SOKOL KONICE - TASOVICE

SOKOL KONICE - TASOVICE

BRANKY: 55. min DÍTĚ MAREK, 72. min DOLEŽAL, 84. min vlastní (Voral)

STATISTIKA: FAULY: 17-15, STŘELY: 2-6, MIMO: 3-7, ROHY: 5-6, OFSAJD: 2-2

ŽK: 9. Blaha – 35. Macháček, 77. Pechal, 81. Šuráň Jar.

SESTAVA KONICE: Kmecík, Koutek, Cetkovský, Voral (C), Řehák, Růžička (67. min Václavský), Klobáska (14. min Směták), Kryl (89. min Křeček), Blaha, Schon, Bílý

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý, Krátký, Doležal, Pechal (77. min Blahoudek), Horáček (C), Macháček, Dítě Marek (85. min Dítě Petr), Paul (46. min Šuráň Jaroslav), Vyžrálek, Šuráň Michal

KOMETÁŘ K ZÁPASU www.ofsznojmo.cz

KOMETÁŘ K ZÁPASU - www.prostejovskydenik.cz

Ani ve svém čtvrtém jarním domácím utkání nepoznali fotbalisté Konice radost z vítězství. Na své umělce nevstřelili Tasovicím ani branku a po mdlém výkonu prohráli 0:3. Šest kol před koncem divizní soutěže tak balancují na sestupové hraně. „Je to naše poprava,“ pravil smutným hlasem domácí kouč Karel Procházka, který ještě dlouho po utkání zůstával sedět na lavičce. „Dnes jsme potřebovali vyhrát. Nezvládli jsme drudý poločas. Špatně jsme do něj vstoupili, dostali jsme hned gól, který to rozhodl. V okamžiku, kdy jsme obrdželi branku, tak mužstvo nemá morální sílu výsledek otočit,“ uznal Procházka. První poločas se ještě nesl v opatrném duchu, více ze hry ale měla přece jen Konice. Ve 22. minutě se do velké příležitosti řítil z levého křídla Kryl, jeho pokus ale vyrazil hostující brankář Trmal. „Ze začátku jsme ještě měli chuť, nutili jsme do hry,“ vrátil se Procházka k první části hry. Na jejím konci ale mohly jít do vedení Tasovice. Pechal krásně našel rozběhnutého Vyžrálka, konický gólman Kmecík se ale vyznamenal. Trenér hostí Tomáš Šťastný nebyl s výkonem svých svěřenců v první půli vůbec spokojený. „Musel jsem v kabině zvýšit hlas, protože to absolutně nebyla naše hra. Byli jsme špatní, nechávali jsme se chvílemi zatlačit a situace jsme neřešili správně. O přestávce jsme si řekli, že to takhle nejde,“ prozradil. A ve druhém poločase už to šlo. V 54. minutě využil nedůslednosti konické obrany Marek Dítě a střelou z desíti metrů otevřel skóre utkání. „Tři soupeřovi hráči si vybagovali pět našich. To byl okamžik, který rozhodl celý zápas, naše nedůslednost při bránění,“ hněvla se konický kouč Procházka. První branka Marka Dítě pořádně nabudila, protože v dalších minutách jich mohl přidat hned několik. V 57. byl proti Kmecík, v 62. z vyložené pozice trefil jen břevno a konečně v 66. pálil těsně vedle. „To už je náš Marek,“ omlouval s úsměvem svého střelce trenér Tasovic. Co se nepovedlo jemu, dokonal v 73. minutě Zdeněk Doležal, který dokázal využít nahrávky Pechala a tváří v tvář Kmecíkovi se nemýlil. Gólovou pojistku pak v závěru ještě přidal agilní Milan Vyžrálek s přispěním teče domácího Vorala. Soupeře jsme do ničeho nepustili, navíc jsme se sami dostávali do šancí, ze kterých jsme dávali branky. Jsem rád, že jsme po třech porážkách dokázali vyhrát a odpoutali se z pásma sestupu,“ hodnotil kouč hostů Šťastný. Zároveň se pozastavil nad výkonem domácího týmu. „Když Konice hrála u nás, tak byla první a hrála velmi dobře. I proto jsme z ní měli respekt, navíc se tu hraje na umělé trávě, na což nejsme zvyklí. Musím uznat, že mě Konice svým výkonem dost zklamala. Zaplaťpánbůh za to,“ oddechl si. Koničtí si ve druhém poločase žádnou větší příležitost nevytvořili, soupeře nedokázali zatlačit ani svými silnými standardkami. „Mám pocit, že jsme ten gól ze standardky ani dát nechtěli. Třikrát jsme to měli na hlavě, bohužel nemáme nikoho, kdo by to dokázal vzít na sebe a pokusil se zápas rozhodnout,“ zoufal si Procházka. V dalším zápase navíc jeho tým hostí v neděli jednoho z aspirantů na postup – Vyškov. „Bude to těžké. Nám už ale nezbývá nic jiného než vyhrávat,“ pokrčil rameny domácí trenér.