BRANKY: 20. min a 37. min HOŠA, 61. min a 76. min MATULA

STATISTIKA: FAULY: 20-16, STŘELY: 8-1, MIMO: 5-3, ROHY: 6-5, OFSAJD: 2-1

ŽK: 53. min Špaček - 44. min Čerstvý

Diváků: 200

SESTAVA HODONÍNA: Krajíček, Šenk, Spazier (C), BUlva, Hoša (68. min Válek), Herůfek, Lorenc, Ondryáš (65. min Šturma), Špaček, Matula (77. min Sněhota), Kmeť

SESTAVA TASOVIC: Trmal (46. min Fukal), Čerstvý, Szajko, Pechal, Horáček (C), Zifčák, Dítě Marek, Paul (71. min Záviška), Veselý, Vyžrálek, Harenčák (64. min Šuráň)

Souboj dvou nováčků vyzněl jasně pro domácí, kteří napravili porážku z minulého kola a soupeře ze Znojemska jednoznačně přehráli rozdílem třídy 4:0. Na demolici soupeře se dvěma góly podíleli záložníci Pavel Hoša a Václav Matula. Těm zdárně sekundoval Tomáš Lorenc, který tři branky svým svěřencům připravil. Hodonín po páté letošní výhře znovu poskočil do čela tabulky. „Soupeře jsme jednoznačně přehráli. Chtěli jsme hrát po stranách a to se nám vyplatilo,“ řekl domácí kouč František Ondrůšek. Ten se musel v neděli obejít bez zraněného útočníka Švrčka. V sestavě Hodonína se po autonehodě opět objevil zadák Jakub Šenk. „Určitě zvýšil kvalitu naší obrany,“ pochválil svěřence Ondrůšek. „Pak jsem se na něj jednou naštval a málem jsme se zranil já,“ připomněl zkušený kouč svůj nešťastný pád u postranní čáry. Domácí byli od úvodního hvizdu aktivní, ale do šance se dlouho nemohli prosadit. Aktivní Matula pálil v dobré pozici nepřesně. Branky se dvě stovky diváků dočkaly v 19. minutě. Po spolupráci Kmetě s Lorencem dopravil míč zblízka do sítě Hoša. Tentýž hráč pak přidal po přesné přihrávce Lorence druhý gól. V závěru první půle mohl přidat třetí gól Ondryáš, který pálil po rychlé akci vedle. Tasovice byly směrem dopředu neškodné. Výjimkou pouze byla parádní rána Zifčáka, kterou domácí brankář Krajíček vytěsnil na roh. „Byli jsme zakřiknutí a v obraně jsme dělali hloupé chyby. Soupeři jsme vlastními chybami nabídli dva góly. Za první poločas jsme navíc vystřelili jednou na branku,“ pravil hostující lodivod Tomáš Šťastný.Ten o poločase stáhl ze hry brankáře Trmala. „Sám si řekl o střídání. Po jednom zákroku měl natáhnutý sval,“ vysvětlil Šťastný. Hostům ani změna brankáře nepomohla. I když náhradník Fukal se vyznamenal při trestném kopu Spaziera i chytré střele Hoši. Ofenzivní převahu Hodonína korunoval třetí brankou Matula. Když odchovanec Dambořic hlavou zvýšil v 72. minutě na 4:0, vypadalo to s hosty hodně špatně. „Hodonínu se za rozhodnutého stavu hrálo dobře,“ uvedl Šťastný.Domácí v závěru excelovali. A taky zahazovali šance. Lorenc pálil zblízka nad, Válka vychytal po další hezké kombinaci Fukal. Hru Hodonína oživil i Petr Šturma. Jeho technické finesy bavily publikum. Mužstvo Tasovic se na vážnější odpor nezmohlo a špatnými výkony se trápí dál. Tasanda v pěti zápasech na soupeřově hřišti získala pouhé dva body. „Zápas nám ukázal, kde děláme chyby a proč jsme na předposlední místě. Venku hrajeme úplně jinak než doma,“ konstatoval Šťastný. „Na jedné straně je to krutý výsledek, na druhé straně asi zasloužený,“ dodal. Hodonín se znovu vrátil do čela divize. Nyní ale čekají na Ondrůškův tým dvě venkovní utkání. V sobotu zajíždí RSM na Spartu Brno, za dva týmy se představí ve Velkém Meziříčí. „I proto bylo moc důležité dnešní zápas vyhrát. Z venku samozřejmě chceme přivést nějaké body,“ pronesl Ondrůšek.