ROSICE - TASOVICE

FC SLOVAN ROSICE - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 8. min LANG, 32. min ŽIVNÝ, 33. min MALATA p.k.

STATISTIKA: FAULY 13-13, STŘELY: 7-4, MIMO: 5-3, ROHY: 6-7, OFSAJD: 5-3

ŽK: 61. min Oprchal, 63. min Živný - 33. min Šebela, 65. min Horáček

HLAVNÍ ROZHODČÍ: HLUBINKA

POMEZNÍ ROZHODČÍ: SEDLÁČEK T., MAYER J.

DELEGÁT: DOFEK

SESTAVA TASOVIC: Šebela, Vítek, Krátký, Mička, Helebrant, Blahoudek (24. min Paul), Veselý (63. min Hověz), Švarc, Horáček, Ostrý, Juhaňák (56. min Svatoš)

SESTAVA ROSIC: Balčirák, Oprchal, Polák, Selinger, Chlup, Michna (87. min Moučka), Lang, Pšikal, Těžký (78. min Foral), Malata, Živný (74. min Havlásek)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - FC SLOVAN ROSICE

O výsledku utkání rozhodli domácí hráči již v jeho první půlhodině, kdy vstřelili všechny 3 branky. Několik vyložených šancí, které si v dalším průběhu zápasu vypracovali, však neproměnili. Již v 7´ vyslal Pšikal z vlastní poloviny po pravé straně hřiště Malatu, který od brankové čáry přihrál zpět před branku hostí, kde míč po velké "minele" stoperů doputoval do prostoru penalty k domácímu Langovi a ten s přehledem tvrdou střelou do středu brány otevřel skóre zápasu. Poté měli domácí mírnou převahu, ale do šancí se dostávali hosté. Ve 22´ domácí obránci špatně rozehráli před svojí šestnáctkou, na míč směřující zpět k Balčirákovi brankář nedosáhl, a protože se stejně vedlo i útočníkům hostí, proběhl, na štěstí pro domácí, míč neškodně napříč pokutovým územím do bezpečí. Ve 28´ zahrozili opět hosté, ale po rohu z pravé strany skončil míč zahraný hlavou vedle levé tyče branky. Ve 31´ zahájili opět hosté na polovině hřiště Mičkou kombinační akci zakončenou střelou Veselého z hranice šestnáctkou těsně nad branku. Poté začali "úřadovat" domácí. Ve 32´ zahrál Michna téměř z poloviny hřiště přímý kop do velkého vápna hostí. Míč propadl k Malatovi nabíhajícímu k pravé tyči, ten jej vrátil před branku k Živnému a Živný přesnou dorážkou zvýšil vedení domácích. Hned v následující minutě fauloval v šestnáctce hostující brankář Malatu, který z nařízené penalty s přehledem přidal třetí branku do sítě hostů. I samotný závěr poločasu patřil domácím hráčům. Ve 43´ si naběhl do šestnáctky hostí na přihrávku za obranu Chlup, z hranice malého vápna ale Šebelu v brance neprostřelil a následná dorážka Pšikala z hranice pokutového území skončila nad brankou. Ve 44´ postupoval sám na brankáře hostí Pšikal, z 18 m se jej pokusil přehodit, ale míč skončil vedle branky. Ve druhém poločase přenechali domácí hráči iniciativu na kopačkách hráčů Tasovic. Ti ale z územní převahy vytěžili pouze několik střel z okolí šestnáctky a do žádné větší šance se nedostali. Nejnebezpečnější z těchto střel vyslal na Balčiráka již v 51´ tasovický Ostrý, který se na hranici pokutového území uvolnil přes Selingera, tvrdou střelou však pouze nastřelil brankáře. Největší šanci ve 2. poločase si domácí vypracovali v 77´, kdy na hranici šestnáctyk Tasovic prostrčil Lang míč za obranu na Malatu a ten ze 14 m trefil pouze levou tyč branky.

Hostům se nevydařil vstup do utkání, už v 7. minutě padl po chybě defenzívy míč do jejich sítě. Kritické minuty nastaly přibližně po půlhodině hry, nejdříve z rozehrávaného autu obdrželi druhý gól, o dvě minuty později po pokutovém kopu za faul ve vápně kapitulovali potřetí. Druhý poločas domácí už vypustili, Tasovickým umožnili vypracovat si několik šancí, ale žádná nevedla k brance. Největší příležitost promarnil Paul.