BRANKY: 11. min DÍTĚ MAREK, 45. min PECHAL, 75. min DOLEŽAL - 52. min CHMELÍK

STATISTIKA: FAULY: 18-12, STŘELY: 7-4, MIMO: 4-4, ROHY: 2-7, OFSAJD: 4-2

ŽK: 59. min Šindelka, 60. min Chmelík, 88. min Malínek

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý, Krátký, Lašák, Dítě Petr (88. min Macháček), Pechal, Horáček (C), Dítě Marek (73. min Doležal), Paul, Vyžrálek (70. min Šuráň J.), Šuráň M.

SESTAVA ŽĎÁRU: Pospíchal, Bureš, Šindelka, Heide, Vomela, Mašek, Šturma, Bratršovský (C), Chmelík, Pohanka (46. min Havlík), Malínek

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE , ZDE

VIDEO1 , 2

Hrálo se pěkné a vyrovnané utkání ve vysokém nasazení, se kterým bylo spokojeno 240 diváků. Šance byly na obou stranách, šťastnější byli domácí. Pro hosty byl navíc těžko překonatelnou překážkou gólman Trmal, ten kapituloval pouze v 52. minutě po střele Chmelíka. Skóre Tasovic otevřel v prvním poločase Marek Dítě již v 11. minutě, brankou do šatny zvyšoval Pechal po centru Vyžrálka. Vzruch před oběma svatyněmi pokračoval i po přestávce, z mnoha šancí však domácí využili jen tu z 75. minuty, lobem překonal hostujícího brankáře Doležal. Tasovičtí už si výhru nenechali vzít a získanými body potvrdili účast v soutěži i v příštím ročníku.

Fotbalisté Tasovic odehráli v neděli dvacáté sedmé kolo divize skupiny D. Jednalo se o zápas, který mohl určit jejich bytí či nebytí v této soutěži. Tasovičtí to zvládli skvěle a zisk tří bodů nad Žďárem nad Sázavou jim dává téměř jistotu záchrany.

„My jsme věděli, že v dnešním utkání se začíná lámat chleba, protože mužstva z posledních příček vyhrála a remizovala a my jsme potřebovali za každou cenu urvat tři body,“ upozornil na důležitost zápasu tasovický trenér Tomáš Šťastný.

O vítězství se začali prát tasovičtí fotbalisté hned od začátku. Hýřili aktivitou, kombinacemi a jejich nasazení se v prvním poločasu proměnilo i ve dva góly. Nejdříve P. Dítě skvěle našel Pechala a ten nahrál M. Dítětovi, který stál sám před otevřenou bránou a bez problému zakončil. Druhým exekutorem byl již sám Pechal, který zužitkova centr Vyžrálka.

„První půlka byl z naší strany lepší jako ta druhá, zaslouženě jsme vedli dva nula po pěkných kombinacích, pěkných gólech,“ hodnotil domácí trenér Šťastný. Mužstvo Žďáru se v prvním poločase příliš neprojevovalo a když si dokázalo vytvořit šance, vylámalo si zuby na skvěle chytajícím Trmalovi. „První půlku jsme začali hodně vlažně. Dostali jsme dva góly,“ říkal nespokojeně trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Do druhé půle vstoupil lépe hostující Žďár. Po dvanácti minutách snížil na rozdíl jednoho gólu Chmelík po chybě domácí obrany. Fotbalisté Žďáru dostali tasovický Sokol pod tlak a vyrovnání viselo na vlásku. Jenže to by nesměl stát v bráně Trmal, který likvidoval jejich vyložené šance. „Trefovali mě,“ skromně komentoval svůj výkon gólman Vítězslav Trmal.

Pravidlo „Nedáš, dostaneš“ tentokrát platilo na hostující celek. Ten měl necelých dvacet minut před koncem na kopačkách tři tutovky, ale ani jednu nedal. Naopak byli to tasovičtí fotbalisté, kteří skórovali. Doležal, pár minut poté co střídal, vybojoval míč a dloubákem překonal žďárského brankáře Pospíchala.

„Měli jsme tlak a tři čtyři stoprocentní gólové šance. Za stavu dva jedna jsme měli možnost srovnat, popřípadě jít do vedení. Nezvládli jsme to. Domácí nás potrestali za chybu. Zasloužili si vyhrát,“ zhodnotil druhý poločas trenér hostů.

Vítězství přineslo do řad tasovického mužstva trochu klidu, když se snížilo riziko sestupu na minimum. Divizní nováček má velkou šanci na udržení v soutěži. „Ty dnešní body jsme potřebovali. Chybí nám tři kola do konce, tohle vítězství bylo hodně důležité. Teoretická šance na sestup ještě existuje, ale my už to určitě dohrajeme,“ věří svému mužstvu opora v bráně Trmal. „Tyhle tři body nás asi na devadesát pět procent zachránily,“ spokojeně pokyvoval trenér Šťastný.

MOMENTY ZÁPASU:

11. min - Petr Dítě výborně poslal Pechala a ten přihrává do gólovky Markovi Dítětovi - 1:0

21. min - Heide zahrával přímák na Šturma a ten do Trmala

23. min - Pechalova střela tesně vedle

27. min - Chmelík ve vyložené šanci, Trmal vykryl

30. min - šanci Malínka dobře zlikvidoval Lašák

36. min - Vyžrálek sólo po levé straně zakončil střelou, odražený míč Marek Dítě v ofsajdu

43. min - Malínkovou šanci zneškodnil Lašák, z následného rohu Bratršovský hlavou těsně vedle

45. min - po centru Vyžrálka Pechal na - 2:0

52. min - Heide na Malínka a ten hlavou nad

52. min - chyba Šuráně a Chmelík na - 2:1

54. min - Vyžrálkova hlavička vedle

71. min - Trmal zlikvidoval 2 vyložené šance Bratršovského

72. min - vyložená šance Chmelíka, Trmal opět kryje

75. min - Doležal lobem překonává Pospíchala - 3:1

89. min - Pechal tesně vedle