TJ SOKOL TASOVICE - TJ SOKOL KONICE
3:2 (1:1)

BRANKY: 33. min a 57. min ČOP, 66. min DOLEŽAL - 42. min KŘEČEK, 78. min RAJNOHA

STATISTIKA: FAULY: 12-16, STŘELY: 10-5, MIMO: 7-5, ROHY: 8-4, OFSAJD: 2-1

ŽK: Horáček, Čerstvý, Doležal, Veselý - Řehák, Křeček

ČK: Řehák

Diváků: 285

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Šuráň, Mališka, Záviška, Harenčák, Pechal, Veselý, Čerstvý (89. min Trmal), Horáček, Čop (79. min Vyžrálek), Doležal (73. min Paul)

SESTAVA KONIC: Kmecik, Klobáska, Koutek, Řehák, Voral, Křeček, Návrátil, Rajnoha, Vala, Blaha, Schon (68. min Hlouš)

FOTO ZE ZÁPASUFOTO

Tasovice daly zapomenout na debakl z úvodního kola divize v Rosicích a po výhře nad Konicí mohou slavit historicky první vítězství ve čtvrté nejvyšší soutěži. Svěřenci Tomáše Šťastného vyhráli 3:2. O dvě branky vítězů se postaral Jiří Čop. Konice zahrozila jako první, když ve 12. minutě nastřelila břevno Fukalovy branky. V 33. minutě skončila v síti Čopova patička a téměř tři stovky diváků se mohly radovat z první branky tasovického celku v divizi. Těsně před odchodem do šaten, ale hosté Křečkem srovnali stav na 1:1. V 57. minutě strhl stav opět na domácí stranu Čop, který usměrnil do branky Veselého střelu. V 66. minutě zvyšoval už na 3:1 po samostatné akci Doležal. Hostům už se podařilo pouze snížit v 78. minutě Rajnohou

Víc jak třem stovkám fanoušků nabídlo nedělní odpoledne utkání nabité emocemi a souboji. Začátek prvního poločasu se nesl v duchu oťukávání soupeře. „Z Konic jsem měl respekt. Podle soupisky mají v týmu hodně mladých hráčů s ligovými zkušenostmi z dorostu. V loňské sezoně skončili, myslím, pátí. Na nás se zpočátku projevila nervozita,“ komentoval úvod zápasu trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Ve třiatřicáté minutě potrestal hráč Tasovic Jiří Čop dvě neproměněné gólové šance hostů a poslal tak svoje mužstvo do vedení 1:0. Hned ve čtyřicáté minutě se domácím nabízela další možnost zvýšit skóre. Tu však svým zákrokem překazil soupeřův brankář. Následující minuta prověřila naopak postřeh domácího gólmana, který soupeřovu střelu bez váhání zneškodnil. Druhý pokus Konic ve dvaačtyřicáté minutě však vyšel a Křečkův gól srovnal stav na 1:1. „Naše hra byla neurovnaná. Soupeře jsme výrazně podcenili a on nás jednoduše přehrával. Nehráli jsme svou hru,“ komentoval průběh utkání trenér Konic Karel Procházka. Podle slov tasovického trenéra měl druhý poločas ze strany domácích konečně hlavu a patu. Nadšení a bojovnost, se kterou se tasovičtí do hry pustili, přinesla svoje ovoce hned v sedmapadesáté minutě. Svou druhou branku vsítil Jiří Čop, čímž se Tasovice ujaly vedení 2:1. Tlak soupeře zřejmě neunesl konický hráč Řehák, kterému se ve dvouminutovém intervalu podařilo získat dvě žluté karty. Červená karta, která následovala, znamenala pro Řeháka vyloučení a pro jeho tým třicetiminutové oslabení. Početní převahy domácí využili v šestašedesáté minutě, kdy gólem Zdeňka Doležala zvýšili svůj náskok na 3:1. Doležal se nechal unést a v euforii si sundal dres. Jeho radost okamžitě utnul hlavní sudí první žlutou kartou pro domácí mužstvo, která bude mít podle slov Tomáše Šťastného další dohru: „To je karta, kterou budeme muset disciplinárně řešit. Zkušený hráč, jako je Doležal, by si měl uvědomit, že musí krotit svoje emoce, i když gólem v podstatě rozhoduje zápas.“ Dvacet minut před koncem utkání zvýšily Konice tlak, což se jim v osmasedmdesáté minutě vyplatilo. Rajnoha svou brankou snížil vedení domácích na 3:2. „Od vyloučení Řeháka jsme hráli vabank.. Museli jsme zvýšit tlak vepředu, čímž jsme vzadu otevřeli prostor brejkům ze soupeřovy strany. Bohužel nám to nepomohlo,“ řekl zklamaně trenér hostů Procházka.V závěru zápasu se šance přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou, žádná už však nebyla proměněna. „Mohl jsem dát ještě dva góly, ale nevyšlo to. S výsledkem 3:2 jsem moc spokojený. Dneska jsme byli celý zápas lepší. Čekal jsem, že Konice předvedou víc,“ komentoval výsledek zápasu tasovický střelec dvou branek Jiří Čop. I devadesátá minuta ale přinesla emoce: „Překvapilo mě střídání domácích, kdy se na hrací plochu vrátil hráč s číslem čtrnáct. To je neuvěřitelné. To asi budou muset rozřešit v Olomouci na řídící komisi, jestli je to v pořádku nebo ne,“ prohlásil rozhořčeně Karel Procházka. „Šlo jen o přelepený dres, měla to být sedmnáctka. Ale tohle já posuzovat nebudu, protože to je věc rozhodčích. Pokud rozhodčí pustí hráče na hřiště, tak si za to zodpovídá on. A pokud tímhle chtěli hráči Konic argumentovat, tak celkem přestřelili. Protože tento hráč neovlivnil zápas a myslím si, že je to bylo zbytečné,“ kontroval na obranu domácích kapitán mužstva TJ Sokol Tasovice Petr Horáček.