MOL Cup 2021

předkolo
sobota 24.7.2021 od 17 hod.

vs.
TJ Sokol Tasovice - TJ START Brno 0:1  poločas 0:1
Branka: 15´Frimmel Denis

Sestava: Koukal Jiří-Hrazdílek Lukáš-Cihlář Tomáš(65´ Fajkus Vojtěch)-Fukal Jaroslav-Lapeš Pavel-Horáček Petr-Švejkar Jiří-Garčic Michal-Odehnal Daniel-  Pacula Patrik

Do hry nezasáhli Kodýtek Jakub,Lesniak František a náhradní brankář Hřebabecký Petr.

ŽK: 50´Odehnal, 55´Cihlář, 87´Fukal - 52´Havlín, 73´Avdič

Počet diváků: 210

Doba hry: 45+1, 45+3

Trenéři: Dvořák-Palička

Hodnocení utkání domácím trenérem:

První soutěžní utkání po téměř deseti měsících jsme bohužel nezvládli a po zásluze si postup odvezl soupeř.
Od začátku zápasu byl Start pohyblivější,lépe držel míč,získával daleko více "druhé " míče uprostřed hřiště a byl daleko nebezpečnější v pokutovém území.
Výsledek poločasu byl ještě milosrdný.
Ve druhé půlce jsme už i vlivem jiného rozestavení opticky hru vyrovnali,získávali více míčů uprostřed, ale ke gólovým šancím to přesto nevedlo.
Naopak soupeř nás po neproměnené další tutovce stále držel ve hře.
Nám chyběla kvalita v ofenzivní fázi a nakonec i trochu štěstí při střele Odehnala,který trefil na brankové čáře po skrumáži Lapeše.
Výsledek je tak zcela zasloužený.

Fotky od pana Šimíka ZDE

ZNOJEMSKÝ deník.cz
Tasovičtí poprvé za deset let padli v předkole MOL Cupu. Skalp bral Start Brno
Poprvé za více než desetiletí, co hrají tasovičtí fotbalisté čtvrtou nejvyšší soutěž, nepostoupili v pohárovém utkání z předkola. Předposlední červencovou sobotu totiž prohráli v úvodu MOL Cupu s rivalem z "déčkové" divize, týmem Startu Brno, 0:1.
"Samozřejmě je mi to hodně líto. Je to jen fotbal, určitě mě to mrzí, ale dnešní výkon je pro mě poučením do mistrovských utkání," hodnotil trenér TJ Václav Dvořák.
Sokolové z Tasovic si díky pohárovým utkáním střihli v rámci MOL Cupu utkání s prvoligovými celky jako 1. FC Slovácko či Dukla Praha. Letos jim však vůbec poprvé za deset let předkolo poháru nevyšlo. V sobotu podlehli doma diviznímu Startu Brno 0:1.
"Soupeř nás po první chybě potrestal a vedení mohl zvýšit. Tak, jak se však ve fotbale stává, své šance neproměnil, byť byly v druhé polovině vyložené," uvedl Dvořák.
Do druhé poloviny sestavu přestavěl, domácí drželi střed hřiště, ale mimo jedné šance žádné další příležitosti nevypěstovali.
Kádr trápí zranění a absence. "Dva kluci jsou na dovolené, mrzí mě zranění Standy Kohoutka a neavizovaný odchod Jakuba Kříže, který zde končí. Museli jsme se s tím smířit. Věřím, že postupem časem kádr vhodně doplníme, máme rozjednané ještě nějaké hráče," objasnil stratég Tasovic.