TASOVICE - UHERSKÝ BROD

TJ SOKOL TASOVICE - ČSK UHERSKÝ BROD
5:1 (2:0)

BRANKY: 39., 54. a 60. min ŠVARC, 2. min HELEBRANT, 50. min PAUL - 47. min DOLINA VOJTĚCH

STATISTIKA: FAULY 11-17, STŘELY: 8-4, MIMO: 5-3, ROHY: 5-5, OFSAJD: 1-5

ŽK: 62. min Krátký - 31. min Šálek, 48. min David, 72. min Velecký, 89. min Dvořák

Diváků: 255

FOTO ZE ZÁPASU

NEJLEPŠÍ HRÁČ: ŠVARC

HLAVNÍ ROZHODČÍ: REICH

POMEZNÍ ROZHODČÍ: FRIDRICHOVSKÝ, ŠVEHLA

DELEGÁT: VIDLÁK

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Krátký, Mička (C), Vyžrálek, Horáček, Hověz (83. min Kučera), Paul, Vítek (72. min Svatoš), Juhaňák (77. min Czucz), Helebrant, Švarc

SESTAVA UH. BRODU: Ondrůšek, David Marek (C), Solařík (61. min Pochylý), David Richard, Josefík (54. min Dolina Vít), Dvořák, Šálek (33. min Nevařil), Kúdela, Hruboš (46. min Dolina Vojtěch), Vrága, Mančík (46. min Velecký)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

V rámci šestadvacátého kola moravskoslezské divize D přivítali hráči Tasovic na domácím hřišti tým ČSK Uherský Brod. Domácí hráči již potřebovali nutnou výhru ke zvýšení nadějí na záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži a do utkání nakročili skvěle, když se ujali ve druhé minutě vedení. Náskok Tasovice postupně navýšily až na vysokých 5:1 a připravují se na středeční dohrávku s Bystrcí. „V utkání jsme byli dnes většinu zápasu lepší a i když jsme na začátku druhého poločasu zachybovali, pak jsme přidali další dvě branky a důležité bylo, že jsme konečně využili šance, které jsme měli," podotkl trenér Tasovic Milan Kalaš. Tasovičtí měli vynikající vstup do utkání, již ve druhé minutě zahrával záložník domácích Daniel Hověz přímý kop a obránce Tasovic Oldřich Helebrand překonal hostujícího gólmana. Za šest minut zahrozili poprvé také hostující, ale rána střílejícího útočníka Filipa Hruboše skončila pouze nad tasovickou brankou. Ve třiatřicáté minutě dostal za diskuzi s rozhodčím po odpískaném ofsajdu žlutou kartu uherskobrodský záložník Bronislav Šálek a nespokojený trenér jej vzápětí raději vystřídal. Krátce před koncem prvního poločasu předvedl rychlou akci záložník Tasovických Roman Švarc a po průniku levou stranou nehlídán zakončil mimo dosah brankáře Brodu. Vzápětí ještě ohrozil branku hostů útočník Tasovic Milan Vyžrálek, jenže tentokrát netrefil branku. O přestávce vystřídal hostující trenér František Ondrušek dva hráče a to přineslo své ovoce. V sedmačtyřicáté minutě vyskočil po rohu Brodu střídající hráč Vojtěch Dolina a snížil na rozdíl jediné branky. Poté byl z protiútoku ve vápně nedovoleně zastaven domácí Vyžrálek a rozhodčí nařídil proti hostům pokutový kop. Záložník Tasovic Miroslav Paul si počínal neomylně a zvýšil vedení svého týmu opět na dvojbrankové. Na další branku nečekali diváci dlouho, po přímém kopu se zkušeně trefil záložník Švarc. Následně centroval záložník Paul a Švarc se hlavou trefil přesně, čímž dovršil svůj hattrick. „Tři branky jsem vstřelil naposled snad někdy v dorostu. První vyšla z rychlé akce, druhá po standardní situaci a třetí hlavou. Určitě jsme spokojeni," uvedl šťastný střelec. V 68. minutě spálil poslední obrovskou šanci v zápase aktivní střelec Tasovic Vyžrálek a utkání skončilo vysoko 5:1. „Zápas rozhodla velmi rychlá branka Tasovic a naše individuální chyby. Padlo hodně žlutých karet na naší straně, ale vyjadřovat se k nim by nemělo žádný smysl," poznamenal trenér Ondrušek. Tasovice i přes výhru zůstávají na poslední šestnácté příčce, jelikož Bohunice své utkání zvládly, ale Tasovičtí sehrají ve středu dohrávku s Bystrcí a v případě výhry se posunou mimo zónu sestupu.