TASOVICE - VYŠKOV

TJ SOKOL TASOVICE - MFK VYŠKOV

BRANKY: 88. min DOLEŽAL - 2. min VRÁNA, 40. min JEŘÁBEK

STATISTIKA: FAULY: 15-22, STŘELY: 6-7, MIMO: 4-4, ROHY: 8-3, OFSAJD: 3-6

ŽK: 69. min Švarc, 71. min Paul - 38. min Novotný F., 43. min Machálek, 85. min Vrána, 90. min Kucharčuk, 90. min Palla

ČK: 85. min Paul - 52. min Novotný

HLAVNÍ ROZHODČÍ: FRIDRICHOVSKÝ

POMEZNÍ ROZHODČÍ: REICH, KLEMENT

DELEGÁT: BÁBÍČEK

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Vomočil (60. min Doležal), Mička, Velčický (73. min Dítě P., 79. min Čermák), Blahoudek, Horáček (C), Paul, Mucala (87. min Kučera), Vítek, Sivera, Švarc

SESTAVA VYŠKOVA: Kollár, Hodinář (C), Žoček, Machálek, Hradil (80. min Dvorský), Smutný (60. min Koláček), Novotný F., Kucharčuk, Vrána (90. min Palla), Jeřábek (86. min Čoupek), Novotný V.

První půli zcela ovládli hosté, už v 2. minutě šli do vedení Vránou. Další své dobré příležitosti neproměnili, zvýšení se dočkali až ve 40. minutě, kdy rozehranou standardu nasměroval do brány Jeřábek. Domácí se k ohrožení soupeřovy svatyně ani nedostali, vázla kombinace, míče nakopávané do vápna úspěch nepřinesly. Po přestávce Tasovičtí převzali iniciativu. Napomohla tomu 52. minuta a vyloučení hostujícího Novotného po dvou žlutých kartách. Najednou bylo před vyškovskou bránou rušno, škoda neproměněných tutovek Mičky a Horáčka. Kontaktního gólu se dočkali až v 88. minutě Doležalem, to už hráli také oslabeni, i Paul musel předčasně pod sprchy po dvou žlutých kartách. V nastaveném čase mnoho nechybělo k vyrovnání. Hosté si body za výkon v první půli zasloužili, domácí ctí bojovnost ve druhé části střetnutí.

Tasovická mizérie pokračovala i v divizním zápase s Vyškovem. Zranění hráči domácím výrazně chyběli. Vyškov se ujal otěží hry a Tasovice se poddaly jeho jízdě. První poločas přinesl šance pouze Vyškovu. Ten je dokázal zužitkovat a ujal se vedení. Hned ve druhé minutě zaútočil hostující Vrána, kterého nepokryla obrana Tasovic, a střelil první gól. „Je škoda, že jsme dostali hned na začátku branku, protože ta to ovlivnila. Hosté se dostali na koně a nás to srazilo dolů," řekl k prvnímu gólu domácí hráč Mirek Paul. Po gólu domácí znervózněli a hra odpovídala minimálnímu nasazení. Tasovice hrály bojácně a kazily i lehké kombinace. Vyškov ovládal první poločas a dokazoval, že je silný soupeř. „Podali jsme výborný výkon v prvním poločase, kde jsme byli dominantní a měli jsme další tři nebo čtyři gólové šance. Bohužel nás pro další hru hrubě ovlivnilo vyloučení našeho hráče Filipa Novotného," hodnotil první poločas trenér hostů Miloslav Machálek. Následovala další rána pro domácí, kdy Vyškov vstřelil branku těsně před odchodem do šatny. To Tasovické položilo na dno. Hráčům chyběla motivace a povzbuzení aspoň jedné proměněné šance. „Když jsme dostali druhý gól do šatny, tak to byla druhá bomba, která nás posadila na zem," popsal druhý zásah Paul. „První poločas byl z naší strany jednoznačně hrozný. Propadli jsme v nasazení i bojovnosti. Soupeř nás přehrával jednoduchou kombinací," sdělil nešťastný trenér Tasovic Milan Kalaš. S nástupem ze šaten se domácí zvedli a začali hrát lepší hru. Soupeře k ničemu nepouštěli, ale trápili se v koncovce. Bohužel šance, do kterých se dostali, zahazovali. A to se jim stalo osudným. „Druhý poločas byl z naší strany již výrazně lepší, byly tam i šance. Kdybychom dali tu druhou, tak by to zamávalo i s tak silným soupeřem, jako je Vyškov, bohužel se tak nestalo," dodal tasovický trenér. Bídu domácích ještě završil svým vyloučením domácí Paul, který zbytečně obdržel v osmdesáté páté minutě červenou kartu a oslabil tak mužstvo i pro příští utkání. „Hráčům bych chtěl poděkovat za nasazení ve druhém poločase. Mrzí mě však chování Paula, který se nechal úplně zbytečně vyloučit," dodal Kalaš. Svého pochybení si byl vědom i vyloučený hráč Mirek Paul, který tak díky červené kartě nenastoupí v následujícím utkání, což Tasovicím ubere dalších sil, které k získání potřebných bodů velice potřebují. „Je jasné, že se trenér za červenou kartu zlobí. Do banku si to zaplatím já, protože jsem pokladník, máme na to sazbu. První žlutá byla zbytečná, protože byla za mé řeči. Je to moje chyba a beru to na sebe," přiznal Paul. V závěru se domácí snažili nahnat ještě nějaké body. Úspěch přinesla osmdesátá osmá minuta, ve které bodoval Doležal po chybě obránce Vyškova. Stav se tak změnil na 1:2. K dalšímu skórování se ale domácí již nedostali. „Tu branku se nám povedlo vstřelit až pozdě a vyrovnat se už nepodařilo," řekl obránce Zdeněk Mička. Ač byla obrana Tasovic dosti oslabená, Mička ji držel pohromadě. „Dnes nás naštěstí podržel výkonem Zdeněk Mička, který v té obraně opravdu vyčníval až na to první zaváhání, které nebylo až tak jeho chybou, protože balón se nešťastně odrazil po jeho hlavě zpátky k hráči," popsal kouč. Kdyby se Tasovicím zdařila ještě druhá branka, mohly pomýšlet na body. To však nevyšlo a tak musí zabojovat v dalších zápasech. „S nástupem druhého poločasu sice nabrali domácí nového vzduchu do plic, a hráli vabank, ale ke skórování to nestačilo. Naše výhra byla naprosto zasloužená," shrnul vyškovský trenér.