FC SLOVAN ROSICE - TJ SOKOL TASOVICE
5:0 (4:0)

BRANKY: 13. min MALATA, 38. min CÍSAŘ, 40. min NOVÁK, 43. min ŠUSTR, 60. min PŠIKAL p.k.

STATISTIKA: FAULY: 14-10, STŘELY: 7-3, MIMO: 5-6, ROHY: 4-5, OFSAJD: 3-0

ŽK: Šustr - Vyžrálek, Veselý

Diváků: 375

SESTAVA ROSIC: Gruber, Oprchal (53.min Chlup), Vítámvás, Císař, Urbánek, Dufek, Pšikal, Šustr, Selinger, Novák (63. min Doležal), Malata

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý, Mališka, Šuráň, Harenčák (46. min Macháček), Záviška, Pechal, Vyžrálek (73. min Lašák), Paul, Doležal, Čop (46. min Veselý)

Rosice vstoupily parádně do druhé sezony v Moravskoslezské divizi. Nováčka z Tasovic deklasovaly 5:0. Hosté ztratili šance na slušný výsledek na konci 1. poločasu, kdy třikrát inkasovali. Před utkáním se domácí celek rozloučil s Petrem Gambou, který ukončil v šestatřiceti letech kariéru. V dresu Rosic se objevoval 10 let. "Z pozice fotbalového důchodce se posunout na trenéra," takový si kladl sportovní cíl rosický stoper před rokem po postupu Slovanu do divize. Teď si jej plní, trénuje naděje v ligové Zbrojovce Brno.

Utkání bylo hráno na terénu, který byl po ranním vydatném dešti značně rozmoklý. Domácí začali mírnou územní převahou, kterou narušila pouze střela hostujícího Závišky z přímého kopu ze 35 metrů, která těsně minula břevno. Z této převahy vytěžili domácí ve 13. minutě první branku, když po centru Císaře z pravé strany  šestnáctky, téměř od brankové čáry, přes celou branku usměrnil k zadní tyči nabíhající Malata míč do branky hostí - 1:0. Ve 14. minutě mohl zvýšit Dufek, kterému se po chybě obrany hostí a přihrávce  Císaře "zamotal" v šestnáctce míč pod nohy a ve vyložené šanci nedokázal vystřelit. Po této akci se hosté vzchopili a začali nebezpečněji ohrožovat branku domácích. Jejich snaha vyvrcholila ve 24. minutě rohovým kopem a v následující minutě střelou Čopa z hranice šestnáctky těsně vedle tyče branky. Od této chvíle ale začali "úřadovat" domácí. Ještě v 25. minutě kličkoval Šustr přes čtyři hráče hostí včetně brankáře, ale jeho zakončení stačila obrana hostí tečovat na roh. V 28. minutě vystřelil Malata z přímého kopu z 25 metrů těsně vedle branky. V 38. minutě Dufek po přihrávce Selingera a následném centru Císaře od levé autové čáry do šestnáctky z 10 metrů přestřelil branku. V 38. minutě po dlouhém centu Selingera od pravé autové čáry prostřelil na zadní tyč nabíhající Císař brankáře hostí podruhé. V 40. minutě následoval rychlý protiútok Slovanu do obrany hostí a po centru Šustra z levé strany zcela volný Novák - ač nejmenší hráč na hřišti - přehlavičkoval Fukala a zvýšil na 3:0. Střelecky zakončili domácí poločas ve 43. minutě, kdy po pěkné kombinaci středem hřiště zakončil akci z hranice brankoviště Šustr. Druhý poločas, do kterého hosté dvakrát vystřídali, začali domácí v mírnějším tempu. Přesto v 60. minutě přidali pátou branku Pšikalem z pokutového kopu, který střelec sám "zařídil". Po úniku po levém křídle pronikl do šestnáctky a tam jeho přihrávka trefila ruku obránce hostí. Domácí si dále vypracovali několik vyložených šancí. V 60. minutě Novák těsně minul ve vyložené pozici branku, v 65. minutě Urbánek překopl téměř z brankové čáry branku hostí střelou z voleje po centrovaném míči, v 65. minutě minul Doležel míč před prázdnou brankou hostí. V posledních 25 minutách utkání si potom vytvořili několik brankových příležitostí i hosté, ale žádnou z nich se jim nepovedlo úspěšně zakončit.