Výsledky sezóny 2014/2015

14. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - SK SOKOL LIPOVEC
2:5 (1:0)

BRANKY: 22. a 80. min SVATOŠ -  56. a 63. min ZOUHAR MICHAL, 61. a 62. min MUSIL, 73. min KEPRT

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Čerstvý (C), Lapeš (80. min Prekop), Lašák, Blahoudek, Synek (79. min Sedlář), Hlávka D. (46. min Tóth), Harenčák, Čermák (53. min Pejchal), Svatoš, Horáček

ŽK: 13. min Svatoš, 88. min Čerstvý - 28. min Marušák, 37. min musil

ROZHODČÍ: Denev - Petrucha, Lenfeld

sifra.rajce.idnes.cz/TASOVICE_B_-_SK_SOKOL_LIPOVEC_2015_06_21/

Domácí hráli v první půli dobře, ale po přestávce ve výkonu ustrnuli, přestali být aktivní a dopouštěli se chyb v defenzívě. Toho soupeř dokonale využil. Nejdříve v 56. minutě vyrovnal, pak v průběhu tří minut nastřílel další tři góly a bylo rozhodnuto. Tasovické nepříznivý stav zlomil, v 73. minutě navíc inkasovali pátou branku. Sice měli poslední slovo, ale nařízená penalta jen korigovala nelichotivý výsledek. Oba góly domácích dal Svatoš. Předvedený výkon domácích je zklamáním, diváci odcházeli ze závěrečného utkání soutěže velmi zklamaní.

ROZHODČÍ: Galář - Marek M., Kovářová - Brtníček

Tasovičtí odjížděli na trávník Kunštátu v improvizované sestavě, což se podepsalo na jejich výkonu. Na svého protivníka vůbec nestačili, ten je přehrával ve všech činnostech. Snadno skóroval a zaslouženě zvítězil.

NEDĚLE 14.6.2015

25. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - TJ CUKROVAR HRUŠOVANY N/J.
3:1 (1:0)

BRANKY: 34. min VOMOČIL, 48. min SEDLÁŘ, 56. min SYNEK - 84. min MINAŘÍK

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Houšť J., Lapeš, Lašák, Vomočil (71. min Juhaňák), Šabatka, Harenčák (C), Sedlář (85. min Čop), Tóth, Synek, Sláma

ROZHODČÍ: Zaplatilová - Martinec, Marinč - Poláček

FOTO ZE ZÁPASU

I přes úmorné vedro předvedli aktéři fotbal dobré úrovně. Domácím šlo hlavně o záchranu, bojovným výkonem šli za vítězstvím víc. Klid na kopačky přinesla branka Vomočila ve 34. minutě. Po přestávce zvyšoval po odraženém míči ve 48. minutě Sedlář a v 56. minutě po přihrávce Houště potřetí skóroval Synek. Konečnou podobu stanovila střela střídajícího Minaříka v 84. minutě. Nejlepším fotbalistou utkání byl gólman Hemeš, který pokryl nespočet střel, zasloužil se tak o výhru domácích.

NEDĚLE 7.6.2015

24. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - TJ SOKOL DOBŠICE "A"
2:3 (1:0)

BRANKY: 26. min SEDLÁŘ, 77. min HARENČÁK -  55. a 63. min PRINC, 73. min STEHLÍK ALEŠ

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Čerstvý, Lašák, Šabatka (46. min Hlávka D.), Harenčák J. (C), Sedlář (73. min Kříž), Kučera (76. min Lapeš), Tóth, Pejchal (63. min Synek), Sláma

ŽK: 65. min Sedlář

ROZHODČÍ: Petrucha - Laštůvka, Stuchlík

Hosté byli lepší, sehranější, rychlejší, měli také větší vůli po vítězství. Přesto šli ve 26. minutě do vedení domácí, kdy nenápadná polostřela Sedláře nakonec skončila v síti Dobšic. Tento stav vydržel až do 55. minuty, po brejku srovnával Princ, v 63. minutě pak jeho hlavička po rohu otočila skóre ve prospěch hostů. O deset minut později využil chybu tasovické defenzívy Aleš Stehlík a náskok navýšil. Poslední slovo však měli domácí, v 77. minutě se z trestného kopu ze vzdálenosti 26 metrů trefil pod břevno Harenčák. Tři body za vítězství mohly dokonce zůstat Tasovickým, v závěru utkání si vypracovali dvě nebezpečné příležitosti, svými zákroky je zmařil dobře chytající gólman Veleba.
SOBOTA 30.5.2015

23. kolo

SOKOL BOŘITOV - TJ SOKOL TASOVICE "B"
4:1 (2:1)

BRANKY: JARŮŠEK 3, BUCHTA - ČERSTVÝ

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Šabatka, Juhaňák, Macháček (Synek), Lašák, Čerstvý, Hlávka D., Harenčák (C), Svatoš, Tóth, Sedlář

ROZHODČÍ: Ševela - Kugler, Kovářová - Toman

Hosté měli problémy se sestavou, na zápas odjížděli pouze v jedenácti. Téměř celé utkání dokázali s domácími držet krok i příznivý stav, ale patnáct minut před koncem musel pro zranění odstoupit jeden hráč, zbytek zápasu tak dohrávali oslabeni. Na konečném výsledku se podepsala početní převaha, v závěru jim došly síly. Čestný úspěch Tasovic zaznamenal Čerstvý.

NEDĚLE 24.5.2015

22. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - FC SLOVAN BRNO
0:3 (0:2)

BRANKY: 24. min VLASTNÍ, 25. min PARTL, 48. min STEHLÍK

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Čerstvý, Lapeš, Lašák, Šabatka (42. min Sedlář), Pejchal, Harenčák (C), Kučera, Tóth, Svatoš (70. min Kříž), Sláma

ŽK: 54. min Čerstvý, 55. min Tóth - 45. min Dvořák Jan

ROZHODČÍ: Černý D. - Koráb, Rosa - Slabý

Domácí nastoupili v improvizované sestavě, vázla spolupráce, nedařily se přihrávky. Do nebezpečné akce se dostali až v závěru utkání, střela však minula bránu. O výsledku rozhodla 24. a 25. minuta, kdy šel soupeř do dvoubrankového vedení, z nepříznivého stavu nenašli Tasovičtí cestu ven. V úvodu druhé půle obdrželi třetí gól a veškerá snaha o vyrovnání opadla. S předvedeným výkonem nebyli spokojeni ani diváci, ani samotní fotbalisté.

NEDĚLE 17.5.2015

21. kolo

FC MIROSLAV - TJ SOKOL TASOVICE "B"
3:1 (1:1)

BRANKY: SZAJKO 2, IRAN - VESELÝ

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Svatoš (Kříž K.), Lašák, Lapeš, Bulín (Macháček), Hlávka D., Hlávka J., Veselý, Tóth, Pejchal, Kučera

ROZHODČÍ: Hrubý - Pláteník, Vařacha

Hosté přijeli k derby s omlazenou sestavou, v ní byli čtyři dorostenci. První půle přinesla vyrovnaný boj. Hosté šli do vedení gólem Veselého, vzápětí vyrovnával Szajko a za tohoto stavu se šlo na přestávku. Po ní opět Szajko zajistil domácím vedení, navíc on a Krula připravili šanci pro Irana, který dopravil míč do prázdné brány. Pečetil tak první jarní vítězství Miroslavi na domácím trávníku.

SOBOTA 9.5.2015

20. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - SK ŽEBĚTÍN
2:1 (1:0)

BRANKY: 17. min ČERSTVÝ, 68. min SVATOŠ - 67. min VLASTNÍ

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Čerstvý, Lašák, Šabatka (76. min Kučera), Hlávka D. (89. min Macháček), Harenčák (C), Sedlář (70. min Pejchal), Murník, Tóth, Svatoš (85. min Lapeš), Sláma

ŽK: 38. min Čerstvý, 63. min Svatoš, 65. min Murník, 71. min Lašák, 90. min Heneš - 11. min Hrázský, 64. min Válka, 90. min Richter

ROZHODČÍ: Halfar - Rodinger, Procházka - Peřinka

Do utkání lépe vstoupili domácí, v 17. minutě se ujali vedení zásluhou Čestvého, který si dobře naběhl do vápna a skóroval. Téměř hodinu se stav nezměnil, domácí jednobrankové vedení ukolébalo, hosté toho využili k vyrovnání. Ale radovali se jen minutu, kdy se mezi tyče trefil Svatoš. Pak se hra přiostřila, na kopačky všech aktérů se nalepila nervozita, která přinesla řadu žlutých karet (domácí viděli pět, hosté tři), po dvou žlutých musel předčasně pod sprchy autor první branky Tasovic. Přes oslabení už domácí Žebětínu nedovolili vyrovnat.
NEDĚLE 3.5.2015

19. kolo

RAFK RAJHRAD - TJ SOKOL TASOVICE "B"
2:4 (1:2)

BRANKY: KOLÁČEK, POLÁK - HLÁVKA D. 2, SEDLÁŘ, ČERSTVÝ

SESTAVA TASOVIC: Heneš (C), Čerstvý, Lapeš, Murník, Lašák, Hlávka D., Harenčák (69. min Macháček), Sláma, Tóth, Pejchal, Sedlář

ROZHODČÍ: Novák - Hanák, Hrazdíra

Hosté byli po celé utkání lepším týmem, domácí stále jen dotahovali jejich náskok, ale Tasovičtí si pokaždé dokázali udržet dvoubrankové vedení. O zisku tří bodů z cizího trávníku se zasloužil dvěma góly Hlávka, po jednom přidal Sedlář a Čerstvý.

SOBOTA 25.4.2015

18. kolo

TJ SOKOL TASOVICE "B" - SK ŠLAPANICE
2:0 (1:0)

BRANKY: 2. min VLASTNÍ, 51. min SLÁMA

SESTAVA TASOVIC: Heneš (C), Papaj, Lašák, Šabatka (78. min Macháček), Veselý, Harenčák (70. min Kučera), Sedlář (87. min Prekop), Murník, Tóth, Juhaňák (46. min Pejchal), Sláma

ŽK: 73. min Sláma - 42. min Kokeš, 72. min Šamšula, 84. min Kaláb A., 89. min Vlasák

ROZHODČÍ: Špaček - Koráb, Válek

Hosté nepřijeli do Tasovic prohrát, ale domácí defenzíva podala výborný výkon a neumožnila soupeři skórovat. Tasovickým vyšel skvěle úvod utkání, už ve 2. minutě se ujali vedení, když Veselý kopal přímý kop a hostující Kaláb si dal vlastní gól. V dalších minutách domácí využívali brejků a zatápěli šlapanické obraně. V úvodu druhé půle po centru Harenčáka skóroval hlavou Sláma a bylo rozhodnuto. Vítězství je zcela zasloužené. Za dobrý výkon lze pochválit i rozhodčí.