BRANKY: 84. min HÁNĚL, 87. min HEJKAL - 43. min FUKAL J.

DELEGÁT: LENFELD

SESTAVA TASOVIC: Konvalina, Hrazdílek, Mička (C), Švejkar, Horáček, Hrobař (67. min Kučera), Paul, Čermák, Fukal J. (86. min Lapeš P.), Lapeš R., Lašák R.

SESTAVA HAVL. BRODU: Kubát, Svoboda, Plíšek, Henek J., Háněl (C), Berky, Pazderka (78. min Novotný), Hejkal (90. min Henek D.), Mrázek, Veselský (8. min Bartok), Štědrý

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Fotbalisté TJ Sokola Tasovice rozehráli novou sezonu Moravskoslezské divize D. Jejich prvním soupeřem bylo mužstvo Havlíčkova Brodu a na hřišti týmu z Vysočiny se museli nakonec sklonit, jelikož podlehli 1:2. Na úvod těsné klopýtnutí. Tasovičtí fotbalisté mají za sebou první utkání nového ročníku Moravskoslezské divize D. V sobotním druhém kole se představili na hřišti nováčka Havlíčkova Brodu, který postoupil z krajského přeboru. Naopak Tasovičtí obhajují pátou pozici, tedy druhou nejlepší v historii klubu, a do utkání tak vstupovali jako favorité. Na hrotu mužstva vedeného Miroslavem Steinhauserem nechyběl elitní střelec minulého ročníku Miroslav Paul, který ještě v pátek večer plnil povinnosti jako asistent trenéra u druholigového 1. SC Znojmo. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal, kdy si domácí vytvořili několik slibných šancí, které neproměnili, a těsně před odchodem do kabin inkasovali ze soupeřova proti-útoku. Přesným střelcem první branky Tasovic v sezoně byl útočník Jaroslav Fukal. „Kluci to ale nezabalili a bojovali. Druhý poločas jsme byli lepší, i přesto, že měl soupeř také několik šancí,“ řekl k utkání trenér Brodu Miroslav Plíšek. Tasovice dokonce měly možnost své těsné vedení i navýšit, když nastřelily břevno a tyčku. „Bohužel Míra Paul měl čtyři obrovské šance, které nám mohly dodat klid, ale neproměnil,“ uvedl trenér Tasovic Steinhauser. Havlíčkův Brod si své šance nechal až na samotný závěr utkání. Ve čtyřiaosmdesáté minutě poslal Plíšek dlouhý balon do vápna, který prolétl až k nejstaršímu hráči v sestavě, obránci Radku Hánělovi, a ten měl snadnou pozici k vyrovnání. „Soupeři jsme po hrubých chybách darovali dvě branky. Na druhou stranu jsme hráli ve velice lepené sestavě bez čtyř hráčů, takže někteří nehráli na svých postech. Ale vzhledem k občasné indispozici Paula musíme zkoušet hráče i na jiných postech a věřit, že se budou prosazovat i jiní střelci. Ve druhém kole už bychom měli bodovat, jinak se dostaneme do situace, kterou jsme neočekávali,“ přidal Steinhauser. O tři minuty později se totiž ve skrumáži nejlépe zorientoval havlíčkobrodský záložník Daniel Hejkal a o tyčku poslal svůj tým do vedení. „Na úvod jsem velmi spokojený, protože se nám podařilo být i lepší než soupeř, který je stabilním účastníkem divize,“ pochvaloval si hrající trenér domácích Plíšek. Nyní se Tasovice poprvé představí doma, kde v neděli od sedmnácti hodin přivítají dalšího nováčka divize tým Blanska, jenž po roce sestoupil z Moravskoslezské ligy.