VS

TJ Sokol Tasovice - 1.SK Prostějov( 2. liga) 2:2 (PK 2:3) poločas 0:1

Hřiště: Tasovice
Branky
68´Švarc Roman,69´Vašina Jiří - 34´Shchedryi Artem,78´Ali - Abubakar Torfiq

Za domácí mužstvo PK neproměnil Švarc Roman,Moravec Milan a Dítě Marek.

Do 3. kola MOL Cupu postupuje mužstvo 1.SK Prostějov.

Sestava TJ Sokol Tasovice
Koukal Jiří-Hrazdílek Lukáš(24´Švejkar Jiří(87´ Horáček Petr)-Cihlář Tomáš-Lapeš Pavel(87´ Dítě Marek)-Moravec Milan-Garčic Michal(87´ Fajkus Vojtěch)-Odehnal Daniel-Vašina Jiří-Pacula Patrik-Blahoudek Marcel-Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl Jeřábek Milan,Furik Jakub a náhradní brankář Hřebabecký Petr.

Trenér domácích: Dvořák Václav

Sestava 1.SK Prostějov
Bárta Michal (LS)-Blahuta Jarmil (LS)(46´Schaffartzik Jan (LS)-Vlachovský Martin (LS)(46´Koudelka Jan (LS)-Ali - Abubakar Torfiq (LS)(90+20´Kalvoda Lukáš)-Pinc Dušan (LS)(65´Kušej Vasil (LS)-Bialek Daniel (LS)-Shchedryi Artem (LS)(83´Zbožínek David)-Gáč David (K) (LS)-Zapletal Michal (LS)-Šumbera Šimon (LS)-Bartolomeu Robert (LS)(65´Píchal David (LS)

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Krynskyi Volodymyr (LS).

Trenér hostí: Šustr Pavel

Diváků: 315

Doba hry: 45+2 , 45+3

ŽK: 90+20´Moravec Milan -48´Shchedryi Artem (LS),88´Píchal David (LS),90+20´Zapletal Michal (LS), 90+27´Gáč David (LS),97´Zbožínek David

Rozhodčí: Černý Dalibor-Caletka Petr-Líkař Petr

ZNOJEMSKÝ deník.cz
Tasovičtí půjdou na Speřice s tím, co mají. MOL Cup s Prostějovem byl za odměnu

Když fotbalisté divizních Tasovic porazili v prvním kole MOL Cupu Hodonín 5:4 v prodloužení, přáli si ve vsi nad řekou Dyjí, aby ve druhém kole poháru dorazil prvoligový Baník Ostrava. Sokolům však los přiřkl druholigový Prostějov. I jemu Jihomoravané ve středu sekundovali, nakonec však prohráli po penaltách 2:3.
Tasovický trenér Václav Dvořák prožívá se svými svěřenci náročný týden. Fotbalisté TJ v neděli poprvé v sezoně prohráli na hřišti Žďáru nad Sázavou 1:2. Ve středu absolvovali druhé kolo MOL CUPu s Prostějovem a na konci víkendu je čeká další divizní utkání, kdy doma uvítají nováčka soutěže ze Speřic.
Tasovické trápí hlavně zranění. „S čím půjdeme proti Speřicím? S tím, co máme,“ glosoval Dvořák. Po utkání s Prostějovem mu chybí do základu Lukáš Hrazdílek i další.
„Hrazďa to vyzkoušel na dvacet minut, pak šel dolů, takže v neděli určitě nepůjde. Musíme to nějak poskládat. Někteří kluci hráli proti Prostějovu se sebezapřením. Budeme chtít zvládnout domácí utkání a věříme, že se na nás nepodepíše únava z MOL Cupu. Po Hodonínu to bylo doma s Bystřicí a zvládli jsme to. V tomto duchu pojedeme i nadále,“ pokračoval lodivod TJ.
Druhé kolo MOL Cupu tasovičtí borci brali jako odměnu. „Bylo to 2:2 po 120 minutách po prodloužení. Na penalty jsme prohráli 2:3. Poprvé jsme se setkali s profesionálním mančaftem, který nám přisoudil los. Neměli jsme strach, ale respekt. Znovu se ukázalo, že se dá hrát s každým. Ve druhé polovině jsme z 0:1 šli na 2:1. Atmosféra na stadionu byla v tu chvíli elektrizující,“ popisoval Dvořák.
Penalty vnímal jako loterii. „Dva jedni z nejlepších hráčů, Roman Švarc a Milan Moravec, penaltu neproměnili. Vůbec jsme to neřešili. Poslední zkusil Marek Dítě a lá Panenka, ale jejich gólman to ustál. Když to vezmeme v globálu, soupeř měl více nebezpečných příležitostí. Několikrát nás podržel Jiří Koukal, ale myslím si, že pro diváky to byla fotbalová show,“ uzavřel stratég Sokola.

Oficiální stránky soupeře
CÍL V POHÁRU SPLNĚN, ALE …
Druhé kolo MOL Cupu nás zavedlo do divizních Tasovic. Papírové předpoklady hovořilijednoznačně ve prospěch druholigových hráčů SK, dění na hřišti tomu však zdaleka neodpovídalo, houževnatě bojující domácí , na hranici svých možností dovedli zápas do prodloužení a nakonec musely o postupujícím do dalšího kola rozhodnout až pokutové kopy. V nich byli úspěšnější prostějovští, když se zaskvěl zejména brankář Bárta , který hned 3 pokusy domácích zneškodnil.  Povinost postupu tak byla splněna…

14.09.2022 16:30 Fotbalový klub Motorlet Praha (31) FK Jablonec (54) 0 : 4
14.09.2022 16:30 TJ Sokol Tasovice (12) 1. SK Prostějov (5) 2 : 2 (PK:2:3)
14.09.2022 16:30 FC Slovan Rosice (6) FC ZBROJOVKA BRNO (22) 0 : 4
14.09.2022 16:30 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí (32) FK Chlumec nad Cidlinou (37) 0 : 1

VS

TJ Sokol Tasovice - 1.SK Prostějov( 2. liga)

Dneska bylo vylosované 2. kolo MOL Capu a náš celek na našem hřišti v Tasovicích přivítá celek z 2. ligy a to  mužstvo 1. SK Prostějov.Datum a čas tohoto utkání bude ještě upřesněn.Stanovená termínová listina  na 2. kolo poháru je středa 14. září od 17 hod.V 1. kole mužstvo 1.SK Prostějov vyřadilo na jejich hřišti celek 1.FC Viktorie Přerov(MSD-E) 4:1.

Los 2. kola na ČT sport

V pátek 26.8.2022 od 11.50 hod. proběhne los 2. kola MOL Capu,kde v osudí bude i náš celek.Toto losování bude vysílat v přímém přenosu ČT sport.Celky budou rozděleny do dvou košů,kdy v prvním bude vždy celek z 1. a nebo 2. ligy a ve druhém budou celky z 3. ligy a divizí.Náš celek se tedy může těšit na mužstvo s profesionální licencí a hlavně toto utkání se odehraje na našem hřišti v Tasovicích.Termínová listina 2. kola je stanovena na středu 14.září 2022 od 17.00 hod. ale je možný i další termín dle dohody obou celků.Vše bude upřesněno na našich stránkách.

1. kolo
středa 17.8.2022 od 17.00 hod.

VS

TJ Sokol Tasovice -  FK Hodonín 5:4 PP poločas 0:2

hřiště: Tasovice

Do 2. kola MOL Cupu postupuje mužstvo TJ Sokol Tasovice !!!!!!!

Jak se stanovují soupeři a organizátor utkání pro 2.kolo MOL Cupu dle stanov tohoto poháru:
Ve 2. kole losuje Řídící orgán Poháru herní dvojice s tím, že kluby jsou rozděleny do košů na licenční (I. a II. liga) a nelicenční. Řídící orgán Poháru dále rozdělí kluby do skupin dle územní příslušnosti. Losují se herní dvojice z koše nelicenčních klubů proti klubům z koše licenčních klubů. Organizátorem utkání je vždy nelicenční klub. V případě, že koš licenčních klubů zůstane prázdný, losují se dále herní dvojice z koše nelicenčních klubů. Organizátorem utkání je prvně vylosovaný klub, bez ohledu na úroveň soutěže. Licenční kluby na sebe ve 2. kole soutěže nemohou narazit. Kluby jsou oprávněny se losování zúčastnit.

Branky: 51´,90+1´,90+3´,90+23´ Pavel Lapeš,78´Jiří Vašina - 30´ Milan Kadlec,38´a 50´Martin Holek,90+26´ Tomáš Langer

V normální hrací době 90´ svítilo na světelné tabuly skóre 3:3 a protože toto utkání musí mít svého vítěze a poraženého,tak se muselo prodlužovat 2 x 15´, kde naše mužstvo dokázalo vstřelit dvě branky a hosté jen jednu a tak na konečném výsledku 5:4 a postupu našeho mužstva do druhého kola nic nemohlo bránit.Náš celek toto utkání proti celku,který hraje MSFL hrál od 35´minuty v deseti,když za velmi ale velmi přísné posouzení zákroku dostal Tomáš Cihlář červenou kartu.

Sestava Tasovice

Koukal Jiří-Hrazdílek Lukáš(71´Švejkar Jiří)-Cihlář Tomáš-Lapeš Pavel-Moravec Milan(88´ Dítě Marek)-Garčic Michal(71´Fajkus Vojtěch)-Odehnal Daniel-Vašina Jiří(88´ Horáček Petr)-Pacula Patrik-Blahoudek Marcel-Švarc Roman (K)

Do utkání nezasáhl Jeřábek Milan,Furik Jakub a náhradní brankář Hřebabecký Petr.

Sestava Hodonín
Opalek Patrik-Dressler Patrik-Kyselka Petr-Sukup Ondřej (K)(77´Caltík Dominik)-Pazdera Jakub-Kadlec Milan-Švantner Patrik(46´Langer Tomáš)-Kotásek David(90+11´Helísek David)-Holek Martin(60´Smékal Radek)-Bohun Petr(46´Jáger Tibor)-Fila Peter

Do zápasu nezasáhl Dunda Adam a náhradní brankář Petráš Martin.

ŽK:33´Odehnal Daniel, 40´Moravec Milan,90+6´Dítě Marek,90+18´Švarc Roman,90+ 23´Hrazdílek Lukáš,90+29´Švejkar JIří -45+3´Bohun Petr, 66´Jáger Tibor,93´Smékal Radek,90+24´Helísek David,90+28´ Langer Tomáš

ČK:
35´Cihlář Tomáš
Červená karta během zápasu, Surová hra, 35. min. ČK - Surová hra - kopnutí soupeře z boku za použití nepřiměřené síly v nepřerušené hře v souboji o míč.

90+4´ Švantner Pavol(trenér)
Červená karta během zápasu, Hrubé nesportovní chování, 90+4´. minuta hrubé nesportovní chování- rozbití nosiču na láhve o konstrukci laviček pro náhradníky. Nepřiměřenou silou udeřil nosičem několikrát o lavičku nahrádníků.

Diváků:  320

Doba hry: 45+3´ , 45+3´ -  prodloužení 15´ , 15´

Průběh utkání: 0:3 - 1:3 - 3:3 - 5:3 - 5:4

Rozhodčí:  R- Rosický Jakub , AR1- Svoboda Ladislav , AR2-Vařacha Jan

Zpráva rozhodčího

Doba hry v prvním poločase nastavena o 3 minuty z důvodu přestávky pro doplnění pitného režimu vlivem klimatických podmínek a zjišťování zdravotního stavu hráče na HP v 35. min.Doba hry ve druhém poločase nastavena o 3 minuty z důvodu zjišťování zdravotního stavu hráče na HP skutečně promarněný čas při střídání a zdržování navazování hry brankářem hostů v 84 .min.Utkání bylo prodlouženo o 15 + 15 min.Vyjádření k vyloučení v 35. minutě byl vyloučen hráč domácích č.5 Cihlář Tomáš (87061760) viz. popis přestupku. Přestupek se stal na polovině hostujícího družstva. Kopnutí bylo vedeno podrážkou nad kotník soupeře, který byl v pohybu směrem dopředu.Hráč spořádaně opustil HP.V prodloužení v 94. minutě obdržel ČK trenér hostů Švantner Pavol (66110508) viz. popis přestupku. Reakce byla vedena k obdržené brance hostujícího družstva. Spořádaně opustil prostor technické zóny.

Trenér mužstva domácích pan Václav Dvořák

Trenér mužstva hostí pan Petr Švantner

Magický obrat Tasovic, ale i trápení Líšně. Dál jde šest jihomoravských týmů

Infarktové koncovky přinesly včerejší pohárové zápasy jihomoravských týmů. Hned ve třech případech z pěti muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení nebo penalty, pohodlně za postupem do druhého kola MOL Cupu dokráčeli jen fotbalisté Rosic a Startu Brno. Už v úterý svou pouť domácím pohárem zdařile započal Vyškov, který vyhrál v Uherském Brodě 3:1.

NESKUTEČNÉ TASOVICE. Kdo sleduje fotbal, zažil už hodně obratů. Tasovice však proti favorizovanému Hodonínu předvedly zvrat z říše pohádek. V padesáté minutě prohrávaly 0:3, navíc po vyloučení Tomáše Cihláře dohrávaly v deseti. Jenže pak svěřenci Václava Dvořáka chytili druhý dech a po fascinujícím obratu zvítězili 5:4 po prodloužení.
K postupu Tasovice dotáhl především útočník Pavel Lapeš, který vstřelil čtyři góly. Ten v pořadí druhý, kterým vyrovnal na 3:3, si schoval na 91. minutu. V prodloužení pak dvěma trefami poslal svůj tým do vedení 5:3, zaskočený Hodonín zvládl už jen snížit. „Kvůli takovým zápasům děláme fotbal. Mělo to napětí, atmosféru, zvraty. Takovou euforii, která vyzařovala z našeho mužstva, stálo za to vidět a zažít na vlastní kůži. Předvedli jsme heroický výkon a musím poděkovat celému týmu,“ radoval se trenér Dvořák.

Tasovičtí zažili pohárovou fotbalovou pohádku. Dál chtějí Baník

Středeční první kolo MOL Cupu bude v hlavách tasovických fotbalistů rezonovat ještě dlouho. Divizní mančaft nečekaně porazil třetiligový Hodonín 5:4. Ne však za zcela standardních podmínek. Sokolové vyrovnali v normální hrací době na 3:3 pouze v deseti hráčích, o jejich vítězství pak rozhodl kanonýr Pavel Lapeš v prodloužení.
Útočník divizních Tasovic Pavel Lapeš jen tak nezapomene na středeční první kolo MOL Cupu proti třetiligovému Hodonínu. Svými čtyřmi brankami pomohl týmu ze vsi nad řekou Dyjí k vítězství 5:4 a postupu do další fáze poháru.
Hodonínští byli přitom jasnými favority. Hosté po padesáti minutách vedli jasně 3:0. Tasovické navíc oslabilo vyloučení Tomáše Cihláře v pětatřicáté minutě.
Tento okamžik považuje Lapeš za klíčový. „Nakoplo nás to. Do konce první poloviny jsme se hledali. Viděl jsem to černě, ale o poločase jsme si v kabině něco řekli, nastoupili na ně i po třetím gólu, kdy by se ostatní celky sesypaly,“ osvětluje devětadvacetiletý forvard.
Jednou za život
Tasovičtí během druhé pětačtyřicetiminutovky srovnali na 3:3. V prodloužení vsítili další dvě branky, a i když hosté korigovali na rozdíl jednoho gólu, domácí vítězství už nepustili. „Takový výsledek, to se povede snad jednou za život. Dokázali jsme to i díky fanouškům. Pro mě to ovšem do kasy bude drahé, asi musím koupit soudek něčeho dobrého,“ pronáší s úsměvem Lapeš.
Emoce cloumaly nejen s domácími. Červenou kartu vyfasoval za nesportovní chování hodonínský trenér Pavol Švantner. Doslova rozmlátil o lavičku nosič na bidony.
Svého činu následně litoval. „Teď se za to stydím, ale jiný už nebudu. Chci vyhrávat. Nasadil jsem do akce hráče, kteří hráli ještě před měsícem za dorost, abych si je otestoval v těžkých podmínkách. Pořád jsme byli ustrašení,“ lituje lodivod hostů.
I jeho překvapila houževnatost tasovických fotbalistů. „Nezlomili se. Klobouk dolů před Tasovicemi, daly to srdíčkem a hnala je skvělá fanouškovská kulisa. Znemožnily nám další cestu do poháru. Jednoduchým bojovným způsobem nás udolaly,“ hodnotí Švantner.
Vysněný Baník
Tasovickou kabinou nyní zní jediná otázka: „Koho vyzveme ve druhém kole poháru?“ Jeho účastníci se losují z koše o jedenácti nelicenčních a stejném počtu licenčních klubů. „Jsou tam i prvoligové celky Baník Ostrava, Sigma Olomouc, Zlín a Zbrojovka Brno, potom sedm druholigových,“ vypočítává hlavní stratég TJ Václav Dvořák.
Vícero sokolů vyřklo přání, aby na tasovický pažit přijel jeden známý klub. „Baník Ostrava,“ říká Lapeš. Na jeho slova přitakává i Dvořák. „Také bych se přikláněl k Baníku. Pro naše divákům je vždy velikým lákadlem, když přijede prvoligový tým. Uvidíme, jak se k nám zachová ruka osudu. Rádi bychom fanouškům splatili to, jak nás hnali dopředu proti Hodonínu,“ přeje si tasovický trenér.
Sám euforii ze středy ještě zcela nevstřebal. „V neděli hrajeme doma mistrovský zápas proti Bystřici nad Pernštejnem. Snad to do té doby přejde. Po pohárovém duelu jsem byl pod tlakem. Musel jsem se jít uklidnit na chvíli do kutlochu správce hřiště. Bylo famózní, co kluci předvedli,“ uzavírá Dvořák.

Čtyřgólový střelec Pavel Lapeš !!!!!!

Tady měl ještě hlavu dole

Tady už  se spoluhráči ruce nahoře  při děkovačce divákům

Ostatní utkání 1. kola MOL Cupu:

10.08.2022 17:00 1. FC Viktorie Přerov (9) 1. SK Prostějov (10) 1 : 4
16.08.2022 17:00 Český sportovní klub Uherský Brod (16) MFK Vyškov (17) 1 : 3
16.08.2022 17:00 SK Hranice (3) MFK Karviná (4) 2 : 2 (PK:1:4)
17.08.2022 17:00 TATRAN Všechovice (33) TJ Valašské Meziříčí (34) 2 : 0
17.08.2022 17:00 TATRAN Ždírec nad Doubravou (5) SK Líšeň 2019 (6) 1 : 1 (PK:4:5)
17.08.2022 18:00 FK Arsenal Česká Lípa (79) SK Benátky nad Jizerou (80) 3 : 4
23.08.2022 17:00 SK Jiskra Rýmařov (31) Slezský fotbalový club Opava (32) -- : --

Sestava Břeclav

Hnát Michal-Hynek Christopher(83´Krmíček Matěj)-Herman Šimon-Hloch Jan (K)-Mikáč Matěj(46´Vocílka Tomáš)-Kristoň Matěj-Musil Petr-Skočovský Milan(46´Mysliveček Maximilián)-Fiala Jakub(69´Kaizar Sebastian)-Trčka Tomáš(46´Tesař Michal)-Kovařík Tomáš

Do zápasu nezasáhl Sáček Štěpán a náhradní brankář Fibingr David.

Koukal Jiří-Hrazdílek Lukáš-Lapeš Pavel(90´Furik Jakub)-Garčic Michal-Odehnal Daniel-Vašina Jiří(83´Dítě Marek)-Pacula Patrik-Daniel Jan(87´Kodýtek Jakub)-Blahoudek Marcel-Švarc Roman(K)-Fajkus Vojtěch

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Hřebabecký Petr.

Diváků: 100

ŽK: 90´Kristoň Matěj- 48´Švarc Roman, 90´Hrazdílek Lukáš

Doba hry: 45+0 , 45+1

Rozhodčí: R-  GASNÁREK Michal, AR1-  MAYER Petr , AR2- ŠTIPČÁK Martin

Fotbalisté Tasovic absolvovali generálku. V předkole MOL Cupu porazili Břeclav

Tasovickým fotbalistům vyšla generálka před začátkem divize D. Sokolové porazili v předkole MOL Cupu poslední červencovou sobotu Břeclav na jejím hřišti 3:1 a v poháru tak postupují.
Stěžejní byly pro hosty první minuty utkání, které patřily Pavlu Lapešovi. Devětadvacetiletý útočník nejdříve proměnil pokutový kop z páté minuty. Na 2:0 pak forvard se sedmičkou na dresu zvýšil o čtyři minuty později.
Hráči TJ jasně dominovali prvnímu poločasu a stovku diváků na stadionu MSK Břeclav o tom přesvědčil ve třiatřicáté minutě Michal Garčic, když zvýšil na 3:0. "De facto tak rozhodl zápas," uvedl trenér Sokola Václav Dvořák.
Po změně stran jeho svěřenci trochu povolili. "S vidinou vítězství jsme si nechali utéct několik šancí. Soupeř pak ve třiasedmdesáté minutě snížil na konečných 1:3. Výhra však byla zasloužená," dodal hlavní stratég TJ.
Tasovičtí tak po dvou letech opět postoupili do prvního kola MOL Cupu. To je naplánováno na středu 17. srpna a proběhne na domácím pažitu od sedmnácti hodin. Sokolové v něm nastoupí proti Hodonínu, který včera předkole porazil Lanžhot 3:0.
Již v neděli pak fotbalistům u ze vsi nad řekou Dyjí startuje nový ročník divize D. V něm uvítají taktéž doma od sedmnácti hodin mančaft Humpolce.