Rozhovor trenér Milan Kalaš

Trenére, jak jste připraveni na jarní část sezóny?

Doufám, že dobře, ale vše ukáže až sezóna. Tento rok jsme ji obohatily o zimní soustředění v Řásné, což se, pevně věřím, projeví na kondici některých jednotlivců.

Jak probíhala zimní příprava a jaké máš z ní pocity?

Zimní příprava proběhla v mezích normálu, pár nemocí a drobná zranění ji nenarušily. Připravovaly jsme se v Tasovicích a částečně na umělé trávě v Hrušovanech. Problém celé zimní přípravy zůstává, že někteří jednotlivci, zejména mladší ročníky, nejsou ochotni nebo není pro ně zvykem trénovat v zimních měsících. To je, ale problém návyku, tudíž příčinu hledejme v nás, co se podílí na výchově, nikoli v nich.

Nastaly v průběhu zimní přípravy nějaké komplikace?

Samozřejmě. Nastaly ve složení kádru, který prošel několika změnami v souvislosti s náhlým ukončením přístupu k fotbalu u několika jedinců. Kádr se podařilo na poslední chvíli doplnit. Čas ukáže a já věřím, že mužstvo je po doplnění ještě kvalitnější než na podzim.

Kolik kluků máš v kádru dorostu a jak se ti spolupracuje s trenéry žáků?

V kádru dorostu je 21 kluků a počítám s účastí 3 žáků (Lapeš, Houšť, Slezák) v celém průběhu jarní části sezóny. Spolupráce s trenéry žáků je dobrá a doufám, že nám vydrží i na jaře, zejména v zápasech, kdy se shodují termíny zápasů dorostu a žáků. V neposlední řadě pokud budou nejstarší žáci s námi trénovat a hrát usnadní to jejich přechod do vyšší kategorie.  Já osobně preferuji, aby i nejstarší a nejlepší dorostenci na jaře trénovali s „A“ týmem a prozatím nám tato spolupráce s Tomášem Štastným funguje.

Jaké máš cíle do jarních bojů??

Cíle mám smělé. Tzn. Vyhrát soutěž krajského přeboru dorostu v kategorii starších. Pokud na to koukneme reálně, spokojenost bude s umístněním ve středu tabulky, rychlá záchrana, a pokud nám to bude umožněno dát prostor i mladým, aby získaly zkušenosti v boji s nejstaršími. Můj osobní bonus bude, když se umístníme tak, že budeme po Znojmě druhá nejlepší mládežnická základna na okrese, tzn.  podaří se nám pomyslně předstihnout “okresního soka“  Mor. Krumlov

Chtěl by si něco vzkázat??

Osobně přeji fotbalu v Tasovicích co nejlepší výsledky nejen na jaře, ale i do budoucna.  Hráčům chci především popřát, ať se jim vyhýbají zranění a fotbal jim přináší radost.

A můj osobní vzkaz zní „Vážení diváci, rodiče, představitelé obcí a fanoušci, chci Vám vzkázat, že v Tasovicích existuje mládežnický fotbal na celkem solidní úrovni a toho si važme, může být i hůř“