jaro-léto 2021

Z důvodu epidemiologické situace(COVID 19) se soutěžní ročník 2020/21 nedohrál.V tomto ročníku bylo odehrálo 10 utkání v podzimní části a potom byla soutěž přerušena.Poslední tři kola podzimní části bylo v plánu odehrát na začátku jarní části.Bohužel na začátku května 2021 rozhodnutím FAČR byly všechny amatérské soutěže ukončeny a tento celý ročník nebyl dohrát.Nikdo v tomto ročníku nepostupoval a nesestupoval.Hned jak to bylo možné,tak si trenér A mužstva mužů pan Venca Dvořák začal domlouvat přípravná utkání,tak aby se mužstvo začalo postupně připravovat na nadcházející sezónu 2021/22.Pevně všichni věříme,že to byl poslední ročník,který se takto nedohrál a musel se zrušit.

1.přípravné utkání

Pátek   21.5. od 18.30 hod.
TJ Sokol Tasovice A - FC Moravský Krumlov(KP)  4:1  poločas 1:0
Branky: Dítě,Lapeš Pavel,Blahoudek,Cihlář
Sestava:
brankáři:Koukal(Stejskal-Hřebabecký)
do hry:Švarc-Hrazdílek-Pacula-Cihlář-Horáček-Lapeš Radek-Paul-Blahoudek-Švejkar-Dítě
Střídali:Lapeš Pavel-Kučera-Veselý-Fajkus-Fukal
Slovo trenéra k utkání:
V utkání jsme se snažili držet míč, avšak zejména v prvním poločase soupeř dobře bránil, proto v útočné fazi toho k vidění moc nebylo. Branka Dítěte po pěkné kombinaci byla jedna z mála povedených akcí.
Ve druhé půli jsme s přibývajícím časem dostávali soupeře daleko více do úzkých a z toho pramenili šance a nakonec i branky.
Konečný výsledek mohl být i vyšší, kdybychom dokázali naše gólové situace lépe vyřešit. V této fázi utkání vynikl gólman soupeře Bogner.
Zápas s přehledem řídila trojice rozhodčích Kříž, Kolesa Zdeněk, Pokorný.

2.přípravné utkání
Čtvrtek  27.5. od 18.00 hod.
TJ Sokol Tasovice A - FC Sparta  Brno (KP) 3:1  poločas 1:0
Branky:  Cihlář 3

Sestava:

Koukal,Stejskal-Švarc,Pacula, Odehnal, Horáček-Hrazdílek-Cihlář,Pazdera, Blahoudek, Švejkar-Lapeš Pavel
Střídali:Lapeš Radek, Kučera, Paul,Fajkus, Fukal

Hodnocení domácího trenéra:
V zápase s předním celkem KP jsme se chtěli zaměřit znovu na držení míče, ale hlavně na pressing a aktivní hru a následný zisk míčů po jejich ztrátě.
Z celkového pohledu bych si představoval daleko větší rychlost,přesnost provedení a následně efektivitu ve finální fázi.
V utkání v těchto činnostech byl příkladem Tomáš Cihlář, autor všech našich branek.
Zápas znovu s přehledem řídili sudí Kříž, Kolesa Zdeněk, Horký Marek.

3.přípravné utkání
FC Slovan Rosice -TJ Sokol Tasovice 2:1(2:0)
Branka:Pazdera
Sestava:Koukal -Švarc,Pacula,Odehnal,Horáček-Hrazdílek,Blahoudek-Lapeš R.,Dítě, Pazdera-Lapeš P.
Střídali:Fukal,Fajkus,Kučera, Kodýtek Jakub

Čekali jsme, že to bude víceméně prověření defenzivní činnosti celého mužstva . Zejména v prvním poločase se domácí díky rychlé kombinaci dostávali do zakončení a dvěma brankami po půlhodině vedli.Nám v ofenzívě chyběla přesnost a klid.Několik příležitostí pokazila především finální přihrávka.
Ve druhé půlce jsme postupem času měli více klidu a byli přesnější v kombinaci.
Odměnou nám byl nakonec kontaktní gól Jakuba Pazdery,ale na remízu jsme to už nedotáhli.

4.přípravné utkání
Pátek  11.6. od 18.00 hod.
 TJ Sokol Tasovice A - FC Svratka Brno(KP) 6:0  poločas 3:0
hřiště :Tasovice

Branky:Cihlář 2,Lapeš Pavel, Kříž, Švejkar,Kučera

Sestava:Koukal-Švarc, Pacula,Odehnal, Horáček,-Hrazdílek-Pazdera,Blahoudek,Fukal,Cihlář-Lapeš Pavel

Střídali:Lapeš Radek, Kučera, Fajkus, Švejkar,Kříž

Hodnocení trenéra domácího mužstva:
Z důvodu silných bouřek,které se přehnaly přes jih Moravy se nakonec zápas odehrál netradičně v tomhle ročním období na UT.
Na terén jsme si po pár minutách rychle zvykli a po celý zápas jsme byli aktivní,dobře kombinovali a vytvářeli si hodně střeleckých a brankových příležitostí.
Samotná efektivita v koncovce však byla už horší.
V několika situacích jsme nebyli přesní,rychlí a nezvolili správné řešení.
Na druhou stranu bylo pozitivní, že jsme si tolik šancí dokázali vytvořit.

Trenéři našeho A mužstva mužů pan Dvořák a jeho asistent pan Palička
Pohoda na střídačce v podání našeho mužstva

5.přípravný zápas

Středa 16.6. od 18 hod.
FC Kuřim - TJ Sokol Tasovice 2:2  poločas 1:1

Branky:Fukal,Lapeš Pavel

Sestava:Stejskal-Lapeš R.,Pacula,Odehnal, Švarc- Blahoudek-Kříž, Pazdera, Fukal, Švejkar-Lapeš P.

Střídali:Koukal, Horáček, Fajkus, Kodýtek J.,Kučera

Hodnocení celého utkání trenérem A mužstva panem Dvořákem:

S dalším mužstvem hrající krajský přebor jsme odehráli předposlední utkání v rámci přípravy před krátkou letní pauzou.
I když jsme už asi po čtvrthodině hry vedli pěkným gólem Fukala,tak brankové příležitosti,které daleko více volaly po gólu,zůstaly nevyužity.
Postupem času nám soupeř dával daleko méně prostoru ke kombinaci, včas k nám dostupoval, byl důrazný v osobních soubojích,což nám dělalo problémy a nakonec i po pěkné akci srovnal stav prvního poločasu.
Ve druhé půlce,poté co jsme znovu inkasovali se soupeř snažil i o třetí úspěch, ale ten už nepřišel.
Naopak my jsme po několika neproměněných šancích vyrovnali v konci utkání po pěkné akci Pavlem Lapešem.

6.přípravné utkání

sobota 26.6. od 15 hod.
  vs.
TJ Sokol Tasovice A - 1.SC Znojmo FK U19 5:1 poločas 3:0

Branky:Lapeš Pavel 2,Pacula, Garčic,Horáček

Sestava:Stejskal-Švarc, Pacula, Odehnal, Horáček-Hrazdílek-Garčic,Cihlář,Kříž, Švejkar-Lapeš Pavel

Na závěr "prvního" přípravného období v pořadí šestému zápasu jsme si do Tasovic pozvali 1.SC Znojmo U19.
Začátek utkání byl ve znamení velké snahy juniorů ze Znojma.V prvních minutách zahrávali několik rohů, byli aktivní a hrozili z rychlého přechodu do protiútoku.
Až s první naší brankou přišlo určité uklidnění hry, začali jsme být dominantnější v držení míče a nebezpečnější v pokutovém území.
Ve druhé polovině jsme rychle navýšili skóre na 5:0,ale to už bylo z pohledu naší produktivity vše.Přesto,že jsme dobře kombinovali,vytvářeli si možnosti, další góly napadly.
Naopak"devatenáctka"se dočkala zaslouženého gólu a korigovala na konečných 5:1.

Fotky z tohoto utkání ZDE

Znojemský deník.cz
Tasovické fotbalisty čeká krátká pauza. Pak vyzvou silnou Jihlavu a Start Brno
Hráči divizních Tasovic si od balonu moc dlouho neodpočinou. Rozporuplnou sezonu 2020/2021 zakončili doma vítězstvím 5:1 v přípravném utkání na U19 1. SC Znojmo. Na nový ročník začnou pilovat fyzičku už za čtrnáct dní.Pauza je to nezvykle krátká, ale půl roku bez fotbalu jinak nedohoníte. Tak glosoval trenér divizní TJ Sokol Tasovice Václav Dvořák pouze dvoutýdenní přestávku před začátkem přípravy na nový ročník.Ten stávající Tasovičtí dohráli v přípravném módu. Naposledy doma přejeli poslední červnovou sobotu „devatenáctku“ 1. SC Znojmo 5:1.„Nejvíce nás však potrápila Kuřim, která hrála výborně. Nás naopak hrát nenechala a byli jsme rádi za remízu 2:2,“ vzpomněl Dvořák.Přípravu na sezonu 2021/2022 započne se svými svěřenci dvanáctého července. Jeden ze cvičných zápasů absolvuje mančaft z obce nad řekou Dyjí i proti třetiligovému celku. „Doma vyzveme sedmnáctého července juniorku FC Vysočina Jihlava a jako generálku před první mistrovským utkáním jsem domluvil Dobšice z krajské 1. A třídy,“ vypočetl kouč TJ.
Právě na generálku chtěl využít pohárové utkání proti diviznímu Startu Brno. „Svaz tyto zápasy umožňuje o týden posunout. Oni však s posunem nesouhlasili, takže proti nim hrajeme čtyřiadvacátého července. I tak je to už soutěžní utkání a povinnost velí jej zvládnout,“ burcoval Dvořák.
Kádr zůstal, mimo již dříve příchozích Patrika Paculy a Jiřího Koukala, téměř beze změny. Jedinou staronovou posilou na listu je Michal Garčic. „Motal se přes Tasovice, do Znojma a Vyškova až se vrátil znovu k nám,“ dodal lodivod Sokola.
Úvodní mistrovský duel absolvují Tasovičtí doma první srpnovou neděli proti Polné. O týden později zavítají do Bystřice nad Pernštejnem, následně uvítají na svém pažitu mančaft Hodonína. „A pak máme Start Brno, takže během měsíce se s nimi potkáme dvakrát,“ uzavřel Dvořák.
Trenér A mužstva mužů pan Dvořák

sobota 17.7.2021 od 17.00 hod.
 VS
TJ Sokol Tasovice - FC Vysočina Jihlava B(MSFL) 1:3  POLOČAS 0:3
hřiště: Tasovice
Sestava:Koukal-Švarc, Pacula, Odehnal, Cihlář-Garčic, Hrazdílek,Horáček, Fukal, Švejkar-Kohoutek
Střídali:Hřebabecký,Fajkus,Pazdera,Lesniak,Kodýtek J.
V prvních třiceti minutách byl výrazný rozdíl v držení míče.
My jsme špatně obsazovali, dostupovali hráče,nefungovaly nám vůbec posuny.Do té doby jsme měli několik brejkových situací, ale se špatnou koncovkou.
Po půlhodině se hra už více srovnala, měli jsme několik standardních situací, ale ani ty ke gólu nevedly.Naopak soupeř z přímého kopu upravil na 0:3 stav poločasu.
Druhý poločas jsme chtěli začít hrát více aktivně.
Na obě strany bylo několik nebezpečných situací,ale branku dal až v závěru Pazdera,který takto stanovil konečný výsledek.
Nešťastným momentem utkání bylo zranění Standy Kohoutka,hrajícího první utkání v dresu Tasovic.
Zatím se neví přesná diagnóza, ale snad to nebude vážné.....