Regions Cup

Střípky z Region´s Cupu

V těchto dnech a týdnech probíhá republiková kvalifikace na Regions Cup. Jihomoravský výběr by chtěl navázat na svůj loňský úspěch a vybojovat si start na amatérském EURU. První krok dlouhé cesty zvládl úspěšně. Kraj Vysočina porazil 3:1 a v jeho výběru se opět nachází několik hráčů z Tasovic - Roman Švarc, Lukáš Hrazdílek, Mira Paul, Petr Kirschner a náhradníci Robin Hrbař a Tomáš Šebela. 

VÝBĚR VYSOČINY - VÝBĚR JIHOMORAVSKÉHO KRAJE 1:3

Branky: 47. Vopršal (pen.) - 4. Žoček, 11. Kirschner, 21. vlastní

Sestava Vysočina: Vysočina: Soukal (46. Kříž) - Pohnětal (46. Vopršal), Čížek, Vícha, Homolka, Zábrodský, Poul (46. Hekerle), Benda, Pikl, Malý (62. Holub), Prášil

Sestava Jižní Morava: Petráš, Kršák, Hrazdílek, Šplíchal, Fojtík - Paul (90. min Švarc), Šíp, Žoček (72. Kugler), Mičko (81. Zůbek) - Kirschner (88. Ryšavý) - Kasala (68. Holešinský)

Jihomoravský výběru o svém vítězství rozhodl prakticky už na samém začátku utkání. Už ve čtvrté minutě se trefil parádním lobem Žoček a v 11. minutě ho gólově napodobil Petr Kirschner. Kirša využil chybné rozehrávky soupeře a potvrdil svoji skvělou formu. I tentokrát z toho byl, stejně jako v případě prvního gólu, chytrý lob. Jihomoravskou smršť pak uzavřel v 21. minutě nešťastným vlastním gólem Vícha. Za tohoto stavu bylo pro Vysočinu těžké nějakým způsobem reagovat, ale samozřejmě se o to pokusila. Hlavě v druhé půli se hnala do ofenzivy. Povedlo se jí také snížit, ve 47. minutě proměnil pokutový kop Vopršal. Žádné drama se však nekonalo i kvůli skvěle fungující obraně Jihomoravského výběru a dobrému výkonu hodonínského brankáře Petráše. Po výhře 3:1 postupuje Jižní Morava do moravského finále, kde se střetne z výběrem Olomouckého kraje. Moravské finále se uskuteční na stadionu v Rosicích a to dne 25.5.2016 od 17.30 hod.

FOTO ZE ZÁPASU

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode