BRANKY: 49. min MUCALA - 8. a 20. min SMEJKAL, 29. min DUFEK

STATISTIKA: FAULY: 21-24, STŘELY: 4-5, MIMO: 6-6, ROHY: 6-4, OFSAJD: 6-2

ŽK: 60. min Helebrant, 85. min Mucala - 27. min Němec, 60. min Smejkal

DELEGÁT: SLABÝ

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Krátký, Mička, Blahoudek (89. min Hlávka), Horáček, Mašek (58. min Velčický), Paul, Mucala, Sivera, Helebrant (73. min Čerstvý), Švarc

SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ: Invald, Mucha Z., Mucha P., Šimáček, Bouček, Dufek (80. min Bradáč), Němec (67. min Ráček), Pokorný (53. min Krejčí), Smejkal, Vyskočil (90. min Beran), Simr

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Tasovice neochránily domácí půdu a přišly o body. Prohra 1:3 s Velkým Meziříčím jim tak kazí skóre tabulky. Nedělním výkonem ztrácí Tasovice body, prohra jedna tři byla bolestivá. Bohužel tak po poslední radosti z vítězství v Hodoníně přišlo zklamání. "Myslím si, že Velké Meziříčí vyhrálo zaslouženě, protože dokázalo zužitkovat naše hrubé chyby v prvním poločase,'' zhodnotil tasovický trenér Jiří Fryš. Tasovicím se nedařilo, chyba byla v zadních řadách, kde se fotbalisté dopouštěli chyb. Záloha nepodržela balón, nedokázala rozehrát. Toho využívali hosté ve svůj prospěch. "Na soupeře jsme se připravovali celý týden, viděli jsme ho ve dvou přípravných utkáních, takže jsme věděli, jakým stylem hraje. Sledovali jsme i soupisky a věděli, že jsou velmi silní v ofenzivě, mají náběhy ve dvou, ve třech hráčích a snažili jsme se na to připravit tím, že jsme se chtěli v podstatě celý ten blok posunout dopředu. To se nám v prvním poločase perfektně podařilo. Dále jsme zpresovali i několik špatně rozehraných míčů, ze kterých padly dva góly. Třetí gól byl po přesně nacvičené kombinaci, myslím si, že to bylo pro domácí hodně kruté,'' řekl trenér hostů Libor Smejkal. Ve druhém poločase bylo znát, že hosté nepodlehli euforii a snažili se blok posunout dopředu. Pro domácí byl nástup těžký. "I za stavu 3:0 jsme se snažili ve druhém poločase utkání ještě zvrátit, ale bohužel se nám podařilo dát jenom jednu branku.'' řekl Fryš. Hostující trenér upozorňoval svěřence na hru proti větru, po změně stran s tím museli počítat. "Bohužel jsme nezačali moc dobře, soupeř nás hned na začátku potrestal autovým hodem, myslím si, že se hra trošičku vyrovnala. Pak jsme byli ve druhém poločase v podstatě bez šancí, ale domácí si již nevytvořili nic vážnějšího,'' zhodnotil druhý poločas Smejkal. "Škoda že ve dvaapadesáté minutě šla Mucalova střela těsně vedle,'' prohlásil zapisovatel Harančák. Tasovice si sice vytvořily více šancí, ale hosté byli efektivnější a zvítězili. "Dneska byla hrubá chyba v defenzivě. Ale musím pochválit za bojovnost Horáčka,'' zamyslel se Fryš. Že není příjemná prohra na domácí půdě, naznačoval i smutný výraz jednoho z tasovických hráčů Romana Švarce. "Výsledek tomu tak trochu odpovídá, absolutně jsme nezvládli první poločas. Bohužel jsme udělali individuální chybu při prvním gólu, což se těžko otáčí, ale snad to napravíme v Polné,'' shrnul Švarc.