Přípravné zápasy Zima 2016

Tasovice odehráli poslední přípravné utkání před startem soutěže na přírodní trávě ve Vojkovicích. Zde změřili síly s domácím týmem hrající krajský přebor. Tasovičtí ihned od úvodu utkání diktovali tempo hry a v sedmé minutě vedli zásluhou Paul a Kirschnera již 2:0. Poté se do konce poločasu do šancí dostali tasovičtí ještě několikrát, avšak nakonec se ujala jen bomba Kirschnera.  Do druhé půle došlo na straně Tasovic k několika střídáním, ale ihned po pěti minutách to bylo 4:0, když Kirschner našel Paula před prázdnou brankou. Hra se opět odehrávala převážně na půli Vojkovic a nakonec na rozdíl pěti branek upravil Machač střelou z dálky pod břevno. Tasovice měli po celé utkání jasnou převahu a domácí k ničemu nepustili. Skóre utkání mohlo být daleko vyšší, avšak některé šance zůstaly nevyužity.

Sobota 12.3.2016, 15:00, tráva Vojkovice

SK Vojkovice (KP) - TJ Sokol Tasovice (divize D)

0:5 (0:3)

Branky Tasovic: Kirschner 2, Paul 2, Machač

Sestava Tasovic: Šebela (46. Pavliv) - Čermák, Švarc, Hrazdílek, Lašák - Veselý (46. Janák), Hrobař, Blahoudek (46. Machač), Horáček (46. Svatoš) - Paul, Kirschner

_______________________________________________________________________

V sobotu po obědě odehráli tasovičtí fotbalisté předposlední přípravné utkání před začátkem jarní části soutěže. Ve hře do poslední chvíle byla varianta, že se utkání proti Tišnovu odehraje na přírodní trávě v Božicích, nakonec však museli všichni aktéři vzít za vděk umělou trávu v Brně Za Lužánkami. Tišnov vstoupil do utkání lépe a brzy vedl. Tasovice se nemohli delší čas dostat do tempa, k tomu jim pomohla šťastná branka, kterou vstřelil Hrazdílek. Do kabin se šlo za vedení Tasovic, kdy se prosadil po pěkném centru Švarce Svatoš, který už v průběhu první půle vystřídal lehce zraněného Janáka. Do druhé půle udělali Tasovice několik změn a hra si opět delší čas sedala, ale i přesto měl divizní celek daleko více šancí k navýšení vedení, což nedokázal využít. Deset minut před koncem Tišnov vyrovnal a krátce před koncem utkání dokonce vstřelili tišnovští po hrubé chybě v obraně Tasovic třetí branku a rozhodli.

Sobota 5.3.2016, 14:00, UT Boby Brno

AFK Tišnov (I.A. třída) - TJ Sokol Tasovice (divize D)

3:2 (1:2)

Branky Tasovic: Hrazdílek, Svatoš

Sestava Tasovic: Šebela - Švarc (81. Lašák), Hrazdílek, Mička, Lašák (46. Šuráň) - Veselý (46. Čermák), Hrobař, Blahoudek (46. Machač), Horáček - Kirschner (86. Švarc), Janák (35. Svatoš)

Po třech dnech nastoupili tasovičtí fotbalisté k dalšímu přípravnému utkání. Ihned v první minutě dobře napadalo duo tasovických Kirschner-Horáček, kdy druhý jmenovaný nabídl branku Paulovi. Průběh první půle narušil incident po druhé brance Tasovic. Machač v hraniční situaci postupoval sám na brankáře, přihrál Kirschnerovi do prázdné branky, který proměnil. Hosté z Moravských Budějovic silně protestovali, že v obou situacích se jednalo o ofsajd, což vyústilo v potyčku mezi pomezním rozhodčím s jedním členem realizačního týmu Moravských Budějovic. Po chvíli si situace uklidnila a pokračovalo se. Tasovice soupeře přehrávali a předváděli koncert zahozených šancí. Dvakrát se ocitl sám před brankářem Paul, dvakrát Kirschner, Hrazdílek netrefil hlavou v jasné šanci či Machač, který z první netrefil odkrytou svatyni. Hosté z Budějovic měli jednu velkou šanci, avšak překonaného Šebelu zaskočil na brankové čáře Hrazdílek. Poločas skončil 2:0.Druhá půle moc fotbalového umění nenabídla. Po jednom ze soubojů, kdy trefil Kirschner břevno se hosté dožadovali tak vehementně faulu, že vše skončilo ve lmi vulgárními a hanlivými výroky na účet hlavního rozhodčího, který v utkání se svými kolegy odmítl dál pokračovat a v 50. minutě utkání ukončil.

Neděle 28.2.2016, 12:00, UT Jevišovice - hráno pouze 50. minut

TJ Sokol Tasovice (divize D) - SK Moravské Budějovice (KP Vysočina)

2:0 (2:0)

Branky Tasovic: Paul, Kirschner

Sestava Tasovic: Šebela (46. Pavliv) - Švarc (46. Čermák), Hrazdílek, Šuráň, Lašák - Janák, Veselý (46. Hrobař), Machač, Horáček(46. Svatoš) - Paul, Kirschner

Ve čtvrtek večer odehráli tasovičtí fotbalisté na umělé trávě v Hrušovanech nad Jevišovkou utkání proti celku Obritz hrající rakouskou Gebietsligu, skupinu Nord/Nordwest. Do utkání vstoupili lépe hráči Tasovic a měli ihned od úvodu převahu, kterou přetavili ve dvě rychlé branky v krátkém sledu. Po zaváhání obrany Rakušanů posunul Paul míč na Kirschnera, který bombou trefil přesně. Ihned poté vystihl Kirschner rozehrávku, byl stažen v pokutovém území k zemi a penaltu proměnil Paul. Zhruba po pětadvaceti minutách poprvé zahrozili sousedé z Rakouska a ihned se radovali z gólu. Po dlouhém nákopu za obranu se nedomluvil brankář s obránci a Obritz snížil. O deset minut později vypálil stoper Obritzu z dálky a míč skončil k udivení všech v síti tasovického brankáře Pavliva, 2:2. Krátce před koncem první půle zatáhl míč Paul, který jej předložil do prázdné branky Kirschnerovi, který strhl vedení opět na stranu Tasovic. Do druhého poločasu vyměnili tasovičtí polovinu mužstva a šli do boje čerstvé síly. Z kraje druhého poločasu se k náhodně odraženému míči dostal v pohodě hrající Kirschner a navýšil vedení o dvě branky. Tasovice uspokojení vedením polevili. Obritz začal velmi nepříjemně zatápět a utkání dorovnal do výsledku 4:4. Pět minut před koncem se po centru dostal k míči opět Kirschner a vstřelil svoji čtvrtou branku v utkání, kdy jeho tečovaná střela skončila v šibenici a rozhodla zápas.

Čtvrtek 25.2.2016, 19:00, UT Hrušovany n. J.

TJ Sokol Tasovice (divize D) - Obritz UFC (Gebietsliga)

5:4 (3:2)

Branky Tasovic: Kirschner 4, Paul z penalty

Sestava Tasovic: Pavliv (46. Šebela) - Švarc (46. Čermák), Mička, Hrazdílek (46. Šuráň), Lašák - Janák, Hrobař, Blahoudek (46. Machač), Horáček - Paul (46. Svatoš), Kirschner

Do utkání vstoupili domácí daleko lépe než hosté z Tasovic. Bylo jich plné hřiště, dobře kombinovali a dostávali se do spousty zajímavých situací. Ve třicáté minutě svítilo na ukazateli skóre 3:0, kde se Líšeň prosadila postupně ze třech standartních situací - z rohu, přímého volného kopu a penalty. Nutno však dodat, že šancí ke skórování měli domácí nespočet. V první půli si Tasovice vypracovali jen jednu šanci, za to obrovskou, kdy v jasné šanci Svatoš hlavou minul. Ve druhém poločase se hra Tasovic zlepšila a hrálo se daleko vyrovnanější utkání než v první půli. Líšeňští však měli spoustu dalších situací, prosazovali se hlavně ze stran hřiště, ale další branku již nevsítili. Tasovickým se podařilo snížit Svatošem, který se podruhé v utkání hlavou již nemýlil a skóre uzavřel pět minut před koncem Paul, kdy proměnil pokutový kop. Za Tasovice se v utkání představil na zkoušku Marcel Machač, který naposledy působil v juniorském týmu 1. FC Slovácko, o jeho dalším působení v klubu se rozhodne v několika dalších dnech.

Sobota 20.2.2016, 14:00, UT Líšeň

SK Líšeň (MSFL) - TJ Sokol Tasovice (divize D)

3:2 (3:0)

Branky Tasovic: Svatoš, Paul z penalty

Sestava Tasovic: Pavliv (46. min Heneš) - Švarc, Mička, Šuráň, Čermák (46. min Lašák), Janák (46. min Veselý), Hrobař, Machač (61. min Čermák), Blahoudek, Paul, Svatoš

Tasovice byly v první půli aktivnější a více drželi míč, krumlovští hrozili především z brejků a standartních situací a jedna z nich se jim povedla po chybě brankáře využít. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil střídající Kirschner a zvýšil náskok divizního celku, ke konci utkání dokázal Moravský Krumlov dvakrát skórovat a uzavřít skóre na 3:5 z jeho pohledu.

Neděle 14.2.2016, 14:00, UT Jevišovice

FC Moravský Krumlov (KP) - TJ Sokol Tasovice (divize D)

3:5 (1:3)

Branky Tasovic: Kirschner 2, Veselý z penalty, Paul, Švarc

Sestava Tasovic: Pavliv (46. Heneš) - Švarc, Mička, Šuráň, Čermák - Janák, Blahoudek, Veselý (46. Hrobař), Horáček - Paul (46. Kirschner), Svatoš

V sobotu  odehráli fotbalisté Tasovic první přípravné utkání na jarní část sezóny. Tasovičtí mají za sebou velmi náročný tréninkový týden a na hřišti to bylo znát. Vyrovnané utkání se hrálo hodinu hry, poté Tasovicím začali docházet síly, břeclavští byli živejší a navyšovali skóre. V zápase se za hosty střelecky prosadil navrátilec z Rakouska Michal Šuráň.

Sobota 6.2.2016, 11:00, UT Břeclav

MSK Břeclav (MSFL) - TJ Sokol Tasovice (divize D)