1.ročník-červenec 2021

1.ROČNÍK MEMORIÁLU
 RADKA LAŠÁKA
V MALÉ KOPANÉ
sobota 3.7.2021 prezentace od 9.00 hod.
 hřiště v Tasovicích
Večerní zábava se skupinou ORYON od 20 hod.

Znojemský deník.cz
Vzpomněli na spoluhráče. Memoriál Radka Lašáka ovládla Tasovická minulost

Tasovičtí fotbalisté vzpomněli první červencovou sobotu na svého zesnulého spoluhráče. První ročník memoriálu Radka Lašáka v malé kopané absolvovalo dvanáct týmů. Trofej pro vítěze nad hlavu zvedli hráči skvadry Tasovická minulost.
Letos na jaře uplynuly dva roky od události, která v mnoha lidech spjatých s tasovickým fotbalem zanechala smutnou kaňku. V roce 2019 tragicky zahynul zdejší hráč Radek Lašák. Spoluhráči a kamarádi na něj nezapomněli. První červencovou sobotu uspořádali na jeho počest memoriál nesoucího jeho jméno.
Událost přilákala na hřiště Sokola dvanáct týmů. „Ty se proti sobě postavili ve dvou skupinách po šesti. Přišlo se podívat spousta lidí a podle ohlasů, co slyšíme, tak se jim to líbilo,“ uvedl za pořadatele Pavel Lapeš.
První místo obsadil celek nesoucí název Tasovická minulost. Skvadru tvořili hráči, kteří dříve oblékali dres Sokola.
„Byli tam borci, kteří Tasovicemi prošli za posledních jedenáct let, co hrajeme divizi. Nastupovali tedy i s Radkem Lašákem. Myslím si, že by z nás měl radost,“ řekl trenér vítězného mančaftu Miroslav Paul.
Druhou příčku vybojoval celek Haiva tvořený místními mladými muži, bronz pak spadl do klína fotbalistům z Ajaxu Dyjákovice.
Organizátoři plánují už teď další ročník memoriálu. „Určitě v tom příští rok plánujeme pokračovat. Hoši se mi po zápase hlásili, že příští rok přijedou zase. Do sestavy jsem měl ještě pět šest jmen, které bohužel nemohli z pracovník či jiných důvodů přijet,“ uzavřel lodivod vítězného týmu.
1-místo v turnaji
 Tasovická minulost

Přihlášené mužstva:skupina A
1.FLORBALKY  2.OBEC TASOVICE  3.OLD BOYS   4. JUVE  5.HRÁDEK + JARDA   6.  SPARTA

Výsledky základní skupiny

Přihlášené mužstva:skupina B
1. AJAX  2.TASOVICKÁ MINULOST  3. HAIVA   4. HASIČI  5.EXCALIBUR   6. ŽENY

Výsledky základní skupiny

Konečné pořadí
1.ročník turnaje vyhál tým Tasovická minulost,kde nastoupili hráči,kteří Tasovicemi prošli a s Radkem Lašákem hráli, druhém místě skončil místní tým pod hlavičkou firmy HAIVA a na třetím místě skončili kluci z Dyjakovic pod hlavičkou AJAX.
Děkujeme sponzorům a všem,kdo nám s tímto turnajem pomáhali
        Vedoucí turnaje Pavel Lapeš

Rozhodčí
Vodák Vladan - Bukáček Pavel - Rychter Aleš