Výsledky sezóny 2020/21

Podzim 2020

Pár slov trenéra A mužstva mužů před zahájením mistrovské podzimní části

Trenér - JUDr. Miroslav Steinhauser

Přípravu jsme začali dne 7.7.2020 a trénovali jsme na přírodní i umělé trávě, věnovali jsme se výběhům,  posilovaní (tabata) a TRX. Sehráli jsme řadu přípravných utkání a celkově příprava splnila účel.

Do mužstva se vrátil Marek Dítě, ktarý přišel z Rakouska, odešli Landšperský ( Miroslav) a Fukal Jaroslav ukončil ze zdravotních důvodů činnost. Bude pomáhat v realizačním týmu u A mužstva.

Do kádru byli zařazeni talentovaní dorostenci Furik Jakub , Fajkus Vojtěch a Hřebabecký Petr.

Cílem mužstva je hrát kvalitní kopanou, aby fotbal bavil nás a naše věrné fanoušky. Chtěli bychom skončit do 5. Místa.

1. kolo

FC PBS Velká Bíteš - TJ Sokol Tasovice  1:0  poločas 0:0

Branka: 70´Sznapka Jakub

Hodnocení trenéra hostí:

Ve vyrovnaném utkání si obě mužstva vytvořila pár šancí, z nichž domácí jednu příležitost proměnili, my bohužel i tu nejvyloženější ne.

Sestavy

FC PBS Velká Bíteš
M. Pelán [-] - P. Loup [-] , T. Mrňa [-] , J. Urbánek [-] (80.  [-] ) - L. Daněk [-] , M. Šimončič [-] , A. Merdita [-] , J. Sznapka [-] (90. M. Hošek [-] ) , D. Bartoš [-] - F. Krula [-] (78. J. Ondrák [-] ) , Z. Traxl [-] (62. R. Novotný [-] )

J. Mrázek [-] - V. Fajkus [-] (46. M. Rygl [-] ) , R. Švarc [-] , M. Blahoudek [-] , L. Hrazdílek [-] (80. R. Lapeš [-] ) , M. Dítě [-] , D. Odehnal [-] , M. Paul [-] (62. P. Lapeš [-] ) , J. Švejkar [-] , T. Cihlář [-] , J. Pazdera [-]

ŽK: 30. L. Daněk , 78. P. Loup - 86. T. Cihlář
Počet diváků: 500. Rozhodčí: Malimánek Marek - BĚLÁK Marek, JULÍNEK Jiří.
Ostatní zápasy 1.kola:

2. kolo

Pátek 14.8.2020

TJ Sokol Tasovice - TATRAN Ždírec nad Doubravou 3:1  poločas 2:1

Branky: 7´,50´Paul Miroslav,40´Lapeš Pavel (PK)-21´Novotný Jan

Sestava:Mrázek Jan-Hrazdílek Lukáš(46´Dítě Marek)-Rygl Martin-Lapeš Pavel(60´Fajkus Vojtěch)-Švejkar Jiří(76´Horáček Petr)-Paul Miroslav(87´Kučera Karel)-Odehnal Daniel-Pazdera Jakub-Lapeš Radek-Blahoudek Marcel-Švarc Roman (K)

Hodnocení domácího trenéra:
Pro nás velmi cenná výhra,  proti behavemu a kvalitnímu soupeři. První poločas byl z naší strany dobrý, ale ve druhém, vinou vynuceného střídání , naše hra upadla. Chyběla nám kvalita,  kazili jsme přihrávky a vázla kombinační hra. Jsem spokojený se 3 body.

Další zápasy 2.kola:
Domácí hosty zaskočili v úvodu a zavěru prvního poločasu. Tyto dvě trefy Břeclavi vynesly tři body.

3. kolo

Sobota 22.8.2020

MSK Břeclav - TJ Sokol Tasovice 2:0  poločas 2:0

1´Hloch Jan,40´Kriston Matěj

Sestavy

MSK Břeclav
D. Fibingr [-] - Š. Herman [-] , J. Fiala [-] , J. Čadílek [-] (66. A. Bachdasaryan [-] ) , F. Kříž [-] (52. T. Lukšija [-] ) , M. Mikáč [-] (87. A. Souchop [-] ) , P. Táborský [-] (77. R. Kaššai [-] ) , S. Kapusta [-] , J. Hloch [-] , J. Pluháček [-] , M. Kriston [-] (83. D. Malůšek [-] )

J. Mrázek [-] - R. Švarc [-] , M. Blahoudek [-] , R. Lapeš [-] (77. K. Kučera [-] ) , J. Pazdera [-] , M. Rygl [-] (83. J. Furik [-] ) , D. Odehnal [-] , M. Paul [-] , P. Horáček [-] (66. V. Fajkus [-] ) , P. Lapeš [-] , L. Hrazdílek [-] (24. J. Švejkar [-] )

ŽK: 14. F. Kříž , 70. J. Fiala , 77. P. Táborský - 36. J. Švejkar .
Počet diváků : 200

Trenér hostí:Steinhauser Miroslav
Hodnocení utkání:
Velmi špatně jsme vstoupili do utkání,  kdy domácí již v první minutě šli do vedení a pak hráli v hlubokém bloku do kterého jsme se nemohli dostat. Hrozili rychlými brejky, které jsme nedokázali zastavovat. V utkání jsme se prezentovali katastrofálním výkonem .
Naším výkonem jsem nesmírně zklamaný. Domácí vyhráli zaslouženě.

Sestavy

J. Mrázek [-] - P. Lapeš [-] , R. Švarc [-] , M. Blahoudek [-] , T. Cihlář [-] , M. Rygl [-] , M. Dítě [-] (78. V. Fajkus [-] ) , D. Odehnal [-] , M. Paul [-] (46. J. Švejkar [-] ) , P. Horáček [-] (64. J. Furik [-] ) , J. Pazdera [-]

TJ Sokol Lanžhot
J. Klimeš [-] - J. Hílek [-] , P. Mikúšek [-] , J. Krejčíř [-] , T. Královič [-] (72. A. Pidruchnyi [-] ) , E. Otrísal [-] , R. Sabler [-] , R. Ciprys [-] (88. O. Polách [-] ) , J. Bartoš [-] , P. Simandl [-] (74. T. Bartal [-] ) , R. Kleiber [-]

ŽK: 36. P. Horáček , 43. M. Rygl , 47. J. Pazdera , 80. V. Fajkus , 88. M. Blahoudek - 68. P. Mikúšek , 78. J. Bartoš , 88. T. Královič .

Počet diváků: 215

Hodnocení utkání trenérem domácích:

Hráče jsem připravoval na velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem. Hráči se snažili,  ale na individuálně zdatného soupeře svou kvalitou nestačili. Postrádal jsem od hráčů větší vůli a emoce porvat se s průběhem a vývojem utkání. Soupeř vyhrál zaslouženě.

Odvolán trenér A mužstva mužů
V neděli, po prohraném mistrovském zápase s Lanžhotem, byl vedením klubu odvolán trenér A mužstva mužů pan Miroslav Steinhauser a mužstvo dočasně povede hrající trenér  pan Miroslav Paul.

Sestava:TJ Sokol Tasovice

Mrázek Jan-Lapeš Pavel(90´Kučera Karel)-Horáček Petr-Švejkar Jiří(89´Furik Jakub)-Odehnal Daniel-Dítě Marek(83´Fajkus Vojtěch)-Rygl Martin-Pazdera Jakub-Lapeš Radek-Blahoudek Marcel-Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Stejskal Michal a do pole Paul Miroslav.

Sestava:TJ Start Brno:

Matiášek Martin-Avdić Muamer-Dovhanyuk Pavel(70´Ryšavý Vlastimil)-Kaláb Lukáš(70´Mikeš Miroslav)-Musil Petr-Svoboda Petr-Doubravský Ondřej-Matyska Lukáš(K)-Kolařík Štěpán-Smejkal Adam(70´Crha Daniel)-Gruber Lukáš

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Šurkala Josef a do pole Pešta Sebastián a Kříž Martin.

ŽK: 24´,70´- 5´Blahoudek Marcel a 25´Lapeš Pavel

Počet diváků: 480

Vývoj skóre: 0:1,1:1,1:3

Doba hry: 45+0- 45+ 1

Trenér: Paul Miroslav

Hodnocení utkání trenéra hostů:

První poločas byl z naší strany neurovnaný a nervózní,kazili jsme zbytečně spoustu míčů v přechodové fázi.Dostali jsme se šťastně do vedení.Domácí vyrovnali po standartce,což je vždy laciné.Ve druhém poločase jsme šli brzy do vedení a poté jsme hru již kontrolovali.V závěru jsme přidali třetí gól a tím rozhodli zápas.

Branky:59´Dítě Marek - 66´Holeš Roman,86´Sklenář Radek

Mrázek Jan-Cihlář Tomáš-Lapeš Pavel-Švejkar Jiří-Odehnal Daniel-Dítě Marek(85´Kříž Jakub)-Rygl Martin(46´Hrazdílek Lukáš)-Pazdera Jakub-Lapeš Radek(62´Horáček Petr)-Blahoudek Marcel-Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Stejskal Michal  a do pole Paul Miroslav a Kučera Karel.

Sestava:SK Bystřice nad Pernštejnem:

Petr Miloš-Kuldan František-Svoboda Marek-Holeš Roman(90´Čech David)-Buršík Dušan(46´Mazel Michal)-Vařejka Tomáš-Prášil Miloš-Adamec Filip-Sklenář Radek (K)-Padrtka Tomáš(89´Buršík Štěpán)-Malý Martin

Do zápasu nezasáhl Rejzek Jan a náhradní brankář Dudák Vojtěch.

Hodnocení trenéra domácích:

Nebyl jsem spokojený s prvním poločasem.Měli jsme strašně velké hřiště,čímž jsme soupeři otevírali prostory pro přečíslení.I přesto jsme si vytvořili tři šance ke skórování.Ve druhé půli jsme se zlepšili ,dostali jsme se do vedení a měli jsme další možnosti utkání rozhodnout,nedali jsme je a soupeř trestal z brejku.Jsem zklamaný,takové utkání musíme zvládat takticky a dohrát alespoň k bodu.

Branky: 56´, 64´, 84´ Rygl Martin,60´Dítě Marek - 67´Kvych Oleh

Stejskal Michal-Hrazdílek Lukáš-Cihlář Tomáš-Lapeš Pavel(87´Kříž Jakub)-Horáček Petr(71´Lapeš Radek)-Švejkar Jiří(83´Fajkus Vojtěch)-Odehnal Daniel-Dítě Marek(76´Pazdera Jakub)-Rygl Martin(87´Kučera Karel)-Blahoudek Marcel-Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Hřebabecký Petr

Sestava:FSC Stará Říše

Jícha Martin (K)-Chramosta Jan-Cejpek Jiří(71´Bulant Viktor)-Heide Petr-Svoboda Richard-Kvych Oleh-Vacek Michal-Švarc Vojtěch-Cipruš Radek-Pokorný Michal-Nehyba Filip(71´Gnahore Mahy Derrick Erseine)

Do zápasu nezasáhl Sobotka Jakub,Kříž Matyáš a Nehyba Roman.

Masér: Rubešová Tereza

V první půli se nám dařila výstavba hry již od brankáře,avšak aktivita útočných hráčů úplně v pořádku nebyla,takže jsme sice drželi míč,ale nebyli jsme nebezpeční.Pomohla nám úvodní branka,uklodnilo nás to,začali jsme ještě více dominovat a došli jsme si pro vítězství.Mrzí mě inkasovaný gól,který byl laciný a zároveň jsme mohli dotáhnout ještě více příležitostí do gólu.

6:1 (3:0)

Branky: 17´, 44´(pokutový kop), 52´, 87´Pavel Lapeš35´Hrazdílek Lukáš, 80´Švejkar Jiří - 61´ Švoma Stanislav

Stejskal Michal, Kříž Jakub (81´Kučera Karel), Hrazdílek Lukáš, Cihlář Tomáš, Lapeš Pavel (88´Paul Miroslav), Horáček Petr, Švejkar Jiří( 86´Kodýtek Jakub), Odehnal Daniel, Lapeš Radek, Blahoudek Marcel, Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Mrázek Jan a do pole Hřebabecký Petr

Trenér domácích: Paul Miroslav, Vedoucí mužstva: Klíčník Libor, Lékař/Zdravotník: Fukal Jaroslav, Masér: Rubešová Tereza

Sestava: FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Jícha Tomáš, Růžička Ondřej, Fiala Patrik, Henzl Jan (81´Srnský Michal), Vitásek Čestmír (K), Kunstmüller Robin (55´Pelikán Matěj), Trojánek Tomáš, Klouda Pavel, Švoma Stanislav, Severa Přemysl, Kovář František (59´Požár Daniel)

Do hry nezasáhl náhradní brankář Hajný Tomáš a do pole Zažímal Mikuláš .

Polná - Zbrojovka Brno B 2:3

Měli jsme před utkáním personální problémy, ale hráči, kteří do utkání nastoupili odvedli velmi poctivý a taktický výkon. Mám radost, že jsme zvítězili a prezentovali se velmi dobrým výkonem. Mrzí mě opět inkasovaná branka. Dnes musím před všemi hráči smeknout, odvedli kus dobré práce.

5 Miloš Prášil 5

V tomto utkání nejvíce faulovaný hráč na kterého byl nařízen PK,který bezpečně proměnil.

9. kolo

Sobota 3.10.2020

FK Hodonín - TJ Sokol Tasovice 2:2  poločas 2:1

Branky: 4´Švantner Patrik,11´Petrák Igor-1´Lapeš Pavel,90+2´Paul Miroslav

Stejskal Michal-Kříž Jakub(59´Paul Miroslav)-Hrazdílek Lukáš-Cihlář Tomáš-Lapeš Pavel(25´Fajkus Vojtěch)-Horáček Petr(K)-Odehnal Daniel(72´Kučera Karel)-Rygl Martin-Pazdera Jakub- Lapeš Radek- Blahoudek Marcel

Do zápasu nezasáhl náhradní brankář Mrázek Jan

Trenér domácích: Paul Miroslav,Asistent:Dítě Marek Vedoucí mužstva: Klíčník Libor, Lékař/Zdravotník: Fukal Jaroslav, Masér: Rubešová Tereza

Sestava:FK Hodonín

Petráš Martin (K)-Helísek David(79´Kosorin Jakub)-Dressler Patrik-Petrák Igor-Žák Vilém(77´Konečný Ondřej)-Sasín Radek(73´Kyselka Petr)-Michna David-Švantner Patrik (LS)-Pospíšil Daniel(25´Čech Vojtěch)-Bohun Petr-Dunda Adam

Do zápasu nezasáhl Zítka Daniel

ŽK:31´a 45´Čech Vojtěch-61´Odehnal Daniel,85´Fajkus Vojtěch

ČK:´45´Čech Vojtěch

Červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 1ŽK - NCH - nedostatek respketu k soupeři. 2ŽK + ČK - projev nespokojenosti s rozhodnutím R zakopnutím míče.

Počet diváků: 50

Doba hry: 45+0, 45+2

Počet střídajících hráčů: 4 - 3
Sobotní duel mezi hosty z Tasovic a týmem Hodonína přinesl Sokolům šťastný bod. Tak hovořil o plichtě 2:2 hrající trenér hostí Miroslav Paul.
Celek ze vsi nad řekou Dyjí bodoval již potřetí za sebou. Tasovické poslal do vedení již třiačtyřicet sekund po úvodním hvizdu kanonýr Pavel Lapeš. „Tomáš Cihlář vybojoval balón a předal jej do tutovky Pavlovi,“ líčil Paul.
Radost z vedení však netrvala dlouho. Pár okamžiků nato propálil svatyni hostů ze standardní situace hodonínský Švantner. „Považuji to za obrovskou chybu,“ litoval hlavní stratég Sokola.Vzápětí domácí otočili na 2:1 využitou příležitostí Petráka. Mančaftu od rakouských hranic mělo cestu druhým poločasem usnadnit vyloučení hodonínského Čecha. Ten v pětačtyřicáté minutě obdržel druhou žlutou kartu za zakopnutý míč. Sudí Bělák musel použít červenou kartu a poslal jej do šaten.Tasovičtí si ve druhém dějství proti deseti vytvořili jednu šanci, když Tomáš Cihláč hlavičkoval.Zvrat nastal až v nastavení. Kouč Paul nazul kopačky a po souboji, jež vybojoval Pazdera, vyrovnal na 2:2. „Bod je pro nás šťastný,“ dodal trenér Sokola.Další klání absolvují Tasovičtí doma v neděli od patnácti hodin proti rezervě Zbrojovky Brno. Kvůli nařízení vlády bez diváků. „Bylo by skvělé vybojovat výhru a posunout se v tabulce do první pětky,“ uzavřel Paul.

Stará říše-Velká Bíteš    0:2

Hodnocení trenéra :Výborně jsme vstoupili do utkání a hned z prvního útoku šli do vedení.Obrovsky mě mrzí,že jsme za dalších deset minut už prohrávali.Gól na 1:1 z rohu byl laciný,to se dá vždy vyřešit.Druhá branka vznikla po špatném posunu na pravé straně a nedomluvě s brankářem.Do druhé půle jsme šli proti deseti,ale musím říci,že se nám vůbec nedařilo hrát způsobem co jsme chtěli,z posledního nákopu jsme vyrovnali.Pro nás dnes šťastný bod z venku.

První branka trenéra a hned znamenala bod z utkání

Kapitán pro toto utkání byl Petr Horáček

Nejlepší střelec sotěže divize D-Pavel Lapeš-TJ Sokol Tasovice 8 branek/9 utkání

Branky: 86´Lapeš Pavel - 31´,66´Šumbera Šimon

Stejskal Michal-Kříž Jakub-Hrazdílek Lukáš(60´Fajkus Vojtěch)-Lapeš Pavel-Horáček Petr-Dítě Marek-Rygl Martin-Pazdera Jakub- Lapeš Radek(74´Paul Miroslav)Blahoudek Marcel-Švarc Roman(K)

Do zápasu nezasáhl Furik Jakub,Kučera Karel,Odehnal Daniel a náhradní brankář Hřebabecký Petr.

Sestava:FC Zbrojovka Brno B

Marek Vojtěch-Papež Martin-Pyš Marcel-Žalud Šimon-Vintr Marek (LS)(87´Banda Marián)-Lhotecký Claude(72´Kroutil Miroslav (LS)(90+2´Mach Marek (LS)- Šmíd Vojta(90+2´Chyla Tomáš (LS)-Černín Jakub (LS)-Šumbera Šimon (LS)-Matula Fabian(80´Slunský Daniel)-Kamenský Miroslav (K) (LS)

Do zápasu nezasáhl Peška Dominik a náhradní brankář Julínek Patrik.

Hodnocení trenéra :
Vstup do utkání jsme neměli dobrý,soupeři jsme poskytli příliš prostoru pro kombinaci.Přesto jsme se Křížem dostali do obrovské šance,kterou jsme neproměnili,což byl jeden z klíčových momentů utkání.Poté jsme inkasovali ze sporné situace branku,dle mého názoru se jednalo o ofsajd,musím se podívat na video.Ve druhé půli jsme chtěli zvýšit aktivitu, ale nedostali jsme se do souvislejšího tlaku.Celkově vyhrál soupeř zaslouženě.V naší hře mi chyběla větší kvalita v držení míče a herní seběvědomí.Teď máme pauzu a prostor na tom zapracovat.

Fotbalová rodino,

v návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR upřesňujeme pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit vůbec v období ode dne 14. října 2020 od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod.

V těchto dnech platí, že:

1) se nekonají žádná soutěžní utkání;

2) je zakázáno používat:

• vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
  • vnitřní sportoviště;

3) tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření;

4) v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.

Jan Pauly

generální sekretář FAČR

JARNÍ ČÁST ROČNÍKU  2020/21

Změna na pozici trenéra A mužstva mužů

Zimní přípravu na nadcházející jarní mistrovská utkání už bude u našeho A mužstva mužů řídit nová trenérská dvojice Dvořák-Palička.Tyto trenéry určitě fotbalové veřejnosti není třeba představovat.Hlavním trenérem byl ustanoven pan Václav Dvořák a jeho asistent bude pan Libor Palička.Další složení realizačního týmu,které si vybere pan Dvořák bude později doplněno.

Hlavní trenér pan Václav DVOŘÁK

Asistent trenéra pan Libor Palička

Ministerstvo zdravotnictví vydala mimořádné opatření ke shromažďování osob,sportování ve vnitřních a venkovních prostorách
Nové pravidlo pro trénování na venkovních plochách je od 13.4.2021 tak,že je umožněno na jednom fotbalovém hřišti trénovat max. 6 dvojic,což je max. počet 12 lidí.Jednotlivé dvojice se nesmí střídat a musí být mezi dvojicemi 10 m. rozestupy.Při dodržení těchto pravidel,mohou trénovat takto všechny věkové kategorie.Není nutné mít roušky(respirátory),není třeba mít PCR a nebo antigenní testy.Je nadále zakázáno využívat zázemí stadionu(kabiny-sprchy).
Dodržování těchto pravidel při TJ v našem klubu je na trenérech všech mužstev.

Nový návrh Ministerstva zdravotnictví

Je to až nepochopitelné ale co bylo vyhlášeno NEPLATÍ a nadále je možné se setkávat jen ve dvou lidech a to jak venku tak uvnitř.Toto nařízení ještě musí do 48 hod. potvrdit vláda ČR.Jak travnaté,tak i hřiště s umělou plochou je možné využívat jen na trénink max. dvojic,které se vzájemně nebudou setkávat.Nadále platí zákaz používání zázemí(kabiny-sprchy) stadionu.Během pondělí bude toto rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví potvrzené, upravené a nebo zrušené.Uvidíme jak to všechno nakonec dopadne. Vždy při tréninku dvojic je nutné kontaktovat správce areálu pana Janigače,který o tréninku musí vědět.

Fotbalové hřiště s travnatou a umělou plochou konečně otevřené od pondělí 12.4.2021

Od pondělí 12.4.2021 se pro všechny věkové kategorie našeho klubu otevírá travnatá a umělá fotbalová plocha.Na jednom hřišti může být max. 20 lidí(hráčů + trenérů).Hráči a trenéři nemusí  mít roušky(respirátor) a nikdo nemusí mít PCR nebo antigenní test.Nadále se nesmí využívat vnitřní prostory stadionu(kabiny a sprchy).Hráči a trenéři musí na TJ dojít převlečeni.