácí tým byl na ně totiž připraven. Tasovická obrana poctivě plnila své úkoly a nepustila soupeře do žádných velkých šancí. Polná si za celé utkání vytvořila pouze dvě, přičemž první z nich měl v zásluze hostující hráč Robert Caha střelou k tyči. Druhou si vzal na starost střelec Polné Jiří Fadrný, který však po přímém kopu minul. „Bylo to bojovné utkání, ale ne moc pohledné. Udělali jsme jednu chybu a bohužel jsme za ni i zaplatili gólem. Z celkového pohledu to byla vyrovnaná hra, Tasovice byly ale tvrdší a šly si za bodovým ziskem. Podle mě budou v této části sázet hlavně na domácí prostředí a já jim přeji, ať se jim daří," vzkázal trenér Polné Vladimír Hekerle.

Domácí předvedli dobrý, důrazný fotbal, vypracovali si řadu šancí, nadějné byly příležitosti Paula, Švarce, Czucze, Vyžrálka a Blahoudka. Úspěšný byl až ve 32. minutě Juhaňák, který využil chyby hostujícího brankáře a dostal Tasovické hlavičkou do vedení. V té chvíli nikdo netušil, že to bude vítězný gól. Hosté drželi s domácími krok, ale tasovická defenzíva dokázala odolat až do závěrečného hvizdu. Opět se potvrdil problém domácích v zakončování, chybí jim zkrátka střelec.