So 20.7. 2024 od 13.15 hod.

FK Dačice(1.A třída)-TJ Sokol Tasovice  2:4 poločas 1:0

branky: Lapeš 2, Moravec, Vašina

Hřebabecký-Kodýtek (31. Lapeš)- Navrátil- Vašina- Straka-Hrazdílek (31. Čížek)-Koukal-Moravec-Šuba (31. Dikovský)-Železný (31. Špalek)-Štancl

Šílený první poločas. Soupeři jsme darovali penaltu po špatné zpětné přihrávce Hrazdílka. A celý poločas jsme se nedokázali srovnat. Dopředu jsme byli neefektivní, kdy Železný 2x, Štancl a Šuba své šance zahodili. Dozadu velmi pomalí a nedůtrazní. Výstavba hry nulová.

Druhý poločas zlepšení, trpělivě jsme zápas otočili, objevili se tam věci, které chceme praktikovat. Chtěli jsme postoupit do finále a utkat se s divizním Jindřichovým Hradcem, to byla pro nás priorita turnaje.

zápas o 1.-2. místo od 16:00 hod.

TJ Sokol Tasovice - FK Jindřichův Hradec 1910    0:0   PK 6:7

Klimek-Kodýtek- Čížek-Hrazdílek-Železný-Šuba-Štancl- Moravec- Dikovský (46. Vašina)- Špalek-Lapeš

Pro toto utkání jsme si na turnaj přijeli, chtěl jsem konfrontaci s týmem ze stejné soutěže. Myslím si, že jsme byli vítězství blíže, ale své příležitosti jsme neproměnili. Hra měla však velmi dobré pasáže, některé detaily však musíme ještě vychytal. V mužstvu je hodně změn, musí si to sednout. Jsem spokojený s nulou vzadu, je druhá v přípravě. Pomalu končí v přípravě část kondiční a začneme se více věnovat systémovým věcem a standartkám. Čas běží rychle a my chceme být maximálně nachystaní.

Naše mužstvo na tomto turnaji obsadilo 2. místo,kdy ve finále po základní hrací době remízovalo s divizním mužstvem z Jindřichova Hradce 0:0 a na pokutové kopy podlehlo 6:7.

Nejlepším střelcem turnaje byl náš hráč Pavel Lapeš a nejlepším hráčem by vyhlášen náš hráč Milan Moravec.

ZNOJEMSKÝ deník.cz

Tasovičtí fotbalisté chtějí eliminovat chyby z konce utkání. Zkoušejí posily

Fotbalisté divizních Tasovic mají za sebou už dva přípravné zápasy. Oba zvládli úspěšně a už příští týden mají odehrát generálku v rámci předkola MOL Cupu se třetiligovým 1. SC Znojmo. Zde je ale trápí nejistota, jestli vůbec klání proběhne. Stejně jako je nejisté nasazení některých hráčů do základního kádru v následující sezoně.Sokolové po úspěšné záchraně divize D, která bude od nového ročníku čtvrtou ligou, odstartovali přípravu v polovině července. Krajsko-přeborní Dostu Bystrc zdolali 2:0, znojemskou U19 pak 6:1.

„Do zápasů jsme šli s tím, aby se v nich objevily nějaké šablony, které chceme pak praktikovat ve hře,“ uvedl trenér TJ Miroslav Paul. Tasovičtí na konci loňské sezony mnohdy vedli, ovšem utkání ztratili zbytečně v závěrečných minutách. Toho by se rádi letos vyvarovali. „Něco se povedlo lépe, na něčem musíme více pracovat. Co se týče ztrát utkání v minulých sezonách v závěru, tak to byla v mnoha případech otázka hlavy. To je však minulost a my se díváme dopředu,“ burcoval Paul.Do nočníku 2024/2025 si tasovičtí fotbalisté nedávají dlouhodobé cíle. „Chtěl bych, abychom se prezentovali náročným stylem hry, abychom byli aktivní a nechutní pro každého soupeře. Půjdeme zápas od zápasu a budeme makat o každý bod,“ dodal trenér.

Sokolům budou novými soky ambiciózní týmy z Kuřimi nebo Třebíče, a dále Tatran Bohunice sestupující z MSFL. „Do divize přišla velká kvalita. Kuřim chtěla dlouhodobě nahoru. Třebíč za několik let postoupila z okresních soutěži až do divize, je to mladé mužstvo, klub zde těží z dobré práce s mládeží. A Bohunice po sestupu budou chtít hrát zase o nejvyšší příčky. Nikdo z teto trojce nebude hrát ve spodní části tabulky, ba naopak,“ proklamoval Paul.Na soupisce pak proběhly hlubší změny. Roman Švarc a Tomáš Cihlář ukončili činnost v A-týmu. Patrik Pacula odešel do Rakouska a klub ukončil spolupráci s Michalem Garčicem. Nahradí je mladé pušky. „Pracujeme na příchodu Špalka ze Staré Říše a jsou tady mladí dravci ze znojemského a hráči z našeho dorostu, kteří mě velmi mile překvapují. Chci ještě dva hráče a pracujeme na nich,“ vypočetl lodivod TJ.

V loňské sezoně trápila několik tasovických hráčů zranění. Ať už se to týkalo gólmana Jiřího Koukala, anebo dalších kanonýrů. „Jirka Koukal bude mimo delší dobu, čeká na operaci, stejně jako Peťa Bakaj. Po delší pauze se zapojuje do plného tréninku Tomáš Navrátil a zlehka i Jirka Synek, toho však ještě menší operační zákrok v průběhu léta čeká,“ řekl Paul.Ostrý start čeká tasovickou skvadru v neděli 4. srpna od 17 hodin doma, kdy vyzvou ambiciózní Lanžhot. Týden před tím je podle rozpisu čeká generálka v rámci předkola MOL Cupu proti 1. SC Znojmo. Je však vůbec otázkou, jestli ke střetnutí dojde, jelikož mančaft z královského města nad řekou Dyjí se potácí v problémech a nemá de facto lidi, s nimiž by nastoupil. V tom případě by sokoly čekala kontumační výhra.

„Jestli se bude hrát tak to vůbec netuším, to je otázka někam jinam. Spíš je mi z toho všeho smutno. Nepotěšila by mě taková výhra. Ve více ohledech. Za prvé chci hrát kvalitní generálku a fanoušci by si také takový zápas zasloužili vidět,“ uzavřel hlavní stratég TJ.

Hřebabecký

Koukal, Čížek, Vašina (60. Mrkos), Kodýtek (46. Železný)

Hrazdílek (60. Doležal)

Štancl, Moravec, Šuba (46. Dikovský), Špalek

Lapeš (46. Straka)

Rozhodčí: R-Kříž, AR1-Vařacha, AR2-Nahodil

Utkání s mladým týmem Znojma nám mnohé ukázalo a zvedlo varovný prst. Po první půli jsem byl velmi rozladěný. Inkasovali jsme po individuální chybě Čížka, avšak předtím měl své šance Moravec a Lapeš. Po našem vyrovnaní další dvě šance Lapeš a Moravec, abychom po chybě v rozehrávce Hrazdílka přežili penaltu a následně odskočili do vedení. Držení míče první půli v pořádku, nazval bych to takovým polotovarem. Spousta odpadu a nedotažených věcí. Prezentovat se takto v divizi, soupeř nás tam nemilosrdně trestá a jdeme do kabin se svěšenou hlavou, o tom jsem přesvědčený.  Ve druhé půli zlepšení, líbili se mi všichni 3 střední založníci. A celkově se výkony zvedly. Vstřelili jsme 4 branky a byli jsme efektivní v koncovce.

1.přípravné utkání mužů "A"

sobota 13.7.2024 od 10:00 hod.
 VS
TJ Sokol Tasovice -  FC Dosta Bystrc(KP)  2:0  poločas 1:0

Branky: 4’ Dikovský, 84’ Štancl
Sestava: Klimek (46. Ryšavý) - Straka (46. Štancl), Koukal, Vašina, Železný - Blahoudek - Špalek, Dikovský (55. Doležal), Šuba, Nezveda (46. Daniel) - Ryška (70. Mrkos)

Rozhodčí: R-Vařacha, AR1-Půček, AR2-Daniel

Do utkání jsme šli z plného tréninku, tak jak to mají asi všechny mužstva v teto fázi přípravy. Chtěl jsem ve hře vidět prvky na kterých chceme stavět naši hru a chtěl jsme hrát po celém hřišti velmi aktivně a nátlakově. V některých situacích dobrý, v některých máme rezervy a jinde nám už nešli nohy.
Celkově nám pomohl brzký gól, hrálo se nám lépe. Pasáž je konci první půle si soupeř vytvořil tlak po našich zbytečných ztrátách a pozdním dostupovaní v presinku. Okolo šedesáté minuty jsme měli dvě šance (Daniel a Ryška), minimálně jednu jsme měli proměnit. Pojistka přišla až na konci po střele Koukala a dorážce Štancla.
Cením si vítězství a nuly vzadu. V neděli mají hráči volno a od pondělí jdeme zase makat.

Tasovičtí fotbalisté (v černém) zahájí novou sezonu domácím šlágrem s Lanžhotem.

Los divize D: Náročný úvod pro Tasovice! Začnou s favority i třebíčským nováčkem

Jen před pár dny skončil minulý ročník a fotbalové týmy v divizi D už vědí jízdní řád pro příští sezonu. A tasovičtí hráči i fanoušci se hned z úvodu mají na co těšit. Jediný účastník ze Znojemska ve čtvrté nejvyšší soutěži totiž vykročí dvěma jihomoravskými derby, nejprve doma o prvním srpnovém víkendu přivítá Lanžhot, následně se vydá na hřiště Bohunic, které sestoupily ze třetí ligy.

V divizi D bude v příštím ročníku nastupovat šest jihomoravských celků a Tasovice právě s nimi sezonu zahájí. Hned na úvod je tak čeká pořádně náročná šichta.Nejprve totiž v sobotu 3. nebo v neděli 4. srpna vyzvou doma Lanžhot, který patří mezi největší favority na postup. O týden později klub ze Znojemska vyrazí na hřiště Bohunic, které v minulé sezoně hrály třetí ligu.

Ve třetím kole pak na Tasovice čeká další z nováčků, doma se střetnou s Třebíčí. S posledním z noviců se setkají téměř na konci podzimu, kdy ve čtrnáctém kole zamíří do Kuřimi.Cílem Tasovic je vylepšit uplynulou sezonu, ve které se až do posledního kola musely strachovat o udržení. Nakonec obsadily čtrnáctou příčku. Divizi D bude opět tvořit šestnáctka klubů z jižní Moravy a Vysočiny.

Přípravné zápasy mužstev TJ Sokol Tasovice-léto 2024

muži "A"

1. So 13.7. od 10.00 hod.-TJ Sokol Tasovice - FC Dosta Bystrc(KP)

hřiště: Tasovice-tráva nebo Božice-tráva

Rozhodčí: R-Vařacha, AR1-Půček, AR2-Daniel

2.St 17.7. od 18.00 hod.-soupeř v jednání

3.So 20.7. turnaj v Dačicích

13:15 hod. FK Dačice(1.A třída)-TJ Sokol Tasovice  (2x30 minut)

zápas o 3.-4. místo od 14:45 hod.

odjezd autobusu v 11.00 hod. od stadionu v Tasovicích.

4.Ne 28.7. od 17:30 hod.-1.SC Znojmo FK  předkolo poháru MOL Cup

5.Ne 4.8. od 17:00 hod.-TJ Sokol Lanžhot  první mistrovské utkání

Naše A mužstvo mužů udrželo výhrou v posledním kole s mužstvem Žďáru nad Sázavou  i pro nadcházející sezónu 2024/25 divizi.Mužstvo je příhlášeno do MOL Cupu  a předkolo poháru by mělo být o víkendu 28.7.2024.

Mistrovská utkání našeho celku v divizi "D" budou začínat víkendem 3.-4.8.2024(1.kolo) a podzimní část bude končit víkendem 9.-10.11.2024.V soutěži bude 16 mužstev.

Další podrobnosti budou na našich stránkách zveřejněny po rozlosování soutěží,které je naplánovaní na čtvrtek 20.6.2024 od 17 hod. v prostorách hotelu Flóra v Olomouci na kterou pojede náš předseda klubu pan BC. Pavel Houšť

Rozlosování soutěže 2024/25-MSD-skupina "D"

Naše mužstvo domácí utkání bude hrát v neděli v úředních začátcích.Venkovní utkání bude doplněno po obdržení hlášenek venkovních klubů.Poslední 15. kolo podzimní části se odehraje na domácím hřišti už v sobotu 9.11. z důvodu pořádání Martinských Hodů.