léto 2019

Slovo trenéra před startem nového ročníku MSD  mužů pana M. Šteinhausera

Přípravu jsme zahájili 12.7.2019 s obrovsky pozměněným kádrem a probíhala standardně. Využívali jsme posilovnu, výběhy do terénu, TRX a okolní travnatá hřiště.
Odešlo nám 6 kvalitních opor, kteří hráli všichni v základní sestavě. Přišli mladí nadějní hráči, kteří vytvořili konkurenční prostředí, ale věříme, že nám v soutěži pomohou.
Sehráli jsme řadu přípravných utkání, která nám naznačila, že nás bude čekat nesmírně náročná sezona. Postoupili jsme v Mol cupu do 1. kola, kde nás doma čeká celek Vrchoviny
Přípravu jsme nepodcenili, hráči trénovali každý den, tak věřím, že se to projeví na hřišti.

Hodnocení trenéra - Do soutěže vstupujeme po velké obměně kádru s velkou pokorou a očekáváním.Vše se odvíjí na hřišti, tak očekávám, že hráči se vydají ve všech zápasech ze všech svých sil a budou bojovat o každý bodík.

Změny v kádru mužu pro podzimní část soutěže

Odchody: Heneš-Hrádek , Konvalina-Rakousko , Kirschner-Rosice , Mička-Rakousko , Blahoudek-Rakousko ,Garčic-návrat z hostování 1.SC Znojmo FK

Příchody:Stejskal(brankář)-Rakousko , Jeřábek M a Jeřábek J.-příchod z dorostu , Kučera-Blížkovice,Cihlář-1.SC Znojmo FK,Mrázek(brankář)-FC Zbrojovka Brno, Pazdera J.-FC Zbrojovka Brno

Pomale ale jistě se blíží 1. kolo Mol Cupu,kdy na našem hřišti přivítáme odvěkého soupeře z divize,který už ale hraje jednu sezónu MSFL ve které se udržel a skončil na 12. místě se ziskem 35 bodů.V současné době se už MSFL začala hrát a celky už mají odehrané 1. kolo,kdy náš budoucí celek Vrchovina na svém hřišti hostil  celek Baníku Ostrava B s výsledkem 1:1.Vrchovina v současnosti je velice kvalitní mužstvo a určitě to bude velice dobré utkání,kdy naše mužstvo bude jako vždy chtít na domácím hřišti ukázat vlastním divákům svoji kvalitu a touhu se zase dostav v poháru do dalšího kola,kde je možné přivítat celky z 1. nebo 2. ligy.Touto malou pozvánkou na toto utkání zveme naše ale i jiné fotbalové fanoušky,kteří mají zájem vidět dobrý fotbal.Hráči určitě přivítají plný dům a dobrou fotbalovou kulisu.

Přípravné utkání číslo 3

1.HFK Olomouc - TJ Sokol Tasovice  4:1  poločas 2:1
Branka: Švarc

Sestava:Stejskal (46 Mrázek)Švarc, Hrazdílek, Odehnal, Lapeš Cihlář, Rygl , Landšperský , Švejkar ( 46 Horáček)Lapeš ,Pau

Průběh utkání : Domácí  přivítali na svém hřišti tým Tasovic a hrál se vyrovnaný první poločas. Domácí se dostali do dvou stoprocentních situací, které dokázali proměnit a naopak hosté, ač byli méně na míči si vypracovali několik vyložených šancí, které trestuhodně neproměňovali. Ve druhém poločase se domácí zaměřili na defenzívu a podnikali nebezpečné protiútoky. Hosté se ale dostávali do šancí, ale shořeli na jejich neproměňování. Dvěma slepenými brankami se domácí dostali nakonec do vedení a utkání tak dovedli k zaslouženému vítězství. Diváci viděli velice svižné utkání z obou stran.
Hodnocení trenéra.:  Výsledek je pro nás krutý, ale zcela zasloužený, neboť domácí své šance proměnili, ale my jsme i ty nejvyloženější šance zahazovali.

2. přípravné utkání

SFK Dukovany 2001 - TJ Sokol Tasovice 2:3  pločas 0:0
Branky:Kučera,Rygl,Cihlář
Sestava:Stejskal(46´Mrázek)-Jordák(75´Bobor)-Švarc-Odehnal-Horáček-Lapeš R.-Rygl-Landšperský(70´Jeřábek M.)-Cihlář-Jeřábek J.(46´Kučera)-Lapeš P.(Furik)

Průběh utkání : Domácí  přivítali na svém krásném travnatém pažitu tým Tasovic a hrál se vyrovnaný první poločas. Domácí se dostali do dvou stoprocentních situací, ale neproměnili je a hosté, ač byli více na míči si vypracovali pouze jednu vyloženou šanci, kterou Lapeš neproměnil.. Ve druhém poločase se domácí zaměřili na defenzívu a podnikali nebezpečné protiútoky. Hosté se ale dostávali do šancí, ale shořeli na jejich neproměňování. Dvěma slepenými brankami se hosté dostali nakonec do vedení, ale domácí se v závěru vypjali k heroickému výkonu a zaslouženě hosty potrestali vyrovnáním. Utkání rozhodla poslední střela Cihláře na branku, a tak hosté šťastně vyhráli.

Hodnocení trenéra.:  V dnešním utkání jsme se nemohli dostat do tempa a pohody. Domácí byli velice snaživí a drželi s námi po celé utkání krok. Neladilo nám to ani směrem dopředu, ani dozadu. Obzvláště defenzivní činnost mě velice zklamala. Do mistrovských utkání nás čeká ještě spousta práce.

1.přípravné utkání-muži

středa 17.7. od 18 hod.

TJ Sokol Tasovice - SK Líšeň B  4:1 poločas 1:0
Zápas se bude hrát na hřišti v Božicích
Přípravné utkání se odehrálo v Božicích za krásného počasí a dobré divácké návštěvě.Bohužel do Božic dojelo B mužstvo Líšně a podle toho, toto utkání také vypadalo,kdy náš celek po celou dobu měl herní převahu a po zásluze jasně vyhrál.Náš celek během zápasu zkoušel nové hráče, hráče z dorostu a naopak někteří stávající hráči na tomto utkání chyběli.Utkání mělo charakter přípravné a určitě to byla dobrá příprava.Poslední přípravné utkání před zápasem v MOL CUPU odehraje mužstvo s celkem Dukovan a to v úterý 23.7. od 18 hod.na venkovním hřišti.