Mol Cup 2023

Fotbalisté divizních Tasovic v předkole MOL Cupu zpočátku vedli, následně polevili a se Startem Brno prohráli 3:5.

MOL CUP-soutěžní ročník 2023-2024

Předkolo

neděle 30.7. od 17.00 hod.

VS

TJ Sokol Tasovice - TJ START Brno  3:5  poločas 1:3

Do 1. kola postupuje klub TJ START Brno,který bude zajíždět na venkovní hřiště TJ Sokol Lanžhot.

Branky:6´Garčic Michal,50´Lapeš Pavel,80´Moravec Milan - 17´Zikl Martin,18´Duda Petr,34´,58´Havlín Dominik,57´Sedlo Martin

Sestava Tasovice:

Koukal Jiří-Hrazdílek Lukáš-Cihlář Tomáš(65´Železný Petr)-Lapeš Pavel-Blahoudek Marcel(76´Šuba Pavel)-Moravec Milan-Garčic Michal(65´Bakaj Petr)-Vašina Jiří(76´Navrátil Tomáš)-Pacula Patrik-Císař Ladislav(65´Štancl Petr)-Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl Daniel Jan a náhradní brankář Hřebabecký Petr.

Trenér domácích: Milan Volf

Sestava START Brno:

Chmiel František-Kaláb Lukáš(60´Březina Martin)-Avdić Muamer (K)-Pařízek Martin-Duda Petr-Szewieczek Michal (LS)-Matulka Radek-Sedlo Martin-Zikl Martin (LS)(60´Vantuch Simon)-Papež Martin-Havlín Dominik(76´Stasiuk Andrii)

Do zápasu nezasáhl Halcin Jozef a náhradní brankář Špelda Adam.

Trenér hostů:Frimmel Milan

Počet diváků: 400

ŽK: 66´Moravec Milan-22´Duda Petr,23´Sedlo Martin

Doba hry: 45+1 , 45+4

Rozhodčí: R-Malimánek Radek, AR1-Bodeček Adam,AR2-Daniel Petr

ZPRÁVA ROZHODČÍHO

V 85. minutě přerušeno utkání na 2 minuty z důvodu nepříznivého počasí, které ohrožovalo regulérnost utkání a zdraví hráčů.
Nastavení 1. poločasu - 1 minuta z důvodu ošetřování hráčů na HP.
Nastavení 2. poločasu - 4 minuty z důvodu prodlevy při střídání a ošetřování hráčů na HP.

Foto z tohoto utkání od pana Šimíka zde k nahlédnutí

Hodnocení utkání trenérem domácích

„Utkali jsme se proti ambicióznímu, kvalitnímu soupeři, který nás konečně řádně prověřil. Ujali jsme se brzy vedení, bohužel vzápětí jsme dvakrát rychle inkasovali a to by se nám nemělo stávat. Do poločasu nám Start odskočil na rozdíl dvou branek a vypadalo to, že je utkání rozhodnuté. O poločase se kluci burcovali, že se pokusíme snížit a zápas tak ještě zdramatizujeme. Podařilo se, ale soupeř opět brzy po inkasování vstřelil dva rychlé góly a tím se uklidnil. Kluci ale bojovali a krásnou třetí brankou jsme se dostali znovu do utkání. V závěru jsme měli tlak i šance, ale na výsledku jsme již nic nezměnili.

Soupeř ukázal, že je na tom lépe fyzicky a před naší brankou se prosazoval díky většímu důrazu. Mám radost, že jsme fotbalově nepropadli a tak věřím, že se budeme ještě zlepšovat. “

Hodnocení utkání z webu TJ START Brno

Pohárovou cestu jsme stejně jako loni začali na hřišti v Tasovicích. Diváci tentokrát viděli hodně gólů, na obou stranách bylo ještě vidět, že se jedná o první ,,ostré" utkání. My jsme inkasovali jako první, ale téměř vzápětí jsme vyrovnali. To po dlouhém balónu za obranu nádheně Martin Zikl přehodil hostujícího gólmana. Do vedení jsme šli po rohu Martina Pařízka, kdy se hlavou trefil Petr Duda. Vedení jsme pojistili po sólu Dominika Havlína, který po bravůrní kličce nedal gólmanovi šanci.

Do druhého poločasu jsme vstoupili jakože je hotovo, z čehož nás domáci brzo vyvedli a po rychlém brejku snížili na 2:3. My jsme ale za chvíli opět navýšili vedení, kdy po dalším rohu se trefil Martin Sedlo. Pak skvěle dvojice Zikl - Havlín sehrála brejkovou situaci, po které Havlín umístěnou střelou k tyči skóroval na 5:2 z našeho pohledu. Bohužel jsme ještě dovolili domácím skórovat, ale další drama jsme už za hustého lijáku nepřipustili.
Pozitivem utkání bylo našich 5 vstřelených gólů a další vytvořené šance, které jsme neproměnili. Ale dostat tři góly je dost, musíme každopádně naši obrannou hru zlepšit. V našem dresu si poprvé zahrál Michal Szewieczek, nově příchozí z Třince.

ZNOJEMSKÝ deník.cz

Tasovičtí fotbalisté v předkole MOL Cupu vypadli se Startem Brno

Generálku na mistrovská utkání mají za sebou fotbalisté divizních Tasovic. Domácí celek ze vsi nad řekou Dyjí poslední červencovou neděli podlehl v předkolo MOL Cupu třetiligovému Startu Brno 3:5. Do dalších pohárových kol tak postoupil soupeř z jihomoravské metropole.Pro sokolí letku to byl první velký zápas pod vedením nového kouče Milana Volfa. Hráči TJ šli do vedení sice jako první, pak ale pochybili."Výsledek se silným soupeřem je sice lichotivý, ale spokojený nejsem. Po našem úvodním gólu jsme si nechali hned vzápětí dát vyrovnávací branku. To s námi zatřáslo a rozhodlo první poločas," řekl Volf.Podle něj byli tasovičtí nedůrazní a hosté je přehrávali. "Nepokrývali jsme jejich hráče, nestíhali jsme reagovat. Bylo vidět, že Start Brno trénuje déle a více, fyzicky nás zdolali," dodal lodivod TJ.

Přitom herní stránku svých svěřenců hodnotil pozitivně. "Kluci určitě mají herní kvalitu, zde jsem spokojený," uzavřel Volf. Sezonu 2023/2024 divize D odstartují fotbalisté Tasovic doma v neděli 6. srpna od 17 hodin s nováčkem soutěže, B-týmem brněnské Líšně.